Aktivni sub 21"

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Kolos

Aktivni sub 21"

Příspěvek od Kolos » čtv 06. črc 2017 10:28:11

Zdravim pratele,
Shanim radu ohledne porizeni novych aktivnich subu.
Aktualne pouzivam vrchy RCF TT-25A (kus/nekdy dva na stranu). Jako suby RCF 8003 (2 kusy na stranu, obcas vsechny na stred).
Na venkovni akce je to malo. Mel jsem ted moznost nekolik akci hrat na RCF TTS-28A ( 2 kusy uprostred) a byla to uplne jina "pisnicka". "Kopalo" to luxusne, ale bohuzel mi porad chybel ten "nejnizsi" bas.
Myslim si, ze toto by resilo pouziti 21" basovek. Ale jake vybrat?
Na konecne naddimenzovane reseni jednoho kusu RCF TTS-56 (odzkouseno) penize nejsou. Novy model RCF 9007 jeste neni skladem (ma peknou cenu) - zatim jeden kus, pozdeji jeste jeden dokoupit. Tato varianta by se mi zamlouvala nejvic, ale dostupnost...?
Nenapada vas jeste nejaka jina varianta??? Nebo mi nekdo vymluvi 21" a rekne nejaky model s 18", ktery by umel zahrat niz nez zminovane TTS-28A. Neresim znacku, vahove do 100kg je v pohode, cena +/- 120 tis. s dani je v poradku.
Nechci to kombinovat s 8003. Akce do max 500 lidi-vesnicke tancovacky.
Napada vas neco?? Moc diky.

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Aktivni sub 21"

Příspěvek od Petr Z. » čtv 06. črc 2017 12:17:09

To vážně potřebujete pro cca 500 lidí na venkovské tancovačce hrát plným kotlem pod 40Hz?
Zkuste nejprve změnit ekvalizaci stávajících, případně překontrolovat, zda Vám systém v některém bodě dolního konce pásma nenatáčí fázi až příliš.
Jinak mě vážně nenapadá, proč by 4ks 8003 měly být pro 500 hlav na bigbítu málo!

Uživatelský avatar
Kolos

Re: Aktivni sub 21"

Příspěvek od Kolos » čtv 06. črc 2017 15:29:56

K 2 ks TT25 na strane jsou celkem 4 ks 8003 bez debat malo. Hraje to na hrane, musi se tomu pomahat dost razantne EQ aby to slo jeste trosku niz - proste to neni na pohodu, ale jede se hrana. Proc bych mel trapit techniku ktera je dobra a na jine me aplikace je perfektni. Proto hledam nejakou alternativu.

Uživatelský avatar
Martin S.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 183
Registrován: pát 05. srp 2011 23:03:09
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktivni sub 21"

Příspěvek od Martin S. » čtv 06. črc 2017 16:50:43

U RCF vzhledem ke stylu ladění boxů a presetů nelze hlubší basy očekávat, obzvlášť ne u 8003, kde je bassreflex laděný na 50Hz. Tuším, že na posledním venkovním Demu byly nějaké nové 2x21" (asi 9007?) a nijak zvlášť odspodu to taky nešlo.

Moji zákazníci si libují u tohoto jak to jde hezky odspod http://ms-sound.cz/datasheets/SBN18-datasheet.pdf. Šlo by to udělat i v aktivu. Mám zákazníka s 8ks, tak by sis to případně mohl poslechnout. Ozvi se, kontakty najdeš na www.ms-sound.cz a můžeme třeba podrobněji rozebrat po telefonu.
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Aktivni sub 21"

Příspěvek od Otas » čtv 06. črc 2017 20:19:10

To myslíš vážně s RCF a 18" basreflex na 50 Hz??? Mám ART 905AS a spodní kmitočet je laděn na 35 Hz.
Ach ano, chápu, komerce....

