Column array - názory, zkušenosti?

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Jimmy333

Column array - názory, zkušenosti?

Příspěvek od Jimmy333 » pon 23. dub 2018 9:46:10

Pánové, co si myslíte o přenosných soustavách typu column array? Něco takového zamýšlím coby nové mobilní PA - zaměření DJing - elektronická hudba.
Mám několik kandidátů:
Bose F1 812 + Sub - to mě napadlo jako první, a ač si ji rád poslechnu, tak do ní nejspíš nepůjdu.
RCF Evox 12
DB Technologies ES1203
Turbosound IP3000 - poměrně novinka, svými parametry až neuvěřitelně levná, skvělé recenze.

Zatím mám jen teoretické informace a chci si vše poslechnout. Co jsem ze zkušeností ostatních na zahraničních fórech pochopil, tak nejlepší zvuk bude mít nejspíš to DB. Naopak nejlepší poměr cena/výkon(zvuk) má ten Turbosound, který je i mým žhavým kandidátem. Na jedné straně 2x 12" spodky, 16x 3,5" a 2x 1" drivery už možná zahrají v této kategorii poměrně slušně.

Jaký máte celkově názor na tento kocept reprosoustav? A slyšel už z vás někdo jmenované kandidáty popř. i jiné soustavy podobné koncepce?

istuchlik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: ned 13. dub 2014 8:13:58

Re: Column array - názory, zkušenosti?

Příspěvek od istuchlik » pon 23. dub 2018 19:37:34

Dovolím si doporučit tohle: https://www.facebook.com/events/591555757874417/ Taky se tam chystám... :-)

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Column array - názory, zkušenosti?

Příspěvek od exxxi » pon 23. dub 2018 23:55:46

Kdyz vedle toho postavis normalni 12" bedny s kvalitnim vyskacem, tak zjistis, ze to je bida. Samotne to jakztakz hraje. Osobne jsem slysel RCF a Dynacord (EV).
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Jimmy333
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: pon 23. dub 2018 9:47:21

Re: Column array - názory, zkušenosti?

Příspěvek od Jimmy333 » úte 24. dub 2018 19:47:05

Je dost možné, že třeba ten Evox od RCF bude na vrchách slabý, když nemá driver. Nicméně jsem právě zvědavý na ten Turbosound s dvěma palcovými drivery na každé straně. Tam už by to mohlo být o něčem jiném.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Column array - názory, zkušenosti?

Příspěvek od safa » stř 08. srp 2018 11:03:59

Jimmy333 píše:Pánové, co si myslíte o přenosných soustavách typu column array?
...nejdriv se sebe musis zeptat co od toho ocekavas a podle toho jak velky system mas na mysli.

Pokud hledas samoozvučení vystupujícího muzikanta nebo ozvuceni malych prostor kolem 100 lidi pro malou svatebni kapelu pak jsou systemy jako EV Evolve, RCF Avox, HK Elements, Bose L1 a podobne skvela vec ktera je skladna a nenarocna na stavbu a obsluhu. Vetsi kseft s zivou kapelou (bici a basa) pokud to neni zrovna jazzovy hrani s tim ale asi delat nepujce (i kdyz jsou tací střelci kteří se svěma Evolve50 uhráli bigband ve velkém sále v Puppu :D )

Do kateforie "column array" ale spadají i silnější modely se kteryma se živou kapelu pro větší prostor ozvucovat uz da... mam na mysli moje zamilované Dynacord TS400, Coda Coray, Lacoustics Syva, FBT Vertus a podobně. S TSkama (sada TS400+PSD215 nebo 218) toho mam odježděno docela hodně. dělal jsem s tim psí klusy a dy bedny mě nikdy ndnechaly ve štychu, jsou absolutně blbuvzdorný (2,5 pásmová pasivka s interní výhybkou osazenou vratnýma ochranama pro každý pásmo) a hlavně hrajou parádně.

Odpovědět

Zpět na „Repro“