Prosím o radu - 2x aktivní repro pro akustické duo

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
  • Reklama
  • DEMO 15
taylorguitars
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: ned 25. srp 2019 15:27:33

Prosím o radu - 2x aktivní repro pro akustické duo

Příspěvek od taylorguitars » ned 25. srp 2019 15:52:55

Dobrý den všem,

chtěl bych pořídit 2 aktivky k ozvučení dua - 2x kytara (linka), 2x zpěv na menší akce. Líbily by se mi RCF 310 nebo 710. Pokud ovšem existuje lepší volba, budu moc vděčný za vaši radu.

Děkuji.

Tomáš

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Prosím o radu - 2x aktivní repro pro akustické duo

Příspěvek od mkarr » ned 25. srp 2019 22:29:41

ARTy jsou jako řízek. Neurazí nenadchnou a odvedou svoji práci. Nevím jak sedmsetdesítky, ale třistadesítky mám s modrým logem a jdou to dobří dělníci. Kdybych si je měl ale kupovat jako jedniné bedny a jako PA, uvažoval bych asi o nějakém třípásmu. Ano, je to hafo peněz navíc, ale zpěv a kytary se budou s dvoupásmem ozvučovat výrazně hůř, nebo s horším výsledkem. Možná přijde někdo, kdo řekne že nějaké konkrétní dvoupásmovky budou v pohodě, ale já tu zkušenost nemám, abych mohl říct které.

CSAgency
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 40
Registrován: sob 01. čer 2019 22:13:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - 2x aktivní repro pro akustické duo

Příspěvek od CSAgency » pon 26. srp 2019 2:13:43

Odporučil by som ísť do značky EV (so značkou mám veľmi dobre skúsenosti) napr. : také EV ZLX 15p majú veľmi pekný zvuk ako pri výškach tak aj pri basoch, Pekný zvuk pri gitare, keyboard, a samozrejme spev(iné nastroje nemám odskúšané) . Cenová kategória sa pohybuje do 500€/1ks (približne 13000 CZK) ale myslím že keby ste kúpili RFC tak zvuk bude veľmi kvalitný a tiež budete s nimi spokojný.
Keď je niečo dobré, tak je to dobré. :-D :smt020

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Prosím o radu - 2x aktivní repro pro akustické duo

Příspěvek od exxxi » pon 26. srp 2019 8:07:24

Klidne bych zkusil EV ELX200, proti rade ZLX jsou zvukove hezci. Jinak souhlas s tripasmy, jak si na to clovek zvykne, tak uz horsi nechce.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - 2x aktivní repro pro akustické duo

Příspěvek od Damton » pon 26. srp 2019 23:01:39

Z RCF 710 budeš nešťastný. Nechej tuhle bednu DJjům...

Už jsem to tu jednou psal. Doporučuju všema deseti LD Stinger 10A G3. Ta bedna je velice povedená.
https://www.thomann.de/cz/ld_systems_stinger_10a_g3.htm
Je tam BMS 1" driver, který se mě líbil zvukově daleko víc než o trochu větší driver v RCF710.

Mám LD Stinger 10A a RCF710 jsem prodal. LD čka jsou čitelnější frekvenčně vyrovnané a v krásném dřevěném provedení.
Měl jsem doma i Stinger 12A ale ty jsem si nenechal, jelikož k nim mám Sub dB 612 tak nepotřebuju tolik basů od satelitů.
Jeden z testů co jsem si dělal byl i akustika + zpěv a tady teda LDčka excelovali. RCF 710 totálně propadly. (to jejich ladění je opravdu na Disco) po přepnutí středy a hlavně nižší středy úplně zmizely z té 710ky. LD je frekvenčně krásně rovná. RCF dá o trochu větší akustický tlak, ale stejně se to už nedá při takovém "jetí na krev" poslouchat.

Už my prošlo rukama a ušima hromada beden. A ty LD jsou rozhodně jedny s těch povedenějších. Zpracování je excelentní.

Dokonce jsem si je tak trochu "nefér" srovnal s Mayer Ultra-X (12x dražší bedna)
MAYER samozřejmě vyhrál, krásná lokalizace nástrojů příjemný projev a síla. Ale bojím se že 95% posluchačů by vůbec nezjistilo která bedna momentálně hraje. Tak jak kolega zvukař ze studia co šel kolem testu řekl "aha já jsem myslel že to zrovna hraje Mayer" Ale po několikátém přepnutí tam a zpět už bylo jasno co hraje.
Ale platí že chcete o 20% lepší zvuk ? připlaťte si 1200% tak je to asi se vším.

LD Stinger 10A G3 + dB Sub 612 je krásná kapesní kombinace PA která mě mile překvapila! a vše ve dřevě :-D
Přílohy
Screen Shot 08-26-19 at 09.00 PM.JPG
Screen Shot 08-26-19 at 09.01 PM.JPG
Screen Shot 08-26-19 at 09.00 PM.JPG

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - 2x aktivní repro pro akustické duo

Příspěvek od relaxmusik » úte 27. srp 2019 11:43:32

Doporučuji poslechnout také dB Technologies, např. Ingenia IG2T bude velice luxusní zvuk, možná bude i vyhovovat nová Opera.
dB Tech. obecně velice dobře interpretují přirozené nástroje.
Výborná kombinace 2x DVX8 + subbas DVA 08, sice dražší ale malá, mobilní a dobře hrající sestava.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - 2x aktivní repro pro akustické duo