Uživatelský avatar
Martin S.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 183
Registrován: pát 05. srp 2011 23:03:09
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktivni sub 21"

Příspěvek od Martin S. » čtv 06. črc 2017 23:36:37

To myslím sakra vážně. Než tu začneš vykřikovat hovadiny o komerci, tak buď od té dobroty a podívej se na měření, datasheety. ART905AS má bassreflex laděný na 46Hz. Dle grafu od RCF spodní kmitočet -3dB cca 47Hz, -10dB cca 40Hz. Kde jsi vzal 35Hz? 8003AS má -3dB@65Hz, -10dB@43Hz. Processing u 8003AS je naprosto nesmyslný...
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Aktivni sub 21"

Příspěvek od Otas » pát 07. črc 2017 22:14:21

Tentokrát se musím omluvit, sáhnul jsem omylem do přepočtů, kdy jsem zkoušel simulovat překopání 905 z BP na BR (mimochodem to nebyla dobrá myšlenka).
Podle grafů RCF skutečně nepovažuje pásmo pod 45 Hz za důležité, i 21" tam začínají padat. Což je vzhledem i k 4 strunné, natož 5 strunné baskytaře dost vysoko.
Ale - ta řeč o komerci nebyla bezdůvodná....

Uživatelský avatar
Karel S.

Re: Aktivni sub 21"

Příspěvek od Karel S. » pát 07. črc 2017 22:57:54

pokud chce tazatel aby to hrálo nízko, tak tyhle boxy mají -5dB na 27Hz :-)
http://www.dbaudio.com/en/systems/detai ... ct-data-25

Uživatelský avatar
Lojza K.

Re: Aktivni sub 21"

Příspěvek od Lojza K. » pon 10. črc 2017 11:09:58

když to Martine vezmeš do důsledku, vypočtené splmax je neskutečné.
ztráty tam nezapočítává nikdo a když to změříš :D , těch +6dB ve špici jsou pohádky.
stejně to musím dole říznout více, abych nepřekročil xmax a neurval závěs, což je proti chlazení :D
a to potřebuju splmax v rozsahu 25-85Hz, ne do 300 :D

Uživatelský avatar
Martin S.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 183
Registrován: pát 05. srp 2011 23:03:09
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktivni sub 21"

Příspěvek od Martin S. » úte 11. črc 2017 12:46:31

Max SPL je vypočítáno běžnou metodou, stejně jako například u EAW. Ano v reálu se tam projeví tepelná komprese, ta ovšem je u moderních reproduktorů poměrně nízká, pokud se zachová rozumná dynamika signálu. Při udávání čísel nepoužívám žádné kličky, podvody podobně jako HK audio, či spousta jiných výrobců. Citlivost vždy udávám průměrnou a to v reálně užitném pásmu reproboxu, Nezvedám si uměle citlivost peaky (pokud tam jsou), které jsou už mimo užitné pásmo...
Bassreflex u SBN18 je navržený tak, aby byl co nejméně ztrátový, plocha br odpovídá skoro polovině plochy reproduktoru. Zadní část membrány je o cosi menší, takže plocha BR cca odpovídá 1/2 ploše zadní části membrány. Mnoho značkových a výrazně dražších subwooferů má plochu BR značně menší a box má tedy větší ztráty.
Není důvod dávat HPF výš než je uvedeno v presetu.
BTW Xmax je pouze vypočítané číslo, které navíc lze počítat různými metodami a to vždy s jiným výsledkem. Xmax je pouze informativní číslo, jeho hodnota nijak nevypovídá o chování reproduktoru ve výchylce. Není to žádný limit. Mnohem více o chování reproduktoru vypovídá Xvar, který udává BC, ten může být menší či větší než Xmax.

Běž si ty bedny někdy poslechnout a dost pravděpodobně budeš překvapený, kolik ta bedna zvládne.
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Lojza K.

Re: Aktivni sub 21"

Příspěvek od Lojza K. » úte 11. črc 2017 17:47:26

Martin: máme basovek několik druhů, podle akce :D
velmi podobný BR máme s feritem a jsme spokojeni :D
nebudu zde kopírovat korespondenci s Hubertem, pokoušet xmax nechám bohatým :D ikdyž peak to peak je 50mm :D

Odpovědět

Zpět na „Repro“