Jaké pořídit ozvučení kapely na svatby, party, plesy?

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
pavliCZECH
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: úte 10. led 2017 22:30:13

Jaké pořídit ozvučení kapely na svatby, party, plesy?

Příspěvek od pavliCZECH » úte 10. led 2017 21:52:01

Ahoj,
hledal jsem poměrně dlouho na netu, ale nenašel jsem vlastně nikde diskuzi, která by mi odpověděla na otázky, které teď v kapele řešíme.

Jsme kapela, která hraje především svatby, večírky, občas i plesy. Nástrojové složení je klasická kytarovka: bicí, basa, 2xkytara, 3xzpěv.

Řešíme teď pořízení nějakého ozvučení, pokud možno co nejvíc skladného a mobilního. Nechceme asi nic jiného než aktivní bedny, přičemž ideál by byl 1xsub + 2xaktivni bedny (satelity), případně 2xsub a 2xsatelity, ale to asi vzhledem k našim finančnim možnostem bude problém.

Důležitá je informace, že většinou zvučíme pouze zpěv a max. trochu přizvučíme kopák. Nicméně pokud by byl sub., mohli bychom hrát třeba basu přes linku, celkově si myslim, že by sub zvuk víc zakulatil a kultivoval.

Chtěli bychom se vejít +- do 30 000,-. Můžete prosím poradit vaše zkušenosti či nápady, do čeho jít a čemu se naopak vyhnout. Případně úplně jiné varianty zvučení takto složené kapely? V současnoti hrajeme na 2 půjčovaný aktívní bedny a zatim nám víceméně stačily, uhráli jsme s nima i docela velkej ples, ale ideální to neni... Díky za vaše názory.

Uživatelský avatar
xxx3

Re: Jaké pořídit ozvučení kapely na svatby, party, plesy?

Příspěvek od xxx3 » úte 10. led 2017 22:12:36

A přes co konkrétně tedy momentálně hrajete? A hrajete často? Jinak všechno ostatní (mix, kabely, stojany) už máte? Já bych si dovolil odhadnou, že nahozená suma je vzhledem k nastíněnému účelu spíš málo. Hlavně pokud tam chcete ten sub.

pavliCZECH
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: úte 10. led 2017 22:30:13

Re: Jaké pořídit ozvučení kapely na svatby, party, plesy?

Příspěvek od pavliCZECH » úte 10. led 2017 22:26:58

Teď řešíme ty bedny, mikrofony, kabely, stojany máme vlastní. Později bychom řešili ještě mix. Kolik myslíš, že by stála varianta se subem? Hrajeme tak dvakrát do měsíce. +- někdy 3x někdy ani jednou... Jsou to většinou spíš menší prostory (svatby, oslavy).

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Ozvučení kapely na svatby, party, plesy

Příspěvek od blaha » úte 10. led 2017 22:46:37

Třeba 2x JBL PRX 815 W, cca 55k s DPH a suby nejspíš asi ani nebudou potřeba.

Jako mix by vám zatím mohl stačit třeba Soundcraft Ui16.
Naposledy upravil(a) blaha dne úte 10. led 2017 22:50:38, celkem upraveno 1 x.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

istuchlik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: ned 13. dub 2014 8:13:58

Re: Ozvučení kapely na svatby, party, plesy

Příspěvek od istuchlik » úte 10. led 2017 22:47:46

V tom případě bych se podíval třeba na tohle: http://aukro.cz/db-technologies-opera-l ... 58196.html Ten malý sub je na ty satelity samozřejmě slabý, ale může to být slušný základ a za ty peníze... :-)

pavliCZECH
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: úte 10. led 2017 22:30:13

Re: Jaké pořídit ozvučení kapely na svatby, party, plesy?

Příspěvek od pavliCZECH » pát 13. led 2017 14:15:32

A jaké jsou váše názory na sloupové systémy. Např. BOSE L1 compact nebo levnější varianta LD maui 11? Slyšel jsem na tohle řešení docela chvály...

istuchlik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: ned 13. dub 2014 8:13:58

Re: Jaké pořídit ozvučení kapely na svatby, party, plesy?

Příspěvek od istuchlik » pát 13. led 2017 15:39:53

To LD jsem slyšel a hraje to STRAŠNĚ. BOSE L1 je na tom asi o něco líp, ale je to slaboučké a kvalitní výšky to taky nezahraje, už od 12kHz strmě padají dolů...

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: Jaké pořídit ozvučení kapely na svatby, party, plesy?

Příspěvek od Havlis » pát 13. led 2017 15:54:08

Já bych do těch sloupových systémů nešel. To už radši třeba pár RCF 712 (na bazaru třeba zde, i když sleva není moc zajímavá:http://hudebnibazar.cz/aktivni-pa-repro ... y/ID84074/

i když píšeš, že chcete jedině aktiv, tak se nad pasivem alespoň zamyslete - celkem za pár korun se dají sehnat i třeba velmi kvalitně osazené pasivní bedny v konfiguraci 15"+1,4" (kolem 15-20 000). Tohle už je asi trochu overkill:
http://hudebnibazar.cz/prodam-top-fullr ... w/ID84141/ :-)
Bez problému seženeš i slušný zesilovač do deseti tisíc (jako low cost by se dal zvolit třeba T.Amp 2400 kolem 5000 na bazaru) a za málo peněz dostaneš asi nejvíc muziky. Slušný pasivní suby vycházejí z bazaru ještě levněji...

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: Jaké pořídit ozvučení kapely na svatby, party, plesy?

Příspěvek od Havlis » pát 13. led 2017 20:09:37

Jestli trvas na aktivu,tak tohle by taky mohlo udelat službu:
http://hudebnibazar.cz/mackie-hd1521-sn ... y/ID44855/
Třeba by jsi ukecal cenu...

Uživatelský avatar
bassman2

Re: Jaké pořídit ozvučení kapely na svatby, party, plesy?

Příspěvek od bassman2 » sob 14. led 2017 11:54:03

Zdravím,

mám kapelu ve stejném složení a náš kytarista si nyní pořídil na "malé akce" pa typu "bose1" u thomanna asi za 17. nikde se neudává výkon, ale měli jsme to na jedné akci, samotný jeden sloup na zpěv nestačil, ale dokážu si představit, že 2 už by nás dobře utáhly. na kopák máme samostatný sub, z těch 6" wooferů ten kopák nejde.
jinak na zkouškách nám 1 sloup stačí. (hrajeme rock, ale nejsme moc hlasití, sály asi tak do 100 lidí, mix je k tomu nutností, zvučíme asi na 4 mik. bubny a 3 zpěvy )

Odpovědět

Zpět na „Repro“