Jaká bedna ke Kemperu?

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
  • Reklama
  • DEMO 15
exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Jaká bedna ke Kemperu?

Příspěvek od exxxi » pon 24. úno 2020 20:32:32

To už bych zkusil tohle, až to bude skladem. https://www.muziker.cz/turbosound-tfx122m-an Slyšel jsem to v 15" a je to stejně hlasité jako EV ZLX12P. Jen je to víc ohulené na středech, takže se to prosadí, ale jde ubrat na EQ.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká bedna ke Kemperu?

Příspěvek od relaxmusik » úte 25. úno 2020 7:10:18

Za mě bych doporučil buď dB Opera 10 a nebo Opera 12, dávám kytaristovi s Kemperem a slyší se naprosto dokonale. Na posledním koncertě jsem se nechal ukecat a nechal dát dva monitory ART 310 už to nikdy neudělám, oproti Opera 10 výrazně horší a nesrozumitelnější. ART 312 osobně nesnáším, horší bednu jsem neslyšel. Řadu B-Hype opravdu také ne, je to na velmi nenáročné použití. Jinak výborné jsou řada DVX od dB včetně podiových monitorů, ale to už je jiná cenovka. Ovšem lze natočit horna tak jak je potřeba.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká bedna ke Kemperu?

Příspěvek od Damton » úte 25. úno 2020 9:15:23


mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: Jaká bedna ke Kemperu?

Příspěvek od mifune » úte 25. úno 2020 12:07:06

Srovnávat low end RCF a db je pitomost - je to vpodstatě jedna firma...zmiňoval jsem Acus a dovedu su představit jako špičku pro Kempera "dospělý" ACUS ONE BASS...RCF 310 lítá po světě několik set tisíc a je to referenční bedna pro 10" lowend už přes 20 let....

Wendys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 29. led 2009 13:24:16
Bydliště: Plzeň

Re: Jaká bedna ke Kemperu?

Příspěvek od Wendys » úte 25. úno 2020 14:07:03

Já používám v kapele DB Technologies ES 602 ,vcelku dobré ,lehké a levné řešení.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Jaká bedna ke Kemperu?

Příspěvek od Návštěvník » stř 26. úno 2020 13:40:06

Vyzkoušej JBL EON612, v mém okolí ji má spousta kytaristů, kteří používají modelingové aparáty, jeden má dokonce 2ks do sterea...
Je to povedená bedna, která hraje velmi příjemně. Má dobrou výbavu - 2 nezávislé vstupy, DSP s EQ, delayem a volume ovladatelným dálkově (po BT). Navíc je lehká a výkonná za super cenu.
RCF 3XX na JBL EON kvalitou zvuku nemá ani náhodou, výkonově ji RCF asi přeřve...
Mimochodem to rady už někdo psal, je to druhá nejprodávanější aktivní bedna u Thomanna (tedy v 15" verzi).

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká bedna ke Kemperu?

Příspěvek od Damton » sob 29. úno 2020 13:41:21

No já JBL EON612 zkoušel a tedy že by nějak exceloval? Se mi teda rozhodně nezdálo.
Podle mě je to docela frekvenčně díravé a hrbaté. Nová Opera je daleko přesnější a rovnější bedna!
RCF3XX není žádný etalon zvuku.
V této ceně je jesaný vítěz nová Opera. (ne nevlastním ji jenom jsem ji chvilku zkoušel, než jsem koupil AIR12) chystám se ještě příští týden otestovat Operu 10"

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: Jaká bedna ke Kemperu?

Příspěvek od mifune » ned 01. bře 2020 7:56:35

Špatně pochopeno - nenapsal jsem 3XX, ale konkrétně 310, protože každej, kdo se kolem muziky jenom otře se s 310 setkal, ať se mu líbí nebo ne. Zrovna 315 je podle mě naprosto k ničemu - když potřebuju 15" pudu do jinýho levelu. "Referenční" beru jakoby bod "0" od čeho se ostatní srovnává, třeba Tebou udáváná AIR12 je klidně +3 (nevím, neznám, ale proč by nemohla být tak dobrá) proti 310, a to Alto 310 co jsem já osobně porovnával je -5....ale právě z dlouhodobosti výroby a množství co lítá po světě se v !lowendu! s 310 všechno srovnává...

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Jaká bedna ke Kemperu?

Příspěvek od Návštěvník » pon 02. bře 2020 11:08:20

Damton: kde tam vidíš díry a hrby???:
https://jblpro.com/en-US/site_elements/ ... spec-sheet
"A čo také si predstavujetě pod pojmom přesná bedna, Damton?"posting.php?mode=reply&f=13&t=8562#

"Nová Opera je jasný vítěz", ale jdeš ji teprve testovat - posting.php?mode=reply&f=13&t=8562#
Dělám v oboru už dlouho, ale takový blábol mě vždycky překvapí. S takovou referencí jdi do háje....
Jediné v čem s tebou souhlasím je to, že RCF3XX není žádný etalon.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Jaká bedna ke Kemperu?

