Dělící frekvence vs zatižitelnost.

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
  • Reklama
  • Nový firmware pro SQ
Crashpc
Uživatel
Uživatel

Re: Dělící frekvence vs zatižitelnost.

Příspěvek od Crashpc » pon 30. říj 2017 6:40:22

To není možné. To není náhoda. Zrovna, když pro CODA Audio máme něco vyrábét. ;-)
Jaký model / jaké rozměry ta horna má?

radek.p
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od radek.p » pon 30. říj 2017 10:55:40

No nevím, co je nebo není možné a co by mohla být náhoda.... Koupil jsem je na www.gebrauchte-veranstaltungstechnik.de a je to typ pro bednu AP-24. Dostal jsem se tak k horně, která byla vyrobena přímo pro driver BMS 4592nd. Ostatně, myslím, že BMS a CODA je tatáž firma, tak jsem předpokládal, že to snad mají sladěné.

Crashpc
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od Crashpc » pon 30. říj 2017 17:56:19

Já myslel, že k tomu RCF. Ta horna od CODA audio bude asi přiliš velká, a prozatím nehodící-se. Každopádně díky za nabídku.

Crashpc
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od Crashpc » ned 10. pro 2017 15:46:43

Tož, vývoj skončil. Nedopadlo to. Ne, že by to nebylo možné, ale náročnost provedení by byla ohromná. Celá bedna, i onen V-slot by potřeboval hodně složité tvarování, které se mi nechce prozkoumávat, a pak nechat vyrábět za těžký prachy, zatímco by se mi to nelíbilo ani esteticky (má to jít na stůl).

Přirozený Cut-off onoho V-slotu byl o cca 200-250Hz níže než očekávaný, a to je příliš. Na to žádný normální driver v rozumně velké horně( taky na stůl) prostě nenapojím. Bavíme se tu o cca 600Hz. Kdyby mě někdo zaplatil, tak v tom snad pokračuju, ale dělat za své peníze něco, co se postupem času vyvine v holubník nebo palivové dřevo + reproduktory, na to zas nemám. Díky všem za support.

Milan T.

Příspěvek od Milan T. » pon 11. pro 2017 9:51:22

Nó to je novinka, kdo by to byl čekal........ :)

Crashpc
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od Crashpc » pon 11. pro 2017 14:03:39

No já to třeba nečekal, protože jsem měl data z jiných projektů, kde to nasvědčovalo tomu, že by to mohlo dopadnout dobře.
Pro úspěch na tomto projektu by bylo potřeba V-čko ještě o kousek otevřít, a dát tam hodně mohutný pólový nástavec - tedy vyvinout na hodně pokusů.
Tvarování bedny by nemuselo být nepodobné EAW KF394NT. Jde to. Jen to je prostě velmi náročné, na nějaké půlhodinové hraní po večerech v garáži s maflíkem a 3D tiskárnou.
To mi přijde lepší zůstat déle v dobře placené práci, a pak si koupit něco továrního. A to jsou slova zarytého bastliče...
Jestli mě nepřejde chuť, asi to skončí něčím jako je 10PLB76+DE400TN, a bude klid.

exxxi
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od exxxi » čtv 10. led 2019 13:47:01

Už jste někdo zkoušel "kopírovat" ten Seeburg K24?
radek.p píše:
ned 24. zář 2017 3:55:50
Já používám 15" + koaxiální driver BMS 4592nd. Dělící kmitočet mám 470Hz aktivně a 6300Hz pasívně. Kdyby to mělo smysl a neudělalo to více škody jak užitku, tak k tomu driveru by výkonově patřily ty 15" alespoň dva. Kdybych potřeboval výkonnější bednu (což ne), zkusil bych postavit něco takovéhoto: Seeburg K24 - http://www.seeburg.net/download_getfile ... att_dt.pdf. Chci tím říct, že driver BMS 4592nd snese opravdu nízkou dělící frekvenci a byl by možná vhodnější pro tvou navrhovanou konstrukci, ale ta cena.... Ty 8" by však byly i dva málo. To raději jeden dobrý 12".
http://www.bandzone.cz/tractus
SiEx3, X32r, DL1608, QSC, EV, Turbosound etc.

Odpovědět

Zpět na „Repro“