Pomoc s výběrem reproduktorů

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
  • Reklama
  • DEMO 15
imaaajkl
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: sob 25. kvě 2019 11:05:05

Pomoc s výběrem reproduktorů

Příspěvek od imaaajkl » sob 25. kvě 2019 11:14:20

Dobrý den,
o obchodu electronic-star.cz jsem toho zde už viděl hodně, ale přesto se chci zeptat na tento nabízený reproduktor značky MAlone
https://www.electronic-star.cz/?cl=deta ... 2aa3bfef48
Žádám někoho o radu, jestli se i v tomto případě jedná o nějaký čínský šmejd jako značka Skytec, nebo se dá použít.
Moje použití znamená příležitostné hraní (1-2x za měsíc) na akcích v naší vesnici, kde je výletiště. Parket zde má cca 15x15 metrů. Stačil by tento reproduktor ?
Zesilovač samozřejmě koupím z jiné stránky.
Děkuji za rady.

Uživatelský avatar
Marián

Re: Pomoc s výběrem reproduktorů

Příspěvek od Marián » sob 25. kvě 2019 15:40:22

Komu niet rady, tomu niet pomoci. Na parket 15x15m je potrebná sústava za trocha iné peniaze. Také minimum čo by som sa možno odvážil aby som nemal hanbu systém turbosound IP8+IP15, s odretými ušami možno the.box CL15+10 set, alebo v pasíve JBL JXR 225+t.amp E-800. Optimum dajaké dva lacnejšie 10-12" satelity napr. EV ELX 112P, ELX200-10P, yamaha DBR10 (12) s podporou subbasu t.box TA18. Toto čo si dal link je k ničomu hrá to otrasne na to aby si to trpel v obývačke a dosť málo na to aby si s tým zahral nejakú akciu pre normálnych ľudí...

Uživatelský avatar
mmmartin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: pát 11. čer 2010 11:09:34

Re: Pomoc s výběrem reproduktorů

Příspěvek od mmmartin » sob 25. kvě 2019 19:57:56

Když už by mě neodradila cena, po přečtení popisu je jasno: v žádném případě !!!

Uživatelský avatar
slava

Re: Pomoc s výběrem reproduktorů

Příspěvek od slava » sob 25. kvě 2019 20:52:42

Proč si každej myslí,že bedna s třema reprama uhraje sál?

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1328
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Pomoc s výběrem reproduktorů

Příspěvek od Pavel Sedlák » sob 25. kvě 2019 22:08:08

Nebrat.
Raději se poohlédnout po něčem z druhé ruky - EV, Megaton, Dynacord...
I ty staré Tesly na tom budou líp: https://hudebnibazar.cz/reprobedny-tesla/ID240121/
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Pomoc s výběrem reproduktorů

Příspěvek od Otas » sob 25. kvě 2019 22:24:12

Šák je u toho napsáno, že to je na 1600W a je to elektronická hvězda :(.
Výsledek bude vypadat takto:
Buď se bude hrát bez zkreslení a normálně mluvící lidé na parketu to přehluší, nebo se bude hrát bez ohledu na zkreslení, čili hnusně. Během kratší doby to pak odejde.
Je to ze stejné řady : Omnitronic - Skytec apod.
Rovněž doporučuji zalovit v bazaru, já bych se nachytal třebas na toto:
https://hudba.bazos.cz/inzerat/10501183 ... -aktiv.php
Je to bedna se zesilovačem uvnitř - nemusí se dokupovat. A je to dobrá značka, navíc to skutečně profi vypadá. Něco by se ještě usmlouvalo... Podotýkám, že to neprodávám já nebo nějaký můj kámoš :).

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1328
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Pomoc s výběrem reproduktorů

Příspěvek od Pavel Sedlák » sob 25. kvě 2019 22:48:39

To jo, Avanty jsem zkoušel - hrajou příjemně a dostatečně :-)
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

imaaajkl
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: sob 25. kvě 2019 11:05:05

Re: Pomoc s výběrem reproduktorů

Příspěvek od imaaajkl » ned 26. kvě 2019 10:43:40

Právě že ta cena mi přišla moc nízká, proto jsem se chtěl zeptat někoho kdo tomo rozumí. Děkuju všem za odpovědi a návrhy.

imaaajkl
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: sob 25. kvě 2019 11:05:05

Re: Pomoc s výběrem reproduktorů

Příspěvek od imaaajkl » ned 26. kvě 2019 10:58:00

A ještě prosím jeden dotaz, na jakém českém e-shopu lze vybrat kvalitní reprosoustavy. například profidj.cz nebo dexon.cz jsou v pohodě '?

