Dynacord a 112a

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Dusan. Pavur
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 26. pro 2019 20:47:13

Dynacord a 112a

Příspěvek od Dusan. Pavur » čtv 26. pro 2019 20:52:41

Dobrý deň. Mám na vás prozbu, mam problém s reproduktormi dynacord a 112a. Používam ich spolu so sub. Db technologies sub 615 sub. Na sub mam nastavenú vyhybku a repro mam nastavene na fuul. Po asi dvoch hodinách sa mi na repro rozsvieti kontrolka limit a ostane svietiť. V čom môže byť problém? Repro hrajú maximálne na polovičný výkon. Ďakujem za každú radu. DUŠAN

pedro42
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: ned 19. úno 2012 3:55:39

Re: Dynacord a 112a

Příspěvek od pedro42 » čtv 26. pro 2019 22:34:55

Dvě možné příčiny:

- repro odchází a přehřívá se
nebo
- není pravda, že hraje na poloviční výkon

Předpokládám že nemáš žádný crossover (na pultu, externí) a 112a i sub krmíš stejným signálem. Pak by 112a neměl být nastavený na full range, ne? Nejspíš ho krmíš hutně basy, které se snaží zahrát a v těch nízkých frekvencích nepojede na půl výkonu, ale na celý (či ještě o chlup více).

Nastav lo-cut.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Dynacord a 112a

Příspěvek od Návštěvník » pát 27. pro 2019 8:21:21

Práve že robí mi to len keď hrám spolu aj zo subwoferom. Výstup z mixu mi ide do dubu, tam je odfilzrovany a hore do repro ide zvuk orezaany od 100hz...ked som hral školskú akciu kde mi bol sub zbytočný.,repro hralo bez akéhokoľvek problému.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Dynacord a 112a

Příspěvek od Damton » pát 27. pro 2019 11:34:54

Návod: LED LIMIT LIMIT se také rozsvítí, pokud je výstupní úroveň snížena kvůli vysoké teplotě zesilovače.

Takže pokud jedeš opravdu jenom tak na "pul plynu" tak je pravděpodobně chyba v sub615 jeho vadný crossover může propouštět nějaký frekvenční bordel (zákmity,oscilace) mimo slyšitelné pásmo a tím přehřát koncák. (ale moc tomu nevěřím)

A nebo spíš to je opravdu pro tu bednu hodně nahlas, předpokládám že basák bereš hlavně na větší akce kde je potřeba opravdu velký výkon, a ona D112a není nijak extrémně hlasitá bedna , když se koukám na charakteristiku na stránkách dynacordu tak je to v průměru 95db.Takže to opravdu to není žádný "křikloun". A prostě ten zesák za pár hodin přehřeješ protože chceš po bedně větší akustický výkon než který je schopna dlouhodobě dávat. Navíc pokud je to 100% totožné z ELX 112 tak je to pasivní chlazení bez ventilátoru, hliníkový chladič v podstatě žádný, žádné žebra,nic jenom hliníkové 1,5mm účko. Takže pokud bednu ořežeš na 120hz (crossover na sub 615 je 120hz viz. návod.) tak už ten 12" moc nepumpuje v bedně vzduch a zesák se přehřeje. Tohle bych viděl že se děje. Doporučuji raději dál LO-CUT na bedně což je 100hz a nepoužívat crossover na subu. Takto níž nastavený Lo-CUT by mohl v bedně více hýbat se vzduchem a chladit zesilovač.

Na další akci napoj 112a přímo na mix na bednách přepni přepínač LO-CUT , který to ořeže tuším pod 100hz. a Basák si napoj z mixu z výstupu nějakého Matrixu,Auxu, nebo MONO out, tím pádem budeš moci i od pultu řídit hlasitost Subu.

Já pužívám 12" satelity AIR 12 a řežu je na 85-90hz a pod tím mám Sub 612 který řežu 90-100hz jak kdy a jak kde. Vždy je výhodnější ovládat hlasitost subu od mixu.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Dynacord a 112a

Příspěvek od Návštěvník » pát 27. pro 2019 12:15:12

Ďakujem za každú radu. Dnes to pôjdem odskúšať tak ako PÍŠEŠ. Repro odfiltrujem priamo a niee na subwoferu. Zajtra nesiem repro na kompletnú kontrolu a uvidíme ci je všetko v poriadku. ote=Damton post_id=74409 time=1577442894 user_id=3890]
Návod: LED LIMIT LIMIT se také rozsvítí, pokud je výstupní úroveň snížena kvůli vysoké teplotě zesilovače.

