Aparatura do 30K

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
Zamčeno
  • Reklama
  • DEMO 15
Ddejay
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: úte 15. říj 2019 16:21:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od Ddejay » úte 28. dub 2020 5:47:19

Teď jsem akorát přidal fotku mojí aparatury i jako příspěvek, na fotce jsem vidět já a aparatura... Nevím jak bych mám měl ještě víc ukázat, že to co říkám je pravda...

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od mifune » úte 28. dub 2020 7:09:28

Je tady několik borců - skorodůchodců (včetně mě - nejstarší syn už měl 30..), co už nějakou dobu chodili po světě a něco zažili a styl psaní a vyjadřování prostě neodpovídá 12-ti letýmu týnovi..asi tam je nějakej radílek....ámen!

Uživatelský avatar
slava

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od slava » úte 28. dub 2020 8:23:46

Naposled.Spousta věcí mi tady nesedí.A to,že jsem ostřejší?Jestli to s tou hyperkorektností nepřeháníte.Vše,co jsem napsal,za tím si stojím.Pokud se s tímto zázrakem někdo potká,pusťte ho, prosím,za šavle a dejte vědět,jak si vede.Případně malý špek nachystejte.A tím s aparátem za 30k končím.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od Robert » úte 28. dub 2020 8:54:12

Odpovídá, proto jsem psal výše příspěvek. Skutečně jsem s Tomášem Černíkem mezi řečí, kdy jsme se bavili o přípravách, technice, způsobu práce kapelního zvukaře Nazaretu, který si zvuk PA předpřipravil s SM58 od pultu, mimo jiné se Tomáš zmínil o 12ti letém klukovi, kterého mu rodiče předali před akcí a po si jej opět přišli vyzvednout a přehled 12letého kluka jej velmi překvapil. Trochu mne mrzí, že Ddejay asi četl příspěvek moc rychle a úplně mne nepochopil, i když jsem zapomněl před, nebo za smajlíkem napsat čárku. Byl to příspěvek psaný v jeho prospěch.

Uživatelský avatar
slava

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od slava » úte 28. dub 2020 9:12:33

Nedá mi to - mnohé vysvětluje.Koho z nás rodiče ve dvanácti odstavili u zvukové režie?Nikoho.Tak tedy závěr - známosti a tlačenka.Žádný člověk,co se vypracoval vlastní pílí.Jako já,s tím vlakem.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od Robert » úte 28. dub 2020 9:28:32

Tahle debata už pomalu přestává být tím, čím začala a je to spíš za bar. Nicméně mne příběh Ddejaye připomíná moje školní roky, kdy jsem už od 4 třídy tíhl k elektronice a fascinovalo mne všechno, co hraje. Měl jsem jasno, že půjdu studovat elektrotechniku na SPŠE do Pardubic, nepřipustil jsem variantu, že by mne nepřijali.
Zvukařina ale není jen o technice, je to o citu ke zvuku a o sluchu. Výhodou je také vzdělání hudební, aby člověk leckteré věci dokázal pojmenovat a což já bohužel nedovedu.
Nicméně Martinovi v jeho snažení fandím, už proto, že se mi u svých dětí lásku k technice, zvuku a dobré hudbě zatím probudit nepodařilo, 20tiletý syn mi po první akci se mnou pověděl, ať se nezlobím, ale vícekrát že se mnou nepojede, protože je to strašně dlouhé a velká dřina :(
...ono to bylo maličko jinak ...jestli si to vybavuji dobře. Tomášovi volal zvukař (patrně tedy Martin), jestli se může přijít podívat pod ruce příp pomoci s přípravou, potom jej překvapil příchod ...viz výše

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od PeBe » úte 28. dub 2020 12:33:43

[OT]
Dovolím si vstoupit do sakra žhavé debaty... ;-)
Jen debil-rodič, by nepomohl svému dítěti, pokud má o něco zájem. Podobně já, strejda, se snažím pomáhat svému synovci, který tady také dostal od anonyma kartáč, cože si to vůbec ten parchat usmrkanej, nevystudovanej dovoluje strkat rypák, mezi profíky... (volně parafrázuji).
Nevím již, jak jsem se vyjadřoval a čím jsem chtěl být ve dvanácti-patnácti letech. Asi mi to bylo jedno, ale to není podstatné. Podstatné je to, že ti kluci něco chtějí dělat, mají sen a jdou za ním. Je jedno, jestli je suchý, nebo vlhký. Mají cíl. Zatímco my, starci na chmelu, máme již cíl jediný. Krematorium. Někdo se pak snaží předat co nejvíce toho, co umí, protože do hrobu je zakázáno to tahat a někdo to těm mladým jen zaprděně závidí a tak jim to dává alespoň pěkně sežrat.
Možná by nebylo od věci, sdělit světu, kdože to tak plamenně obhajuje čistotu zvukařské rasy. Kde si můžeme poslechnout práci toho, kdo jim spílá... ;-)
[/OT]
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od Havlis » úte 28. dub 2020 16:19:01

