Kompaktní PA pro konference i live hudbu

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
  • Reklama
  • DEMO 15
BořekStavitel
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 14. bře 2019 20:18:54

Re: Kompaktní PA pro konference i live hudbu

Příspěvek od BořekStavitel » pát 22. bře 2019 9:10:06

Děkuji za ohlasy. Skoro mě to svádí pogratulovat k dobré koupi HD32. Takže gratuluji :)
Bohužel (pro mě) se má věc tak, že na ní musí být doklad o nákupu a to od určitého data (musí se proúčtovat na dotaci).

Koukal jsem a RCF má bednu 732 (prý velmi shodná dle měření s HD32?) a QSC K12.2 - ta je celkem nová, ale obě v plastu
Pak ještě připadá v úvahu PRX, které má tady na fóru nějaké ohlasy a Yamaha DXR - jeden velký otazník, který ma na zadní straně větrák. Nebo ještě něco?

Tajně jsem spoléhal na EV ELX112p, bedna je ze dřeva a v popisu 1,5" titanium driver, ale teď jsem narazil na jedno starší vlákno, kde bylo vyvráceno že ELX200p má 1,5" vyústění driveru (ale je to jen 1,5" právě na membráně).

A taky pořád nevím zda 10" nebo 12" ale spíše tíhnu k té 12". Některé výše jmenované se v 10" ani nedělají.

Uživatelský avatar
Kuchteleski
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 77
Registrován: ned 14. říj 2018 23:51:28

Re: Kompaktní PA pro konference i live hudbu

Příspěvek od Kuchteleski » pát 17. kvě 2019 3:01:24

blackjam píše:
úte 12. úno 2019 17:56:02
Milí kolegové zvukaři, plánuji pořízení mobilního PA systému, který by měl sloužit takto:

- ozvučení konferencí / školení / prezentací, kde převažuje mluvené slovo, ale jsou tam i různé videoklipy s hudebním doprovodem, max 120 lidí
- ozvučení rockové kapely (2x kytara, basa, bicí) v prostoru menšího klubu, do 100 lidí
- důraz na nízkou hmotnost, snadnou mobilitu a "nenápadnost" zejm. pro ty konference (15" satelit by to být neměl..)

Vím, že požadavky jsou to různorodé, ale velmi mě láká myšlenka najít konfiguraci, která by zvládla obojí a byla tak více využita. Jde mi o kvalitní řešení, cena není hlavním kritériem.
Když cena není hlavním kritérem, tak proč se dívat po nižší střední třídě a nepodívat se po něčem, co bude po všech vlastnostech o pár levelů jinde.

Jediný zvukový system, který by splnil tyto celkem protichůdné požadavky s přehledem mě napadá D&B Auditechnik Y7p (případně Y10p, podle použití), doplněný pro rock VG Subem (bude hrát niž a víc jak Y Sub), který je nevíc už z konstrukce pasivní cardio.

Celá sestava je ultimátně malá a neskutečně silná.
Kvalitou přednesu a konstantní disperzí se s tím co tady zaznělo nedá srovnávat.

Zastoupení pro ČR má Pavel Srb, ceník je jako u všech věcí této kategorie neveřejnej, nicméně cena není překvapě tak nepříznivá.
Navíc v případě zájmnu Pavel ochotně doveze demo kusy na poslech.

Y7p: https://www.dbaudio.com/global/en/produ ... eries/y7p/
VG Sub: https://www.dbaudio.com/global/en/produ ... es/v-gsub/

Kdyby nebyl požadavek rocková hudba, tak bych jinak na tyto účely doporučil Syvu (která vychází cenově velmi podobně).

Odpovědět

Zpět na „Repro“