Takže pokud jedeš opravdu jenom tak na "pul plynu" tak je pravděpodobně chyba v sub615 jeho vadný crossover může propouštět nějaký frekvenční bordel (zákmity,oscilace) mimo slyšitelné pásmo a tím přehřát koncák. (ale moc tomu nevěřím)

A nebo spíš to je opravdu pro tu bednu hodně nahlas, předpokládám že basák bereš hlavně na větší akce kde je potřeba opravdu velký výkon, a ona D112a není nijak extrémně hlasitá bedna , když se koukám na charakteristiku na stránkách dynacordu tak je to v průměru 95db.Takže to opravdu to není žádný "křikloun". A prostě ten zesák za pár hodin přehřeješ protože chceš po bedně větší akustický výkon než který je schopna dlouhodobě dávat. Navíc pokud je to 100% totožné z ELX 112 tak je to pasivní chlazení bez ventilátoru, hliníkový chladič v podstatě žádný, žádné žebra,nic jenom hliníkové 1,5mm účko. Takže pokud bednu ořežeš na 120hz (crossover na sub 615 je 120hz viz. návod.) tak už ten 12" moc nepumpuje v bedně vzduch a zesák se přehřeje. Tohle bych viděl že se děje. Doporučuji raději dál LO-CUT na bedně což je 100hz a nepoužívat crossover na subu. Takto níž nastavený Lo-CUT by mohl v bedně více hýbat se vzduchem a chladit zesilovač.

Na další akci napoj 112a přímo na mix na bednách přepni přepínač LO-CUT , který to ořeže tuším pod 100hz. a Basák si napoj z mixu z výstupu nějakého Matrixu,Auxu, nebo MONO out, tím pádem budeš moci i od pultu řídit hlasitost Subu.

Já pužívám 12" satelity AIR 12 a řežu je na 85-90hz a pod tím mám Sub 612 který řežu 90-100hz jak kdy a jak kde. Vždy je výhodnější ovládat hlasitost subu od mixu.
[/quote]

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Dynacord a 112a

Příspěvek od Damton » pát 27. pro 2019 12:28:24

Repro nikam nosit na kontrolu nemusíš, pokud se ti to projevuje současně na obou repro tak ty 112a jsou naprosto v pořádku. Jenom ty zesáky prostě upečeš.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Dynacord a 112a

Příspěvek od Návštěvník » pát 27. pro 2019 14:19:32

Tak teraz som to skúšal, tak ze som filter zapol na repro a nie na subu a všetko bolo ôk. . Ináč s tým výkonom som to asi prehnal nešlo to ani na pol výkonu. Moja chatka ma rozmer 6x4. A musím povedať že do limitu to malo vážne strašne ďaleko. Vážne nechápem prečo to urobilo. e=Damton post_id=74411 time=1577446104 user_id=3890]
Repro nikam nosit na kontrolu nemusíš, pokud se ti to projevuje současně na obou repro tak ty 112a jsou naprosto v pořádku. Jenom ty zesáky prostě upečeš.
[/quote]

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Dynacord a 112a

Příspěvek od Pavel Sedlák » pát 27. pro 2019 15:56:10

Jak rozumět informaci "na půl výkonu" ?
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Dynacord a 112a

Příspěvek od Návštěvník » pát 27. pro 2019 16:15:44

Pavel Sedlák píše:
pát 27. pro 2019 15:56:10
Jak rozumět informaci "na půl výkonu" ?
Tak normálne hralo to úplne potichu od limitu strašne ale vážne strašne ďaleko. Ale už viem kde bol problém. Na prepojenie sub a repro som použil nesymetrický kábel! Pri zapnutí filtra na 120hz na sub. Mi ubralo aj stredy a celkový hlas. Po výmene káblov za xlr je všetko zase ok.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Dynacord a 112a

Příspěvek od Damton » úte 31. pro 2019 14:13:14

Kápni božskou jak si to měl zapojené :-D

Symetrika vs Nesymetrika tento problém rozhodně nezpůsobí, dobře zapojený nesymetrický kabel musí fungovat.
... Muselo to být totálně kabelově spraseno :-D

Odpovědět

Zpět na „Repro“