Aparatura? Sál do 150 lidí, 2x klávesy a zpěvy, el. bicí...

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
spacespy

Aparatura? Sál do 150 lidí, 2x klávesy a zpěvy, el. bicí...

Příspěvek od spacespy » sob 11. úno 2017 14:17:29

dobry den pratele,prosim o nazor ohledne koupe nove aparatury.nyni mame hk audio 1x sub a2x satelit-celkem 900w ve 4ohm.Momentalne pouze pro klavesy a dva zpevy.Do budoucna budeme ale klavesy a zive bici-castecne akusticke ,castecne s el.pady..Hrajem vsehochut od dechny ,country,pop,lehky rock tipu kabat,horkyze apod .Akce tipu svatba,zabava,narozeniny apod..Pevazne akce vevnitr..Pro velikost maly vesnicky sal rekneme do 150 lidi max.Pokud bych neresil vubec penize ma par tipu co by se me libilo.Prosim o Vas nazor pripadne pokud neco nee tak duvod ..Pozadavky na aparaturu by byli-kvalita zvuku,vykon,vaha a skladnost,penize .... Libi se mi tyto aparaty 1.nexo geo m 6-kazda strana 1xsub 2000w a 2 satelity to je 2x450w v 8 ohm.....nexo ps 10 r2-sub stejnya nahore satelit 1250 w,.....kv 2 audio ex rada.strana sub ex1.5 a satelit ex 12.......jiz sem si psal s firmou a resili jsme --jejich nazor ze na to co potrebujeme v pohode postaci....a nebo posledni aparat jbl vrx-nechci slabsi radu-- sub 15 ka satelit jeden na stranu to je myslim asi 875 w...tyto aparaty se mi libi z hlediska velikosti,vykonu a myslim ze ani kvalitou neni ani jeden spatny...Prosim pouze o vyber z techto aparatur...Vim na jake salky jsme hrali s tim co mame a mam predstavu co a jak by to melo zhruba splnovat..Plny,jasny,cisty,zretelny ,konkretni,dostatecny zvuk.Verim ze me chapete ackoli tyto veci ohledne aparatu vetsinou resi bratr ktery tomu rozumi o neco vice nez ja ...dekuji za nazory

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Aparatura? Sál do 150 lidí, 2x klávesy a zpěvy, el. bicí...

Příspěvek od exxxi » sob 11. úno 2017 14:59:09

Jestli myslis VRX 932lap, tak jeden kus na stranu je malo. Jednak osamela bedna nema zadne nizsi stredy, za druhe ten vyzarovaci uhel neni delany na hrani v jednom kuse. (Jako fontfill muze byt jeden kus.)
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
spacespy

Re: Aparatura? Sál do 150 lidí, 2x klávesy a zpěvy, el. bicí...

Příspěvek od spacespy » sob 11. úno 2017 15:04:34

neni na hrani v jednom kuse ?jak tomu mam rozumet?slysel sem dokonce 2x klavesy a 2x zpevy na jeden sub 18 jbl a na stranu po 1ks 932,narvano,plnej sal a jeli na to celej vecer-zvuk gud vykon take,lidi tak 200

Uživatelský avatar
spacespy

Re: Aparatura? Sál do 150 lidí, 2x klávesy a zpěvy, el. bicí...

Příspěvek od spacespy » sob 11. úno 2017 15:05:24

pokud tedy vybrat z toho co jsem psal tak byste sel do ceho?

Uživatelský avatar
spacespy

Re: Aparatura? Sál do 150 lidí, 2x klávesy a zpěvy, el. bicí...

Příspěvek od spacespy » sob 11. úno 2017 15:07:12

me by se nejvice libilo nexo geo m 6....

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Aparatura? Sál do 150 lidí, 2x klávesy a zpěvy, el. bicí...

Příspěvek od exxxi » sob 11. úno 2017 16:20:12

Samotne klavesy a zpev lezou z lecjake bedny. Živou kapelu ze samotneho kusu vrx nedostanes. Zejmena ne rytmicak a kytaru kvalitne. Delam s nimi pravidelne a i tento omyl mam vyzkouseny. Mereni napovi http://www.prodance.cz/data/attachments ... x932la.pdf .
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Aparatura? Sál do 150 lidí, 2x klávesy a zpěvy, el. bicí...

Příspěvek od Petr Z. » sob 11. úno 2017 16:55:51

Jen se pro jistotu optám - to je opravdu tak skvěle placená kapela, že může uvažovat o značce NEXO?
Jde o Evu a Vaška? To potom jo...
Dvě PS10 R2 a k nim příslušný sub LS 600 je dokupy nějakých 120-130k a to je bez zesilovačů, processingu a kouska káblu..

Uživatelský avatar
spacespy

Re: Aparatura? Sál do 150 lidí, 2x klávesy a zpěvy, el. bicí...

