Jaká bedna ke Kemperu?

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
  • Reklama
  • DEMO 15
mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Jaká bedna ke Kemperu?

Příspěvek od mifune » pon 21. říj 2019 14:24:29

Konečně bude k dispozici během cca 14 dnů Kemper profiler stage a jdu touto cestou - už nechcu řev z vytavený flašky... .Kamoš, co mě do Kempera umotal, hraje přes 2x12 kytarovou bednu. Rád bych slyšel zkušenosti zvukařů, kteří kytaristy s Kemperem zvučili, co měli na pódiu za bednu. Já dlouho sám používám víceměně na vše už mnoho let RCF, ale poslední dobou na ně všichni skoro nadáváte...Chcu začít přes 312, ale rád bych slyšel další názory a samozřejmě i majitele Kempera, pokud tady někdo takový je. děkuji

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká bedna ke Kemperu?

Příspěvek od TomasVv » úte 22. říj 2019 1:42:02

Pro zvukaře je to zajímavé potud, pokud tím Kemperem krmíš kytarovou bednu, kterou pak zvukař snímá mikrofonem.
Profiler Stage nemá zesilovač pro přímé zapojení do bedny, takže to nebude tvůj případ. Reprobednu budeš mít jako svůj odposlech, tudíž zvukaře bude zajímat, jestli ti to moc neřve, nic víc. RCF Art 312 bude úplně v pohodě.
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
Exxxxi

Re: Jaká bedna ke Kemperu?

Příspěvek od Exxxxi » úte 22. říj 2019 12:35:16

Nedávno jsem zvučil jeden z Kabat revivalu a měli Kempera do kytarový bedny. Dostat z toho zvuk mikrofonem bylo docela vopruz. Hlavně je nesmysl neustále poslouchat zadkem. Klidně bych zkusil i nějaký koaxial, třeba hodně si lidi chválí Nová KD12.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 798
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Jaká bedna ke Kemperu?

Příspěvek od PeBe » úte 22. říj 2019 14:39:15

Hlavně je nesmysl neustále poslouchat zadkem
Již jsem to někde psal... Jednou jsem se nachomejtl na koncertu nějaké plzeňské kapely, kde vystupoval jako host Radim Hladík. V jedné ruce přinesl kufr s kytarou a v druhé ruce kufřík s nějakým podobným pedálem. Pedál hodil na zem, zapojil do něj kabel od kytary a zvukařovi řekl: "Můžeš mi to trochu pustit do odposlechu?"... :-)
To byl ovšem PAN Hladík... ;-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

STIGMA
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 47
Registrován: úte 22. říj 2019 15:19:41

Re: Jaká bedna ke Kemperu?

Příspěvek od STIGMA » úte 22. říj 2019 15:29:27

Chápu, že někdo chce ke Kempru kytarovou bednu. Jde o ten pocit ze zvuku. Ale to si musíš koupit k tomu Kempru ještě nějaký koncák. Ale zvučit mikrofonem bednu to už ne. Jeden profil se simulací boxu pošleš přes XLR zvukařovi do mixu a profil bez simulace bedny pošleš do koncáku a pak do bedny. Kytarovou bednu použiješ jen jako svůj odposlech. Viz odkaz https://ctrlv.cz/sNmt
Pokud se ti nechce kupovat koncák tak jak píše TomasVv, připoj RFC a můžeš hrát.

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká bedna ke Kemperu?

Příspěvek od TomasVv » úte 22. říj 2019 17:55:37

Už jsem zažil všechny tři možnosti zaráz.
Kytarista mi posílal linkou hotový zvuk, současně druhou linku měl do aktivního monitoru (značku už nevím) a třetí linku bez simulace do kytarového aparátu. V simulaci měl ten stejný aparát a mikrofon, takže jsme mohli porovnávat, jak moc se to liší nebo neliší. Bylo to až neuvěřitelně věrné.
Dělám, co mě baví.

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: Jaká bedna ke Kemperu?

Příspěvek od kelly.ok » úte 22. říj 2019 22:45:25

Trend kytaristů hrající přes Kempery, AXE FXy, ElevenRacky atd. tu prostě je. Obrovská výhoda je nejen to že máš "dream-rig" v malém zařízení, ale také to, že ti to umožní tiché podium... největší smysl mi to tedy pak dává s IEM.

Jednu věc, když jsem měl ze zvědavosti půjčený jak AXE FX, tak Kemper, to ale neumí. Přestože je to věc trochu specifická... mám rád ve zvuku především zkreslené kytary takový nějaký specifický bordel, který vznikne různými nedokonalostmi při přenosu zvuku reproduktorem a jeho snímání mikrofonem. Simulace je ve většině případů víc než dobrá, ve spoustě případů nerozeznatelná od reálného boxu, ovšem v některých konkrétních případech až příliš "dokonalá" a tu "špínu" to dle mého věrně simulovat nedokáže.

