Aktívne reproduktory pre nenaročné publikum

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
  • Reklama
  • DEMO 15
Marian
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 47
Registrován: úte 21. led 2020 20:56:39

Re: Aktívne reproduktory pre nenaročné publikum

Příspěvek od Marian » pon 13. črc 2020 18:51:28

Yamaha nehrá zle, ale DBR je skôr low-end hrá to podobne ako základné modely od konkurencie čo stoja aj o stovku menej, no možno zvukovo niekomu viac sadne. Yamaha si stále dala zaplatiť aj za značku...Skôr aspoň DXR tam to je prejavom aj výkonom zaujímavejšie a niekomu to môže vyhovovať. dB opera hrajú pekne ale výkonovo relatívne slabé (oproti starej Opera 912DX, konkurencia tak k 512D ktorej nástupcom mal byť B-hype ...mal... ) Čo sa týka veľkosti driveru a deliacej frekvencie tak nie je to explicitné JBL SRX812P ma poctivý 1,5" driver s 3" cievkou a majú to delené na 1,9kHz podľa popisu...ktovie kde reálne a čo z toho driveru lezie von, lebo ta bedňa fakt nehrá zle...

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: Aktívne reproduktory pre nenaročné publikum

Příspěvek od mifune » pon 13. črc 2020 21:30:51

Aktivní bedny pro nenáročné publikum psal tazatel - zrovna RCF řady 3 nejlépe 312(i 310) - za pár korun (bazar 5-7 tis) - jak už se tady psalo - ty výkony a spl na rozdíl od jiných výrobců jsou vpodstatě pravdivé (+-) subbas si časem dodá (vždycky bude basů málo)...- náhradních dílů plno - kde kdo to opraví (ono se to zas tak moc nekazí - spíš většinou pády ze stojanů od ožralých křepčících raplů...)- a dnes na nejlevnějším digimixu 31 pásmový EQ stáhne problémové frekvence.....

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Aktívne reproduktory pre nenaročné publikum

Příspěvek od mkarr » pát 17. črc 2020 10:11:56

Taky bych to viděl na ty ART310 nebo 312. Ona určitě existuje spousta zajímavějších beden ale to že se tyhle ARTy doporučují tak nějak jako dobrá rada bez složitého uvažování je tím, že to je prostě bedna bezproblémová. Hraje to, něco to vydrží jak co se špatného zacházená týče, tak i kvalitou komponent, Dá se to koupit docela lacino a velikost publika se od párty pro deset lidí po sokolovnu reguluje jen počtem/velikostí subwooferu. Teda né že by to byl ideální box pro sokolovnu, ale jako vrch to uhraje.
Jedině snad kdyby měl tazatel potřebu nějakých dalších vstupů, což na malé akce může být zajímavé, moct si míchat přímo na bedně, nebo ji připojit přes bluetooth, tak tady je prostě jedno XLR s přepínatelnou citlivostí a šmitec.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Aktívne reproduktory pre nenaročné publikum

Příspěvek od exxxi » pát 17. črc 2020 21:54:16

Ja bych teda do art310 ani 312 nešel. Mají oproti jinym vyrobcum divne nastavenou vstupni citlivost. Potak se musi pridavat nad 0dB i pri zapojeni pres mixpult, o to vic to sumi. Ostatni vyrobci to maji resene lip.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: Aktívne reproduktory pre nenaročné publikum

Příspěvek od mifune » pát 17. črc 2020 23:30:51

Exxxi, kteří ?? .. a na které levné bedně .. že by Mayer :lol: :lol:

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: Aktívne reproduktory pre nenaročné publikum

Příspěvek od mifune » sob 18. črc 2020 8:03:03

Promiň nejapnou poznámku.. klidně ART 310, ale fakt použitelná ART 312 (na bazošu okolo 7,8tis) vede mezi levnýma bednama...je mezi něma dost velké rozdíl, 312 vede o řád!!, (porovnával jsem je doopravdy vedle sebe a nejvíc propadla 708..) ale s cenou cca na bazaru jen o 1 - 1,5 tis prostě vede..klidně mě nadávejte, a bíjte!!!!! ale výkon x cena nemá RCF 312 mk4 konkurenci a není to číňan.....i když kdo ví jestli v RCF už nešetří.....

Ferda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: pon 27. pro 2010 11:06:36

Re: Aktívne reproduktory pre nenaročné publikum

Příspěvek od Ferda » sob 18. črc 2020 12:27:21

Velice souhlasím s Exxxim ohledně názoru na řadu ART3xx. Ostatně jako i na většinu RCF ART. Bohužel RCF tady velmi zaspalo. Na svoji dobu dobrý, ale dnes už to na konkurenci nestačí.

Pokud tady tazateli nabízíte bazarové aktivky ART za 8tis., doporučil bych mu poslechnout si např. JBL EON612/615. Jsou výrazně zvukově lepší než zmíněné ARTy, výbavou lepší o "parník" (bezdrátové ovládání po BT, dvouvstupý mix s přepínáním citlivostí, ekvalizéry vč. uživatelského, nastavitelné zpoždění atd.) a díky cenové válce evropských distributorů jsou nové za 9,5tis. Mimochodem u Thomanna je to třetí nejprodávanější bedna. Také je možné kdykoliv je doplnit o subwofery ze stejné série, sladěné k sobě jak parametry, tak vzhledem i tvarem a výrazně tak zvýšit výkon sestavy.

