Rcf art708 vs art408 vs Behringer b210d

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
DJ Rodrigez
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: ned 22. dub 2012 19:06:34
Kontaktovat uživatele:

Rcf art708 vs art408 vs Behringer b210d

Příspěvek od DJ Rodrigez » sob 04. bře 2017 20:58:35

Ahojte, rozmýšľam nad novým odposluchom pre mňa ako pre DJa. Mám konzolu Pioneer DDJ SZ a ako PA mám RCF art412a dva kusy (som s nimi nadmieru spokojný). Občas si požičiavam na odposluch kamarátovu RCF art310a mk1 a sem tam keď hráme spolu akciu tak máme dve 310iny na odposluch.

Avšak chcel by som niečo vlastné aby som si nemusel požičiavať a rozhodujem sa medzi art708/408 a Rcf art310/410/710 a Behringer b210d lebo som naň čítal zaujímavé referencie a videl som to aj rozrobené a ako amatérovi sa mi spracovanie páčilo (ak sa mýlim opravte ma). Odposluch mávam od seba max 1,5metra buď na stole alebo na stojane vo výške uší a bude využívaný len takto a nijak inak. Všeobecne ta 310ina mi stačila až až a nikdy som to nemal na plný výkon aj keď niekedy sa mi stane že mi to ujde - keď si užívam hranie - mám rad ostrí prejav a dynamiku RCF.

Pohrávam sa s myšlienkou 8palca - nikdy som to nepočul a ani tu na fóre som o ňom nič nenašiel (preto som si dovolil založiť tému). No a Behringer som tiež nepočul...

Prosím poraďte.

PS: je zaujímavé že importér RCF Prodance má na svojom webe v sekcií AKTUALITY zopár článkov o aktívnych monitoroch a ich nekvalite voči asi značke RCF (JBL a Db technologies a nejaký foto seriál o výškových driveroch), kde ich rozobrali a nafotili a ukázali verejnosti aké sú nekvalitné ale žeby rozobrali napríklad art 310a to som nenašiel a ani tu na fóre som nič nenašiel a ani ujo Google moc toho nenašiel - prečo? Veď keď idem niečo porovnať tak to musím voči niečomu porovnať aby to bolo objektívne (tie kamarátove 310iny rozoberať nebudem už len zo zásady).
2x RCF ART 412A mk2, 1x RCF ART 310A mk3, 1x Sennheiser XSW35, 2x ADJ Stinger star, 4x Eurolite LED PAR, Pioneer DDJ SZ.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Rcf art708 vs art408 vs Behringer b210d

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 04. bře 2017 23:42:11

Za ty fotky jsem zodpovědný já a rozhodně nebylo cílem zkoušet podle vzhledu posuzovat kvalitu, ovšem když to tady člověk delší dobu četl, tak zjistil, že hromada lidí nemá ani tušení, co vlastně v těch bednách uvnitř je a jak moc se to může například už velikostí lišit od jejich představ, případně popisů v reklamních materiálech. Na to je seřazení vedle sebe a vyfocení docela dobrý startovní bod, protože jinak se můžeme o ničem handrkovat donekonečna a furt to bude jen tzv. "tvrzení proti tvrzení" a ještě budu já, jako osoba automaticky podezřelá, tahat za kratší konec...

http://www.prodance.cz/db-technologies- ... vnitr.html

http://www.prodance.cz/drivery.html

http://www.prodance.cz/drivery-3.html

http://www.prodance.cz/drivery-4.html

jeden z odkazů (Drivery 2) vede omylem do galerie měření, doufám to půjde spravit.

Drivery z našeho běžného sortimentu se tam mohly vyskytnout jen náhodou, protože se zrovna válely vedle atd. Nebylo cílem zkoušet porovnat vše se vším, to by byl mnohem delší seriál. RCF je s 1" ve svých bednách celkem konzervativní, ve většině beden vystačil s ND1410 nebo nějakou variací na něj, viz odkaz do eshopu

http://www.prodance.cz/drivery?sort_met ... =1#filters

http://www.prodance.cz/nahradni-membran ... =1#filters

Jak vidno, nijak zvlášť zajímavého ani tajného na tom není nic a to jsem ani ten Google nepotřeboval.