Na druhou stranu, umím si asi i sám sebe představit, že bych tuto jednu nuanci možná nakonec i oželel s vidinou tahání pouze 2U racku, namísto zesilovače+2x12" nebo dokonce 4x12" a spousty dalších krámů.

atrakce
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: pon 01. črc 2013 18:55:44

Re: Jaká bedna ke Kemperu?

Příspěvek od atrakce » stř 23. říj 2019 10:38:40

Řešil jsem podobný problém (v podstě SILENT rack), ale ne s Kemperem - mám preampy od AMT a TC G-system. Výstup z G-systému do Palmer PDI-09 (speakersimulator) - do IE mixu , současně tento výstup z G-systému do ENGL cabloader (speakersimulátor) a ještě do power ampu - 1.kanál.
Výstup z ENGL cabloaderu (XLR) na lištu - konektor pro zvukaře, a jackový výstup na druhý kanál powerampu. Na výstupu powerampu přes simulátor mám na liště speakon (tj. na normální PA bednu), kanál před speaker simulátorem na normální jack (v případě kytarové bedny).
Celkové provedení je velmi podobné jako o 3 příspěvky výš (STIGMA).
Avantis, SQ5, CQ20B,DL1608, Ui24, Megaton NP377, ENGL Fireball II, TC G system,TC G major 2,Sennheiser IEM G4 ....

Uživatelský avatar
Martin S.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 183
Registrován: pát 05. srp 2011 23:03:09
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká bedna ke Kemperu?

Příspěvek od Martin S. » pon 24. úno 2020 0:38:51

Používat k profileru kytarovou bednu nedává příliš smysl. Profiler nasimuluje zvuk určitého aparátu, pokud by singál prošel kytarovou bednou tak dojde znovu k jeho zkreslení. Takže buď si to pustit do monitoru, pokud kytarista nutně potřebuje zvuk kytary z extra bedny, tak kvalitní PA monitor. Rozhodně ne kytarový box, to usliší něco zcela jiného, než co skutečně leze z profileru. BTW Kemper dělá přímo boxy k profileru, který vypadá jako kytarový box.
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká bedna ke Kemperu?

Příspěvek od Damton » pon 24. úno 2020 9:56:45

Když už se vytáhlo tohle vlákno. Přispěji svou zkušeností. Jsem zvukař a taky kytarysta v zábavové kapele, takže to vidím pěkně z obou stran.
Postupem času jsme v kapele ubíraly na velikosti kytarových a basových komb. První začal basák je to už tak min 10let co přešel ze 4x10" na 1x10" po roce přestal vozit i ten malinký aparát a jel čistě na inear.
Basa přímo do PA. V kapele máme já i basák Inear.
My kytaristi jsme už nevozily 4x12" ale už jenom velice povedené 12" lampové HOCKE (18W) , před půl rokem vlivem pokroku simulací jsme přešly na simulace amp. (pár let nazpět to opravdu ještě stálo za hovno) teď už jsou všechny i levné simulace (mooer) plně použitelné pro zábavovkové hraní.

Takže lampové kombíčka zůstaly doma a jede se jenom s kytarou a efektem. V autě je teď místa :-D
Výhoda je zvukaři jde hotová linka na které by neměl nic kroutit, zvuk je opravdu hotový a nastavený. (možná drobné korekce dle vkusu každého soudruha) ale přepojím si akustiku a stále stejná linka pro zvukaře.
Jedu na Inear takže si míchnu do ucha co potřebuji. Druhý kytarista v kapele jede z odposlechové bedny co mu dá zvukař, bohužel je to ale závislé na tom co konkrétního mu zvukař dá , jestli něco tupého zahuhňaného nebo uječenou 710tku. Takže pokaždé tak nějak bojuje se svým odposlechem. Já to mám se stálým Inearem v pohodě.
Do kytarové bedny a zesáku bych rozhodně jako odposlechu nešel, to je ten hlavní důvod proč pořizovat simulaci. tj. abych nemusel vozit aparát.
Ve zkušebně druhý kytarista hraje kytaru na malou ALTO TX8 a v pohodě to zkušebnu uhraje. (nehrajeme metal)
Uvažuje že si ji bude vozit sebou ať má pořád stejný zvuk. Já mám ve zkušebně malou Achat 204 A na malém mikrofoním stojanu naklopenou na sebe a naprosto v pohodě to dostačuje, ona ta 204A není tak moc presentní na výškách takže pro kytary supr. Kdybych neměl Inear budu vozit tohodle prcka. Pokud to máš 1,5m od sebe je to naprosto dostačující.
Myslím to všechno tak že hlavní důvod simulací je zbavit se vláčení těžkých aparátů při stále "použitelném" zvuku.
Ideální společník pro simulaci je InEar!
Je potřeba si ale zvuk opravdu dobře a poctivě nastavit aby s tím zvukař už neměl žádnou práci. Tzn. zvuk se musí nastavit na nějakém PAčku, nebo na kvalitní aktivce bedně. Rozhodně ne na kytarové bedně!
Přílohy
Screen Shot 02-24-20 at 08.56 AM.JPG

Kajman2nd
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 14. led 2016 11:40:22

Re: Jaká bedna ke Kemperu?