Příspěvek od Damton » úte 27. srp 2019 13:57:06

Myslím že už je to pro "tazatele" tak trochu cenově "mimo" sestava DVX+DVA je za 70tis., ale hrát hezky to bude o tom žádná.
IG2T je taky supr.
Se mi poslední dobou zdá že to dB umí lépe naladit jak RCF.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - 2x aktivní repro pro akustické duo

Příspěvek od Damton » úte 27. srp 2019 15:18:11

A nebo doporučení na asi 35kg třípásmo je taky rada k nezaplacení, pro duo s akustikou :-D

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - 2x aktivní repro pro akustické duo

Příspěvek od Damton » úte 27. srp 2019 21:08:12

Něco na způsob IG2T má i LDčko: https://www.thomann.de/cz/ld_systems_stinger_28a_g3.htm
500W 131db a dřevo :-D , musím si to vyzkoušet co z toho leze, vypadá to zajímavě.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Prosím o radu - 2x aktivní repro pro akustické duo

Příspěvek od exxxi » úte 27. srp 2019 22:03:37

Damton píše:
úte 27. srp 2019 15:18:11
A nebo doporučení na asi 35kg třípásmo je taky rada k nezaplacení, pro duo s akustikou :-D
Ono to zase tak vtipne neni. Ten rozdil ve srozumitelnosti zpevu i akustiky je neskutecny. Dalo by se uvazovat o dvoupasmu pro tento ucel. Ovsem nebyl by to seriovy vyrobek a obvykle ne aktiv.
U tripasma se bavime o tom, ze od 600 Hz jde zvuk na horne. Dalo by se tak udelat i dvoupasmo, ovsem se slabym prikonem a drahym driverem. V nabidce vyrobcu to tezko najdes.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - 2x aktivní repro pro akustické duo

Příspěvek od Damton » stř 28. srp 2019 8:27:25

O tom že "od 600hz je zvuk na horně", je takové "zaklínadlo"
a že celé pásmo zpěvu je na horně a podobné opakující se mantry už mě nechávají chladným, v katalogu a na prospektu supr. Nebo venku pokud potřebuju střílet jako rozhlas na 50m tak taky supr.

Ale mám roční zkušenost s RCF 732 a nikdy více. To proti tomu levňoučký 1" BMS dělený kolem 2Khz je pohlazení pro uši.
Tlak a kravál je jedna věc a příjemný čitelný zvuk i na menší vzdálenost od bedny je věc druhá. Beden už mi za těch více jak 20 let co to dělám prošlo rukama hromadu, ale nikdy sem se netrápil se zvukem tak jako u toho velkého nízko děleného driveru RCF. (už jsem to tu několikrát psal pokud nízko dělený, velký driver, tak jedině koaxiál kterému pomáhá v poslední oktávě 1") tzn. MAYER ULTRA nebo EAW KF394 (364) (z obojím mám zkušenosti není to jenom plácání z vody)

"Ten rozdil ve srozumitelnosti zpevu i akustiky je neskutecny" - no zas bych to tak nepřeháněl :-)

Akustické duo, tam bych se nebál doporučit kombinaci kvalitních 8"+1" satelitů a jeden 12"basáček. (basák sice bude mít 20kg ale může mít kolečka a nedává se nikam na stativ, jenom se přiveze po zemi) A zvuk bude rozhodně lepší než jenom chtít basy po něčem na klacku ve 2metrech. A v podstatě jsme na kvalitním 3 pásmu.

A taky bych rád slyšel nějaké bližší požadavky od "zadavatele" vždy se tu jenom potom dohádají lidé co odpovídají a "zadavatel" dotazu už se neozve :-D

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Prosím o radu - 2x aktivní repro pro akustické duo

Příspěvek od Pavel Sedlák » stř 28. srp 2019 19:36:08

Na bazaru se občas objeví NEXO PS-10, nedávno i s procesorem a Crestem.
To je pro duo docela dospělé řešení a zvukově úplně jinde, než ty ART ap.
Nejedná se o levné řešení, ale o dobré řešení.

Ano, 8+1 a sub hrají skvěle.

Já mám rád EAW KF200NT, ale to už je opravdu jiná cena.
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
Marián

Re: Prosím o radu - 2x aktivní repro pro akustické duo

Příspěvek od Marián » stř 28. srp 2019 20:58:42

Síce je to už zastaralý produkt ale na nástroje (gitara, klavír, hrmonika, husľový kvintet) + spev veľmi pekne znela aj zostava EV 2xZX1a+ZXSub, na menšie akcie dokonca to išlo aj bez toho subu, na 8" to zahrá aj prekvapivo nízko.

Uživatelský avatar
Martin M

Re: Prosím o radu - 2x aktivní repro pro akustické duo

Příspěvek od Martin M » stř 28. srp 2019 22:16:18

Ty vol... tak tohle už je maso to Vaše doporučování.
Dotyčný se zeptá na apec za desítku bednu.
a tady už zase lítají statisíce. Jděte se už bodnout. Ano akustické duo bude hrát v hospůdce kamošům na KF200 :-D
Poprosím všechny statisícové “mudrce” aby reagovali až bude v dotazu napsáno mám sto litrů a hledám dvě aktivky. Potom doporučujte vhodné bedny. hawk

Nezlobte se ale už mi to nedalo....

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - 2x aktivní repro pro akustické duo

Příspěvek od relaxmusik » pát 30. srp 2019 13:29:38

Věřím, že nová Opera 10 nebo 12 od dB Technologies ve 2 kusech udělají opravdu dobrou službu za relativně málo peněz. :-)

Odpovědět

Zpět na „Repro“