Tvl, anonymní Slava, i kterým neví nikdo nic, ani jestli je doopravdy zvukař, nebo jen internetový teoretik sena základě věku jako jedinyho vodítka navazi do mladyho kluka, kterej zveřejnil svoje jméno, profil, slušně se vyjadřuje a máme na něj alespoň nějakou referenci od zkusenyho zvukaře. Závěr jasnej - tlacenka, žádná píle... Tak to je slušný :)
Kdybyste Slávu někdo nějakým zázrakem někde potkal, pusté ho chvilku za šavle, ať se předvede, pak sem napište, jakej to je starej hluchej matlak... Připadala by ti tahle žádost stejně na místě?
A k tomu vyjadřování - učím na gymplu a byli byste překvapený, jak to některý dvanáctiletý (primani) maj v hlavě srovnany a jediný, čím se nad ne můžete vytahovat je fakt ten věk, protože moc dobře cejtite, že jim chybí jen pár let zivota, aby byli mnohem lepší v čemkoliv si zamanou. Znám spoustu starejch pardu, který neumej vypotit souvislou českou věku ani v důchodu a polovina těchhle decek (pravda trochu vyberovejch) průměrnýho Čecha ve vyjadřování přejede jak válec tříkolku.
Samozřejmě dvanáctiletý děcko je furt děcko, ale myslím že byste se hodně divili, jak dobrý některý z nich umí být...

Marian
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 47
Registrován: úte 21. led 2020 20:56:39

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od Marian » stř 29. dub 2020 0:33:09

Rešpekt pred tebou chalan, teší ma tvoja zanietenosť... Aha ja som si z rovesníkmi nerozumel mal som vtedy asi o koliesko viac. Mal som / mam jedného kamoša, ktorý je odo mňa o 3 roky mladší a v 12-13 rokoch bol s technickým a logickým myslením lepší, než väčšina mojich spolužiakov na SŠ, dával som mu rady a usmernenia najmä v oblasti elektro, vyštudoval a zarába podstatne viac ako ja, no je to makač robí vývoj HW a SW, ja iba podskoka v oblasti automatizácie a podpory pre IT. Spolužiaci sa mi samozrejme posmievali "že chodzim bavic dzeci"... Pri tom rozpočte by som sa sústredil hlave na satelity, za 15k/ks sa asi najlepšie čo dá kúpiť nové v pasíve je EV EKX112, alebo JBL PRX412 ( v tvojom prípade by som išiel skôr do 12" veľkosti, aj keď je pravda že 15" uhrajú o čosi viac) Výkonovo by sedeli k výkonnejšiemu z tvojich zosilv. Na druhej strane v aktíve je za podobnú cenu EV ELX112 a myslím si že až taký zásadný rozdiel od EKX to nie je (aspoň v aktív), v danej cenovej kategórii je aj DJmi celkom obľúbená RCF ART712. Každopádne žiadna s tých bední nie je na seriózne zvučenie pre 300 ľudí vonku, ale kapely v okolí s tým s podporou subbasou celkom bežne aj vonku hrajú na dedinských slávnostiach, pod stánkami a pod. Subbasy zatiaľ nechať tie čo máš, Keby si napísal aký je v tom repro vedeli by sme viac, možno by to znieslo aj silnejší zosil, čo pri subbasoch robí dosť rozdiel. Vyťažiť so súčasného zosilu maximum by si vyžadovalo bedne v 4 ohm impedancii čo sa bude ťažšie zháňať a nie som si, istý či (dať) vyrobiť to na mieru je správna cesta. Je tu teoreticka možnosť na subbasy ten c-audio prevádzkovať v mostíku do 4 ohm (subbasy paralelne), ale podľa toho čo som videl na fotkách vnútra by som bol veľmi opatrný a je to v tomto prípade trocha rizikové a komplikovanejšie prevádzkovať, keďže tu nestačí prepnúť iba prepínač ako to bežne býva.

Ddejay
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: úte 15. říj 2019 16:21:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od Ddejay » stř 29. dub 2020 6:19:39

Subbasy mám Mach TX s18. Je v tom 18" woofer. Značka repra dle toho, jak reproduktor vypadá, bude asi beyma, na bedně je napsáno 300W...