Příspěvek od Kajman2nd » pon 24. úno 2020 13:41:02

Taky už jsem zlenivěl/zestárnul do stavu, kdy se mi nechce tahat kombo, takže se chystám hrát z multiFX do nějaké aktivky + odbočkou z DI boxu přímo do PA. Vybírám teda FRFR aktivku, měla by mi sloužit zároveň jako klasický odposlech, tzn. mít 2 nezávislé regulovatelné vstupy. Víceméně pokukuju po Alto řady TS, ale nevím jestli 310 nebo 312. Styl hard rock/ heavy metal.
Bude nějaký podstatný rozdíl mezi 10" a 12"?

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: Jaká bedna ke Kemperu?

Příspěvek od mifune » pon 24. úno 2020 14:26:03

Objednal jsem od Thomanna Alto 310 a postavil jsem to vedle RCF 310 a porovnával -Alto šla po 15 minutách zpátky, ty papírový parametry jsou vycucaný z prstu a povrchová úprava je naprostá katastrofa.Takže vyřešeno: PRS USA Custom 22- Kemper Stage - RCF nebo Acus 6 - ten má vynikající přednes, ale přece jen tlakem pokulhává...střídám to, jak se mně zachce.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká bedna ke Kemperu?

Příspěvek od Damton » pon 24. úno 2020 16:48:00

ALTO všeobecně je laděno do klasického "V" stylu , basy zbytečně nafouknuté a to poslední 10-12khz "cink" je taky zbytečně vytaženo. Středy jsou utopeny. Pro DJ nebo hudbu je to použitelné a v rámci ceny bych si dovolil tvrdit že je to velice slušné.
Pokud to narovnám ekvalizérem je to plně použitelné. To samé bohužel platí i RCF 710 tam je to nesmyslně zvednuté už od 4khz.
Ona paradoxně ta levnější 310A hraje "kulatěji" a hutněji na nižších středech než 710ka. Tu 710tku občas dostaneme jako odposlechy a ta kytara je z toho "protivná"
Tady tě plně chápu že ti vyhovovala ta RCF 310A na ucho je to příjemná bedna pokud se drží do poloviny výkonu, potom už se to začne zvukově slévat.Prostě ji netavit uplně do plna.
Já bych přece jenom zkusil na tu kytaru zkusil jěště něco menšího na převoz.
Docela mě mrzí že jsem prodal LD Stinger 10A G3
https://www.thomann.de/cz/ld_systems_stinger_10a_g3.htm
Hrálo to na středech a výškách naprosto krásně. RCF bylo proti tomu vykradené. Bylo to malé lehké, dřevěné,BMS driver.
A já blbec to prodal... pokud to čte jejich nový majitel ? nechceš mi to odprodat nazpět ? :-D
Na kytarové simulaci to hrálo luxusně.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Jaká bedna ke Kemperu?

Příspěvek od Robert » pon 24. úno 2020 19:00:28

Není nějaká osobní zkušenost s dB Technologies B-Hype 8 příp B-Hype 10 ve srovnání s výše uvedenýma bednama ? Nemám možnost to poslechnout jako zvukař, ale jedna z mých zábavových kapel používá B-Hype 8 jako odposlech pro zpěváka a pro bubeníka a nedokážu posoudit, jestli je to z nouze ctnost aby se vešli do auta nebo dobře použitelný odposlech.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká bedna ke Kemperu?

Příspěvek od Damton » pon 24. úno 2020 19:58:12

Podle mě je to finanční znouzecnost :-D
Do klidného stylu proč ne. Ale úrovně hluku na pódiu různých kapel jsou brutálně rozdílné. Někde stačí 100W aktivka s 8"
a někde je potřeba brutálně nakouřené pasivy 12+1,4"
Nějaké ty decibely ty Hype asi ze sebe vyloučí. Ale Třeba Nová db Opera je docela povedená ve své cenové třidě.
Ale Hype B je asi už moc velké šetření.
Hype-B je uplně stejná liga jako ALTO TX208,308 a to je ALTO ještě levnější.
Tady bych volil při extrémním šetření buď novou řadu ALTO TX
nebo raději ty db OPERA.

Odpovědět

Zpět na „Repro“