Co se týká toho výběru, tak myslím že právě nová ART708-A MK II je jeden z mála modelů kde je nyní driver menší (kdysi to mívaly první ART ještě s kruhovými basreflexy) a dal bych si pozor i na výkon, protože na rozdíl od zbytku řady jde o 400W bednu, nikoli 700W. Může to vyhovovat a menší rozměr být velkou výhodou, ale pokud je za stejné peníze ART310-A MK III a už se používala, tak bych jí dal přednost i nadále.

H.M.

DJ Rodrigez
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: ned 22. dub 2012 19:06:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Rcf art708 vs art408 vs Behringer b210d

Příspěvek od DJ Rodrigez » ned 05. bře 2017 0:14:21

V pravom rade ďakujem za Vašu reakciu

1. Prešiel som celú sekciu AKTUALITY a všetky linky ktoré ste uviedol som videl. Ešte v tom Vašom výbere chýba JBL Eon http://www.prodance.cz/JBL-EON---zevnitr.html
2. Som rád že to tam máte - rozmýšľal som nad Db Cromo ale keď som videl čo je vnútri tak to je hrôza a JBL ani nehovorím...(alebo teda čo tam nie je ha ha)
3. Síce ste mi poslal link na driver a membránu ktorú používa RCF ale kde máte fotku zosilovača alebo otvoreného skeletu RCF? Napríklad 310iny? Pretože na tých ostatných fotkách je vidieť ako je konštruovaný skelet, ako asi vyzerá zosilovač, koľko je tam tlmiaceho materiálu a akého druhu, ako je napríklad uchytená predná mriežka v skelete atď. No a takéto fotky skeletu neviem nikde nájsť. Je to tým že RCF sa nemá čím pochváliť alebo len nejaká forma chyby že to tam nemáte? Lebo tak bol môj záver príspevku mienený. Neberte to tak že by som rýpal, RCF zbožňujem.

Tak k 708mičke, popravde nevšimol som si že má 400W a nie 700W ako by to napovedalo číslo 7 v názve rady ale nevadí pretože ako PA mám art412 takže 400W mi úplne stačí.Podla špecifikácii rcf.it je tam ale driver rovnako palcový ako napr. v art310mk3 alebo sa mýlim? Veľkosť resp. malosť by mi vyhovovala ak by to hralo dostatočne, ak by sa to 310ine priblížilo a dizajnovo by pasovala k 412tkam.
2x RCF ART 412A mk2, 1x RCF ART 310A mk3, 1x Sennheiser XSW35, 2x ADJ Stinger star, 4x Eurolite LED PAR, Pioneer DDJ SZ.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Rcf art708 vs art408 vs Behringer b210d

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 05. bře 2017 2:06:11

Ano, je to určitá forma chyby, totiž neodvedená práce. Bohužel když jsem to nestíhal zařídit já, tak dneska už to asi těžko někdo dožene. Nafocených vnitřků kdečeho máme za ty roky opravdu hodně, dělá se to rutinně, ovšem aby tento materiál ještě někdo zpracovával a publikoval, tak na to už nikdy nebyli lidi. Ale poslední dobou stačí hrabat na youtube a nejspíš tam nějaký prodejce nebo majitel cosi s komentářem natočí a i když úroveň je velmi rozdílná, tak aspoň něco se uvidět dá.
Driver je sice stále jednopalcový, ovšem už má jednopalcovou i membránu, nejen výstup na hornu. Nevylučuju, že to je někde i špatně napsáno, to se hlavně kvůli nekonečnému kopírování starých textů běžně děje. Nejde jen o těch 400W (nakonec i 310-A je má), ale z těch osmičkových beden je zatím rozhodně nejslabší a i stará 408-A byla líp osazená. V tom je zase rozumné se řídit měřeními

http://www.prodance.cz/data/attachments ... t408-a.pdf
http://www.prodance.cz/data/attachments ... 08MKII.pdf
http://www.prodance.cz/data/attachments ... tt08-a.pdf

Může to stále ještě vyhovovat a samozřejmě je to zohledněno i v ceně, ale pokud platí, že hůř osazené bedny hrají hůř, tak to platí nejen mezi značkami, ale i uvnitř jedné každé. A o tom veškeré to porovnávání je, abychom porovnávali ne jen reklamní texty anebo osobní názory, ale především co nejtvrdší fakta. RCF to obvykle pomáhá - viz třeba ART745-A s jejím neskutečným driverem. Ani nevím, jestli ten jsme někam dali otevřený pro porovnání s běžným osazením plastovek :-)

H.M.