Marian
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 47
Registrován: úte 21. led 2020 20:56:39

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od Marian » stř 29. dub 2020 19:59:21

Áno podobná membrána s malou prachovkou by mohla odpovedať 18G40, 18G50 resp. ich predchodcom. Mohlo by to zniesť zosil do 700W, takže o niečo lepšie by to hrať mohlo. Zas to v tých satelioch pripomína Beyma 15LX60, no podobne vyzerali aj Zomax 15-100, SAL450. Ten C-audio zosik by mohol byť seriózny, robilo sa to v anglicku. Pokiaľ by si sa vydal cestou pasivu, tak ten by išiel použiť na satelity, potom čo by si subbasom doprial silnejší zosil. Chcelo by to niečo s B&C 12MH32, 12NDL76, RCF MB12G(X,N)301, resp 15" ekvivalent a pod. citlivejšom stredobasom ideálne v kombinácii s 1,4-2" HF driverom by to na tom 400W zosiku prehralo dosť sériovo vyrábaných kompaktov, len toho sa až tak často ľudia nezbavujú, aj keď veľa zvukárov prechádza na aktiv tak sa to občas objaví aj za cenu pod 30k za pár.

CSAgency
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 40
Registrován: sob 01. čer 2019 22:13:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od CSAgency » stř 29. dub 2020 23:14:01

Nazdar ,som zo Slovenska tak hádam mi budeš rozumieť . Mám 15 Zatiaľ niesom žiadny vyspelý zvukár .Prečítal som si tvoj príbeh Ddejay, a zistil som že v tebe totálne vidím seba. Tiež som bol (aj som) rovnaký, na moje šťastie môj otec už ozvučovaciu techniku vlastní :) . Slava ma vniečom pravdu ,a to že aj keby si ako chťel ,tak nemožeš si zaobstarať len tak z tvojho zmyslenia aparát na ovučenie akcie pre 300 ľudí .Jednak ako ti tu všetci píšu 30k na to isto stačiť nebude ,a za druhé aj keby si zohnal peniaze , tak si neviem predstaviť ktorý usporiadateľ by si zobral 12 ročného chalana ako zvukára, sorry možno tvrdé ale je to tak . Inak ale páči sa mi tvoj prístup, od mobilu sa drž čo najďalej. ;-) Ak by si chcel s niečim poradiť, kľudne mi napíš na mail veľmi rád ti popíšem možno ak by si chcel môžem ti trochu vysvetliť, oboznámiť so zvukarinov teda podľa mojich možností :) , môj mail je csagency.info@gmail.com s hociakou otazkou sa obráť tam :-) možno mi aj ty vniečom poradíš ,predsa sme rovnaká generácia :-D :D
Keď je niečo dobré, tak je to dobré. :-D :smt020

Uživatelský avatar
slava

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od slava » čtv 30. dub 2020 16:22:10

Vážení.Doufám,že horké hlavy vychladly a jste schopní racionální úvahy.Na základě sdělených skutečností jsem popsal pravděpodobný vývoj.Kromě CSAgency,který pochopil,kde je zakopaný pes,jste mě úplně zbytečně napadli.Přečtěte si zákon o školácích,o elektřině a způsobilosti k zapojování,abyste věděli,že svaté nadšení nestačí.Dál psát nebudu,protože se zpovídám sám sobě a ne internetu.

asterix1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 205
Registrován: stř 13. bře 2013 14:34:39

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od asterix1 » čtv 30. dub 2020 18:01:10


Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od mkarr » čtv 30. dub 2020 18:24:35

Moja kamarádka nikdy co jsme se znali neměla řidičák. Ale vlastnila auto. Říkávala, že když chce někam jet, daleko snáz se sežene řidič než auto. Nikdo asi nedá seriózní kšeft dvanáctiletému klukovi, ale když ten dvanáctiletý kluk bude mít aparát a schopnosti, snáz se najde dospělejší pomocník, třeba i zkušenější v oboru a někdo kdo jim dá méně seriózní kšeft, kde se může dál učit a rozvíjet, než kdyby ten aparát neměl a chodil jen na ty seriózní kšefty tahat dráty. Taky je to asi potřeba, ale koukáním na řidiče se ještě nikdo řídit nenaučil. Maximálně tak popojet po dvorku. Z dobrého důvodu se s autem smí jezdit až od osmnácit, ale znám lidi co jezdili v patnáct líp, než někteří jiní za celou kariéru řidiče.

Zamčeno

Zpět na „Repro“