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Pomoc s výběrem reproduktorů

Příspěvek od Otas » ned 26. kvě 2019 12:04:58

Na většině e-shopů si můžeš vybrat ze široké škály, od šmejdíků na úrovni elektronic-star až po skutečnou kvalitu -typu těch z odkazu na bazaru, např. RCF, QSC, dB, JBL atd, je jich více.
Já nakupuji např. na www.prodance.cz, www.music-city.cz (ty mají i své kamenné obchody na více místech a slušně znalou obsluhu), www.muziker.cz (jinak velmi šikovní chalani ze SR), českou verzi německého obchodu www.thomann.de/cz, pro některé věci chodím i na ten profidj a další. Je to spíše o jasné přestavě, co potřebuji a kolik mohu dát peněz.

imaaajkl
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: sob 25. kvě 2019 11:05:05

Re: Pomoc s výběrem reproduktorů

Příspěvek od imaaajkl » ned 26. kvě 2019 12:19:33

Super, opět děkuji. V mém případě je asi kamenný obchod jasná volba, tam snad poradí a něco vyberu. Jak jsem psal, je to pouze na občasné akce, takže proto sem prvně hledal nejlevnější věci.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 689
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Pomoc s výběrem reproduktorů

Příspěvek od mkarr » pon 27. kvě 2019 14:58:40

Nerad bych kazil ˇxefty kameným obchodům, ale na občasné akce bych asi šel po bazarových věcech výše zmíněných značek, ale prvně chvíli koukal za kolik se co prodává a za kolik se to pak skutečně prodá. U některýcch výrobců, jako například JBL jsou poměrně velké rozdíly ve smysluplné ceně mezi bednami, které na pohled vypadají dost podobně. Takže buď prolézat pár hodin tady diskuze na zvukařině, nebo na facebooku a nachytřit se kapku před tím, než se za něco konkrétního dají peníze.
Nenechal bych se taky příliš krmit řečmi, že něco nemá šanci uhrát parket 15 x 15 metrů, protože to je dost relativní, podle druhu hudby, obsazení nástroji, složení posluchačstva, druhu akce..... Kdybych si kupoval jediný pár beden a chtěl mít něco univerzálního, určitě bych chtěl mít raději silnější, abych nenarazil na jejich limity ve chvíli, kdy chci ozvučit něco trochu jiného než dělám běžně. Na druhou stranu pokud je to na konkrétní místo, konkrétní druh akce a žánr hudby, mohlo by stačit jít si někam poslechnout kde bude hrát někdo jiný a posoudit, jestli to je ono. Možná když napíšete oskud jste, ozve se tady někdo, že bude hrát ve vašem okolí. Taky bych zvážil jestli pasiv a nebo aktiv. Aktiv je blbuvzdornější, pasiv se zase snáz nechá zmoknout.

imaaajkl
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: sob 25. kvě 2019 11:05:05

Re: Pomoc s výběrem reproduktorů

Příspěvek od imaaajkl » pon 27. kvě 2019 15:30:43

Jasné, teď když vím, že taková souprava nestoují "jenom" 5,5k tak samozřejmě budu hledat hodně pečlivě. Do obchodu bych právě chtěl zajít spíš pro radu ohledně doporučení výkonu pro to moje hraní. Jedná se jenom o akce na tomto jednom místě a jde jen o pouštění písniček z PC (na přání oslavence atd). Měl jsem půjčenou sestavičku pouze ze dvou reproduktorů(bohužel nevím výkon) a se zesilovačem, který vypadal úplně stejně jak ten shit skytec 500W. Jenže teď nemůžu sehnat majitele abych zjistil co o jakém výkonu to bylo, protože to stačilo. ...Proto spíš sháním aktiv. Nejsem žádný DJ, jde vlastně jen o to, že udělám playlist a nechám to hrát celý večer, případně tam pouštím napřání. Ale díky za rady. Rozhodně jestli před koupí nenarazím na někoho znalého osobně, tka bych ještě radši napsal sem a zhodnocení.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Pomoc s výběrem reproduktorů

Příspěvek od CharlesBass » úte 28. kvě 2019 11:43:35

Dyk jo, však i ty bedny, co si vybral jako první, by určitej kravál udělaly. Je ale naporosto jisté, že i pro nastíněný účel, by Ti to první písničce nestačilo, spíš dříve, než později, by tam bylo nějaké velké "ale" (slušně řečeno). Asi bys, jako většinou ostatní nezkušení/nepoučení, koupil druhý pár a druhý zesilovač, ale zvuk by nebyl úměrně tomu lepší. Pak bys tedy koupil subwofer, a to už by zase nestačily ty vrchy a nakonec bys měl hromadu laciných, neprodejných beden, které by ve výsledku stály tolik(nebo více), co dvě profesionální bedny, které by určitě hrály stejně nahlas (a spíš i hlasitěji) - ale i poslouchatelně. A v tom je zásadní rozdíl.

V době, kdy spousta lidí utratí desetitisíce za mobily, tablety a noteboky s několikanásobně předimenzovaným výkonem, než vlastně potřebují, mi připadá nakupování v tomto oboru s opačným poměrem - co nejlevnější s poddimenzovaným výkonem, jako zcela obskurní. :-) Ale je to prostě tak.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

imaaajkl
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: sob 25. kvě 2019 11:05:05

Re: Pomoc s výběrem reproduktorů

Příspěvek od imaaajkl » úte 28. kvě 2019 15:00:14

Jasně, rozumím. Halvně po hledání na bazaru (bazos.cz sbazar.cz) jsem za chvíli hledání našel několik těchto "skvělých" produktů, které se tam lidi snaží prodat :D takže ještě, že jsem před koupi napsal sem (y). Rozhodl jsem se hledat v rozmezí 10-15 tisíc, což na moje hraní bude stačit, ale před nákupem se ještě s někým poradím radši.

Odpovědět

Zpět na „Repro“