DJ Rodrigez
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: ned 22. dub 2012 19:06:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Rcf art708 vs art408 vs Behringer b210d

Příspěvek od DJ Rodrigez » ned 05. bře 2017 2:52:45

Dobre - to že nebol čas a že materiálu je veľa to viem pochopiť ale myslím si že nikdy nie je neskoro taký článok uverejniť vo Vašich AKTUALITÁCH, art310a je veľmi predávaná a zaujímavá bedňa, je to taký etalón v pomere cena/kvalita/veľkosť - bolo by zaujímavé vydať takú recenziu od Vás ako od predajcu/dovozcu/servisu, čo si o tom myslíte?

Takže o 708a tvrdíte že ma 1" membránu? To je ale potom naozaj smutné že na rcf.it píšu že má 1,5" voice coil a je to aj v specsheete PDF a to nepovažujem za tlačovú chybu ale za zavádzanie :/ no za to Vy nemôžete ale páči sa mi že na Vašom webe to uvedené máte - priznám sa neprečítal som si to alebo teda neuvedomil som si to. Týmto pádom asi od 708a upúšťam. Nechcem radšej vedieť naozajstné parametre mojich art 412a.

Píšete že art408a bola lepšie osadená - viete mi aj napísať aké mala reálne parametre driveru? A celkovo sa chcem spýtať prečo 4kova rada sa už nevyrába? Keď som si u Vás v predajni v BA kupoval moje 412tky a porovnal som ich s 312tkou a 712tkou tak zvuk 412tky sa mi páčil viac a nešlo tu o peniaze že to bolo lacnejšie, 712tka bola už moc uvrešťaná...

Takže výber sa asi zúžil na 10" aktívnu RCF. Od Behringeru asi upúšťam úplne. Idem youtubeovať vnútro 310iny.
2x RCF ART 412A mk2, 1x RCF ART 310A mk3, 1x Sennheiser XSW35, 2x ADJ Stinger star, 4x Eurolite LED PAR, Pioneer DDJ SZ.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Rcf art708 vs art408 vs Behringer b210d

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 05. bře 2017 3:28:12

Pokud vím, tak čtyřková řada se vyvinula do sedmičkové v podstatě změnou elektroniky, ta je dnes i v trojkové, jen o něco méně osazená. Nedělám už dávno servis, detaily budou znát hlavně tam. 412-A jsou docela jistě velmi povedené bedny a doporučuju začít ta moje měření používat, pokud už jsou. Model driveru je dokonce pod grafem jasně napsaný, 408-a měla skoro jistě stejný, nechce se mi to v tabulkách náhradních dílů hledat, ale jiný v té době nepoužívali.
http://www.prodance.cz/data/attachments ... t412-a.pdf

Není to kompletní, ale u jiných značek nenajdete obvykle vůbec nic a tak se dá spoléhat jen na firemní data (pokud vůbec jsou).

Zvonku to jistě vždy vyzerá, že by nebyl žádný problém té práce udělat ještě o něco víc, ale ujišťuju, že je to pro mne už neřešitelné. Nejsou lidi a dokud ještě byli, neexistoval způsob, jak je donutit dělat, co jsem já chtěl. I tak jsem s výsledkem celkem spokojený a místo v podstatě už zbytečné propagace ART310-A (a je otázka, jestli by víc než ta, kterou jsme dělali, zabíraly fotky rozebraných skeletů) jsou stále nové a nové výrobky i celé technologie, které je potřeba se učit znát a propagovat. V aktivkách se například objeví nové Megatony (moduly Powersoft) už za týden na Demo 11, nové pasivní stavebnice, nová řada digitálních mixů (vlastně skoro dvě) atd.

H.M.