Příspěvek od spacespy » sob 11. úno 2017 21:18:33

nejsme tak placeny .ani tech kseftu neni tolik..ale nedal bych to pokud bych nechtel.mmentalne jeste tolik nemam ale pak dam..a neresim jestli se mi to vrati ..vim ze v podstate ne..ale uz mam dost i toho hrani techto akci kdy resim hovadiny tipu,hrajte tohle, a tohle,ztiste to ,nemate tohle,?,vypni svetlo-sviti mi do oci a dalsi blbi reci...proste budu hrat v podstate svym stylem ktery neni nic jineho nez to jak to delaji ostatni.ale chci si ten vecer take uzit dle sebe..a ten litr z akce uz resit nebudu...a poradateli akci kde vim nebo kde jsem hral reknu -odehraju ti to zadarmo ale neresim uz jiz zminovane reci.a verte ze nicim nevybocuju z toho co je uplne normalni....vimproc to pisu..a protoze chci kvalitni zvuk ktery splni to co chci tak to tady resim

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Aparatura? Sál do 150 lidí, 2x klávesy a zpěvy, el. bicí...

Příspěvek od Petr Z. » ned 12. úno 2017 2:42:24

Už tomu rozumím.

Uživatelský avatar
Palko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: stř 04. úno 2009 0:21:07

Re: Aparatura? Sál do 150 lidí, 2x klávesy a zpěvy, el. bicí...

Příspěvek od Palko » ned 12. úno 2017 11:25:48

Já mu také rozumím. Můj kamarád hraje v bluesové kapele na klávesy. Postupně si koupil dvoje Hammondy, Roland Fantom G8, Nord stage 2HP, klavír Korg SV-1, Korg PA3x, pak nějaký Kurzweil...- určitě už má v nástrojích přes půl milionu. Ani to všechno sebou na hry nebere - většinou bere dvoje klávesy a různě to obměňuje. Když pak za večer kapela dostane mezi třemi až pěti tisíci, tak si z toho neveme nic a nechá to zbytku kapely - stejně by se mu to nezaplatilo.
Prostě ho to baví, chce to zahrát nejlíp a i zahrát na tom nejlepším.
Ne každý kalkuluje komerci, návratnost a zisk.
Ať to hraje Palko.

Uživatelský avatar
Palko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: stř 04. úno 2009 0:21:07

Re: Aparatura? Sál do 150 lidí, 2x klávesy a zpěvy, el. bicí...

Příspěvek od Palko » ned 12. úno 2017 11:36:04

Ale nevyjádřil jsem se k tématu.
Obě varianty - Nexo i VRX932P poskytnou nadprůměrný zvuk oproti často zde diskutovaným levným kompaktům v cenách 10-20 tisíc za kus napříč značkami.
I mě se líbí poměr výkonu, rozměru, váhy, kvality zvuku. Ale je třeba to zaplatit.
V případě úvahy o VRX bych doporučil navštívil někoho, kdo to má nebo měl a poslechnul, nebo zkonzultoval. Protože jak píše exxxi - s jednou VRX na stranu se plnohodnotné ozvučení udělat nedá. I výrobce doporučuje min. na stranu 1x sub + 2x vrch.
Palko.

Uživatelský avatar
KarlosSou
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 105
Registrován: pon 25. led 2016 20:59:36
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Aparatura? Sál do 150 lidí, 2x klávesy a zpěvy, el. bicí...

Příspěvek od KarlosSou » ned 12. úno 2017 15:19:46

jj, párkrát jsem na JBL VRX zvučil, a ty středy tam prostě nejsou ...
Já bych to postavil z Megatonů, tam mi furt vychází nejlepší poměr cena/výkon.
http://www.prodance.cz/files/dl/9/17789/NDM124.pdf

Uživatelský avatar
spacespy

Re: Aparatura? Sál do 150 lidí, 2x klávesy a zpěvy, el. bicí...

Příspěvek od spacespy » ned 12. úno 2017 20:19:14

diky panove za nazory..Ale nexo bych asi uprednostnil..jbl sem bral jako psledni variantu..nejspise bych rozmyslel nexo geo m6 nebo ps 10 r2..
urcite bych ale nejdrive poslechl a zhledl apod abych neudelal spatne..

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Aparatura? Sál do 150 lidí, 2x klávesy a zpěvy, el. bicí...

Příspěvek od exxxi » ned 12. úno 2017 22:43:01

Kdyz zajedes v kvetnu na Demo (bude-li), uslysis prehrsle dobrych beden. I takova Art745 od RCF nebo ruzna tripasma by odvedla dobrou praci. Moznosti je mnoho.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Aparatura? Sál do 150 lidí, 2x klávesy a zpěvy, el. bicí...

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 12. úno 2017 23:52:57

Nejbližší Demo by mělo být v polovině března, proto bude v interieru (sál kina v Brandýse nad Labem) a bude tedy zaměřené právě na takové menší až střední ozvučení, například budou poprvé k poslechu aktivky EAW Radius, mini line array RCF HDL6 a různé kompakty, ART745-A, NDM124 určitě pro srovnání. Jinak samozřejmě spousta nových digitálních mixů už tradičně propojených tak, aby si šlo vyzkoušet vlastní mix i mimo sál a bez závislosti na programu v něm a další pokračování zesilovačové ságy jménem Powersoft aj. Přípravy ve volných termínech běží už od minulého týdne.

H.M.

Odpovědět

Zpět na „Repro“