Pro ty, coby sem chtěli postnout Hubertovo měření a hrůzný popis EONu upozorňuji, že je to měření více než 20let staré bedny asi o 3 generace starší než ta o které tu píšu.

Pro ty, co budou argumentovat 1" driverem upozorňuji, že velký driver má negativní vliv na zvukový projev na vysokých kmitočtech (hmotnost kmitačky - rychlost odezvy, zkreslení...). Výhodu má velký driver jen ve větší zatížitelnosti, ale to v tomto případě není potřeba. 1" drivery se například používají i u spousty velkých reproboxů, včetně line array (samozřejmě ve větším počtu) z výše uvedených důvodů.

Z dalších možných repro bych se poohlédl (myslím v případě výběru levných aktivek pro malé akce a domácí hraní) po EV, příp. vyšší řady dB Technologies. Yamaha (těm podle mě bedny nikdy moc nešly) a Presonus mě moc neoslovily.

Jako univerzální radu bych měl, aby každý, kdo vybírá bedny, si je šel poslechnout (jako první a nejdůležitější věc). Minimálně do showroomu některého většího prodejce, kde je možnost alespoň základního srovnání a nemusíš se omezit jen na jeden typ bedny.

Co se týče udávání výkonů, tak tam už dávno zvítězil marketing a je potřeba používat při výběru rozum.

OT: to Mifune - nic ve zlém a doufám, že se neurazíš, ale poprosil bych tě, aby sis některé svoje příspěvky po sobě dvakrát přečetl a některé raději ani nezveřejňoval...

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Aktívne reproduktory pre nenaročné publikum

Příspěvek od exxxi » sob 18. črc 2020 14:30:40

Jeste bych doplnil, ze ten problem se vstupni citlivosti nema jen 3.. rada. Mam doma 725mk2 a je to stejny. Bud musim pridat master na mixu na +3, nebo master odposlechovy cesty.
Edit: ostatne zazil jsem, ze DJ nedokazal vubec vybudit z notebooku RCF HD, nastesti vozim v aute pod sedackou minimix.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: Aktívne reproduktory pre nenaročné publikum

Příspěvek od mifune » sob 18. črc 2020 17:33:53

"Ferdo! vžádným případě se neurážím a kritika od borca, kterej je z oboru je pro mě samozřejmě poučením!!! a rád budu za každou zkušenost, kterou nemám, ale za svýma kecama si stojím a už su 50+ takže mě moc nepoučuj a právě si Ty to dvakrát až třikrát projdi mozečkem, co sem kdy napsal.....většinou to vybliju po škopku, ale stará zásada: ožralí a děti mluvíjó vždy pravdu (Mimochodem ve středu v noci , když jsem byl tady na fóru zakousla má rotwailerka (spává se mnou v posteli - narozdíl od manželky.... ) našu kočku-žili vedle sebe osm let, nevíme proč... - zaplatil jsem okamžitě operaci hlavy té kočky a na hovno - stejně zemřela - doma je to na rozvod....

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: Aktívne reproduktory pre nenaročné publikum

Příspěvek od mifune » sob 18. črc 2020 17:56:14

ART 310,je výkon x cena nejlepší bedna co kdy byla vyrobena - lítá jich jich po světě několik set tisíc - ámen - JBL cokoliv jiného... sou lepší - ano samozřejmě !ano! ale nikdy se prodejem žádná bedna na světě NIKDY nepřiblíží k ART 310!!!!!!!...

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Aktívne reproduktory pre nenaročné publikum

Příspěvek od Pavel Sedlák » sob 18. črc 2020 18:35:00

A proč to musí být aktivky ?
Mně aktivní bedny docela štvou tou kabeláží a citlivostí na zacházení, na déšť...
Jasně, netřeba tahat se s rackem, ale dnešní koncáky s DSP už fungují přijatelně i v nižších cenovkách a nejsou to těžký klumpry. Dobrá pasivní bedna je zpravidla o dost robustnější oproti aktivním variantám.
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: Aktívne reproduktory pre nenaročné publikum

Příspěvek od mifune » sob 18. črc 2020 18:47:43

Rychlejší koně, mladší ženský, a víc peněz.....

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Aktívne reproduktory pre nenaročné publikum

Příspěvek od Pavel Sedlák » sob 18. črc 2020 19:42:16

mifune: to každopádně, jak říká můj švára "Pavle, my musíme pít už jen dobré víno"
Vliv na zvuk to má ale minimální...
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
Exxxi-mobil

Re: Aktívne reproduktory pre nenaročné publikum

Příspěvek od Exxxi-mobil » ned 19. črc 2020 0:26:19

Pavel: pokud člověk používá rackový mixpult nebo stagebox, tak je řešení s pasivkami velmi vhodné. Lehké zesíky stojí pár kaček s bedny jako NDM123 hrají pěkně.

Ivan.ps
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: sob 14. lis 2015 20:37:34

Re: Aktívne reproduktory pre nenaročné publikum

Příspěvek od Ivan.ps » ned 19. črc 2020 13:44:35

Ďakujem za rady. Nakoniec som kúpil JBL EON612, myslím že na moje potreby to určite postačí.

Odpovědět

Zpět na „Repro“