DJ Rodrigez
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: ned 22. dub 2012 19:06:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Rcf art708 vs art408 vs Behringer b210d

Příspěvek od DJ Rodrigez » ned 05. bře 2017 20:50:20

Tak ak by sa niekedy vyskytla možnosť kúpi art408 tak nad tým porozmýšľam ak dovtedy nebudem mať 310inu.

Z Vášho popisu situácie som nejak pochopil že asi nebude 310iny rozrábať - ja som dostal zvolenie od kamaráta ich rozrobiť a nafotiť a rozrobím aj svoje art412a. Googlil som, YouTube som pozeral ale nikde som nič viac nenašiel.

Ak by ste mali záujem o fotky, pripadne o nejakú recenziu odomňa - rad poskytnem. Ja si vážim že máte na webe merania, naozaj je to ojedinelé.

Richard
2x RCF ART 412A mk2, 1x RCF ART 310A mk3, 1x Sennheiser XSW35, 2x ADJ Stinger star, 4x Eurolite LED PAR, Pioneer DDJ SZ.

Uživatelský avatar
Milan T.

Re: Rcf art708 vs art408 vs Behringer b210d

Příspěvek od Milan T. » pon 06. bře 2017 0:26:23

Pokud chceš fotky rozebranych art, tak bych nějaké ze servisu v ntb nejspíš vyhrabal. Ovšem není na nich nic zajímavého (zvláštního)... Jak vypadá modul zesilovače si snadno dohledáš na Google...

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Rcf art708 vs art408 vs Behringer b210d

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 06. bře 2017 0:59:34

https://www.google.cz/search?q=rcf+art& ... art+inside&*

Tady je pár pohledů dovnitř, například do staré pětistovky, není to asi vidět, ale už ta má, podobně jako některé další plastovky dodnes, vešroubovanou překližkovou výztuhu. Tlumení je víceméně stále stejné, jen už se nevyskytuje minerál, ale funguje a když se do bedny zapomene dát, tak se to pozná. Mně na tom po těch letech nic zajímavého nepřijde a pokud se něco jasně liší, tak je to vzhled, případně i funkce basreflexů (ty hranaté jsou mnohem větší).

H.M.

Uživatelský avatar
xxx3

Re: Rcf art708 vs art408 vs Behringer b210d

Příspěvek od xxx3 » pon 06. bře 2017 22:13:17

Tady na videu je rozebrána ART 745.
https://www.youtube.com/watch?v=ireX_kcQbkk

DJ Rodrigez
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: ned 22. dub 2012 19:06:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Rcf art708 vs art408 vs Behringer b210d

Příspěvek od DJ Rodrigez » stř 08. bře 2017 17:33:16

Ďakujem za link a hlavne za video - páči sa mi ako to je spravené, je to kvalitka a ten driver wau :) 745ky poznám a sem tam ich k mám k dispozícii.

V sobotu nafotím 310iny a 412tky
2x RCF ART 412A mk2, 1x RCF ART 310A mk3, 1x Sennheiser XSW35, 2x ADJ Stinger star, 4x Eurolite LED PAR, Pioneer DDJ SZ.

DJ Rodrigez
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: ned 22. dub 2012 19:06:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Rcf art708 vs art408 vs Behringer b210d

Příspěvek od DJ Rodrigez » čtv 13. črc 2017 14:59:05

Fotky vnútra RCF ART 412 mk2
Přílohy
FullSizeRender (3).jpg
FullSizeRender (5).jpg
FullSizeRender (4).jpg
2x RCF ART 412A mk2, 1x RCF ART 310A mk3, 1x Sennheiser XSW35, 2x ADJ Stinger star, 4x Eurolite LED PAR, Pioneer DDJ SZ.

DJ Rodrigez
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: ned 22. dub 2012 19:06:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Rcf art708 vs art408 vs Behringer b210d

Příspěvek od DJ Rodrigez » čtv 13. črc 2017 15:02:32

Fotky reproboxu RCF ART 412 A mk2
Přílohy
IMG_1827 (2).JPG
IMG_1826 (2).JPG
IMG_1824 (2).JPG
2x RCF ART 412A mk2, 1x RCF ART 310A mk3, 1x Sennheiser XSW35, 2x ADJ Stinger star, 4x Eurolite LED PAR, Pioneer DDJ SZ.

Odpovědět

Zpět na „Repro“