Příspěvek od Návštěvník » pon 02. bře 2020 11:28:01

Sorry, blbě sem vložil smajlíky... :o

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: Jaká bedna ke Kemperu?

Příspěvek od mifune » pon 02. bře 2020 11:51:54

Ve kterým oboru se nemusí umět číst a a ni se podepsat?

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Jaká bedna ke Kemperu?

Příspěvek od Návštěvník » pon 02. bře 2020 12:26:12

mifune: číst co?
A něco k věci bys neměl? #-o

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: Jaká bedna ke Kemperu?

Příspěvek od mifune » pon 02. bře 2020 13:33:27

Měl bych: to téma jsem založil já a týkalo se Kemperu!!!(je to v názvu - ale se čtením máš buhužel problémy) a už jsem napsal, že jsem to vyřešil, ale jestli mě chceš poradit co k PRS USA Custom 22 TOP 10 Orange Tiger a Kemperu Stage tak sem s tím - ale vlastní zkušenost - né cos někde slyšel nebo viděl na YT (ikdyž nevím - ta klofna je jedna v republice - u mně..)

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká bedna ke Kemperu?

Příspěvek od Damton » pon 02. bře 2020 17:21:45

Ahoj "neregistrovaný uživateli" návštěvníku, který je spoustu let v oboru. Jsem v oboru taky už více jak 20 let a nemusím se tím nijak ohánět.Ale když už jsi začal s tím oborem.

Vycházím z poslechu a propísknutí JBL EON 612 co jsem měl k dispozici. Vycházelo to docela podobně jako tohle:
https://www.prodance.cz/data/attachment ... EON315.pdf
Je tam naprosto stejný a pro mne mizerný JBL 2414H driver.
Oproti tomu je levňoučký BMS4524 pohlazení pro uši.Naposledy jsme tenhle driver měl v Stinger 10a G3 a to je opravdu povedená levná bedna.
A parametr BL u Toho 15" v té EON315 je 6.8! To je hodně mizerné! Menší hodnotu na 15" budeš marně hledat!

Když jsi tak strašně dlouho v oboru Tak přece nebudeš věřit čárkám ve firemním datasheetu. To se obzvláště u firem jako JBL,YAMAHA,MACKIE atd značně liší od reality! U Topových výrobců se tomu dalo věřit (MAYER,dB audiotechnik,NEXO atd)
Srovnej si datasheet JBLEON315 a reálné měření Hubertem.

Novou Opera 12" jsem měl doma ,zkoušel, poslouchal, propísknul a i doporučil !
O Opera 10" jsem se zmínil že ji vyzkouším. Nevím co je na tom tak hrozného že mám jít do háje ?
Od teď si budu měření ukládat, pro pozdější "předmět doličný"

Přesná bedna znamená to že když do ní pustím své referenční songy "milionkrát poslechnuté" tak hrají přesně tak jak jsem u té nahrávky zvyknutý. Pokud tam neslyším to co tam běžně slyším na kvalitnějších bednách (ve studiu) nebo na nějaké topovce. Tak je jasné že tam ta bedna má díru. Nebo naopak silně vystřelí sykavky tak vím, že je tam hrb atd... ale to si tady asi nemusíme vysvětlovat...každý máme své referenční nahrávky.
Poté si bednu ještě propísknu Smaartem abych věděl že ucho není blbec.
A vždy se vyjadřuju jenom k tomu co jsem slyšel, viděl, ošahal ,poslechnul, takže tě asi nepotěším a do háje nejdu.

Omlouvám se že s tebou nesdílím stejný názor na JBL EON.
Není to žádný průser, ale taky rozhodně nic co bych doporučil!

Tonda Damborský

Marian
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 47
Registrován: úte 21. led 2020 20:56:39

Re: Jaká bedna ke Kemperu?

Příspěvek od Marian » pon 02. bře 2020 19:33:06

Nechcem byť za rýpala, ale ono to BL má vzťah k nominálnej impedancii resp. Re a Le , aj keď aj vzhľadom k 2 ohm je to relatívne málo (pre 2 ohm je OK tak 8,5-9 a viac), ale nemožno to porovnávať s údajmi repra s impedanciou 8ohm (kde za normálne považujeme BL 15 a viac). Ináč súhlasím s tým že EON je bedňa kde začína byť serióznejší zvuk každopádne je to značkový lowend a rýchlo to narazí na svoje limity...nemylým si že napr. EV ZLX je horšia. Čo sa týka dB niekedy bola Opera rady 5, 7, 9, tie dnešné sú nikde na úrovni rady 7 akurát klasickejší/krajší dizajn aj keď díler vám bude tvrdiť že hrajú lepšie aj majú o 100W viac ako stará 9xx, reálne 9xx hraju čosi silnejšie mne sa zdali aj na výškach o triedu lepšie resp. dali si naložiť viac...

Odpovědět

Zpět na „Repro“