Aparatura do 30K

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
Zamčeno
  • Reklama
  • DEMO 15
Ddejay
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: úte 15. říj 2019 16:21:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od Ddejay » pon 27. dub 2020 6:31:27

Slava: vaší otázku jsem ani nepostrehl, většinou na akce nejezdím sám (samozřejmě i s rodiči) ale na většinu akcí jezdí ještě jeden zvukař. Gate, EQ, komp - se vším se teď učím, jelikož jsem do konce roku 2019 jezdil s analogem a neměl jsem tyhle věci. Zvukařine se věnuju přes 3 roky, takže si myslím že už něco vím... A jsem rád, že se najdou i lidi, kteří mě podpoří (tím nemyslím jen rodiče - oni mě taky hodně podporují) ale mám na mysli i další zvukaře, kteří mě berou na akce, buď jako nějaký dratenik nebo jen na učení, někteří mě už i nechali nazvucit i menší akce. A nejlepší byl nazareth. To byla poslední akce před karantenou. Tam bylo úžasný vybavení, hodně jsem se toho tam naučit a hlavně, byl tam fajn zvukař jak na monitory, tak na hlavní LA.

Uživatelský avatar
slava

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od slava » pon 27. dub 2020 7:07:20

Takže polopaticky a naposled - můj otec byl strojvedoucí a jako školáka mě nechal hejbnout pákou.A vlak se rozjel.Znamená to,že umím jezdit s vlakem?

Ddejay
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: úte 15. říj 2019 16:21:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od Ddejay » pon 27. dub 2020 7:17:07

Ne, ale nic takového (ani nic podobného) jsem neřekl.

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od Otas » pon 27. dub 2020 7:26:51

Sice si myslím, že nám to podáváš přeci jen trošku odlišné od skutečnosti, avšak oceňuji nejen velký zájem o obor a na tvůj věk i velmi slušné vědomosti.
Pozor na fyzické meze, i ty šikovné bedýnky EM 151, které ti nabízel kolega, váží 30 kg (a to nejsou nějaké těžké). Nevím, zda já bych je ve 12 letech zvládnul nést a už vůbec ne je stavět na stojan.
Pozitivní je velmi dobrá schopnost písemné komunikace a přiměřená kuráž.
Doufám (a i předpokládám), že se ve škole neučíš špatně, mít všeobecné vědomosti je potřebné i pro zvukaře. Další vzdělání (nejlépe směřované do elektrooboru) bude samozřejmě také potřebné.
Pokud budeš takto pokračovat - začal jsi dobře - pak se těším na to, že po pár letech z tebe už bude téměř samostatný začínající zvukař.
PS: Vzpoměl jsem si, jak jsme (za mírného dozoru dospělých) realizovali s promítačkami OP16 pravidelné kino ve škole, to nám bylo 14. Vlastně to byl můj první krok k plošnému ozvučení :D . Chudák (skvělý) fyzikář mi přitom - po první poruše - vysvětlil, že lampový zesilovač nesmí běžet bez zátěže :cry: ...
Naposledy upravil(a) Otas dne pon 27. dub 2020 7:44:58, celkem upraveno 4 x.

Ddejay
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: úte 15. říj 2019 16:21:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od Ddejay » pon 27. dub 2020 7:37:40

Jo, škola mi jde, nejsem nejlepší, ale jde mi to. Já vím, Bendy jsou docela těžké, teď mám 2vrchy - 30kg a 2 basovky - 28kg. Jo, chtěl bych to směřovat do toho Elektrooboru.

Uživatelský avatar
slava

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od slava » pon 27. dub 2020 8:07:58

Pro vysvětlení - bylo to připodobnění.Nevím jak,ale dostal ses do zákulisí.Pochybuju,že Nazareti si nechají sahat do zvuku.Podle mě bylo vše nastavené a možná sis mohl hýbnout něčím,co není důležité.Taktéž pochybuju o stavění stage,případně zapojení PA nebo monitorů.Možná přesun vybavení nebo podání nezapojených kabelů.To ale z tebe nedělá zvukaře.Až budeš vědět proč a jak se všechny krabice zapojují a zvládneš nastavit aparát,aby nehoukal a přiměřeně hrál,bude to jiná.A dost.

Ddejay
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: úte 15. říj 2019 16:21:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od Ddejay » pon 27. dub 2020 8:20:47

Slava: neříkám, že jsem zapojoval celou stage, ale rozhodně jsem nepodával jen nezapojené kabely atd. Každopádně mi začíná docházet trpělivost, tak se nehodlám už tady o tom bavit.

Uživatelský avatar
slava

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od slava » pon 27. dub 2020 8:29:20

Tak tobě dochází trpělivost.Hm.V podstatě jsem se dozvěděl o jednom koncertu a další je v mlze.Taky to,že máš mix od Uliho.Ale hrozně tě to baví.Hm.A co takhle Ohmův zákon?

Ddejay
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: úte 15. říj 2019 16:21:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od Ddejay » pon 27. dub 2020 9:22:05

Další byli např. v SUPŠ, ZUŠ, pak konference a akce kde sem hrál hudbu z PC. Jelikož jsem v 6. třídě, tak jsme se o ohm. zákonu ještě neučili, pochybuju že vy jste se v 6. třídě toto již učili. Každopádně já se učím i díky YouTube. Takže ohm. zákon trošičku znám.

Uživatelský avatar
slava

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od slava » pon 27. dub 2020 9:39:23

Podívej,školáčku.Možná máš protekci a občas se dostaneš do světa zvuku.Taky asi rodiče,kteří tvoje snažení podporují.Odpověď jsi dostal - do 30k aparát jen bazarovka.Jo a taky se dokážeš pohybovat v internetovém světě.Je to hezké,ale chybí ti základní - znalosti.Takže hupky dupky do učiva,abys zvládnul pochopit a aplikovat nezbytné nutnosti.Namátkou již zmíněný Ohmův zákon,frekvence a její šíření,parazitní kmitočty,také něco o zesilovačích,impedanci,zapojení repra a fázování.Hodně zdaru.

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od Havlis » pon 27. dub 2020 10:04:03

Ačkoli mě je storka o dvanáctiletým zvukaři, kterej už tři roky zvučí, mírně podezřelá, myslím, že bys měl, neregistrovaný uživateli Slavo, brzdit. Psát stylem "Podívej, školáčku" a "hupdy dupky do učiva" není na místě. Všechno se dá napsat bez toho stařešinskýho opovržení, který tady ukazuješ. Připomínáš mi dědky na ulici, který mě zdraví "nazdar", přestože jsem dospělej, vystudovanej, mám ženu, dvě děti, barák, auto...vědí o mě hovno, ale komoušská tykačka jim cizí není.

Ddejay
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: úte 15. říj 2019 16:21:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od Ddejay » pon 27. dub 2020 10:13:03

Ze začátku jsem samozřejmě moc akcí neměl, spíš jsem si zkoušel základní vybavení, akce mám nějak 1,5 roku, občas i ve škole do které jsem chodil (byla do 5 třídy). Jinak díky Havlis.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od Damton » pon 27. dub 2020 10:16:36

Ahoj, tady máš něco na slušný začátek https://hudba.bazos.cz/inzerat/11903148 ... kapelu.php
(časem si pořiď silnější koncáky, crossover je taky nějaký potřeba pokud nemáš)
A prosím tě moc na fórech nediskutuj. Jenom je čti a hledej inspirace a názory, uč se a dělej vše jak to momentálně cítíš, jsi mladý a máš ještě moře času asi tak 100x změnit názor :-D takže kupuj zkoušej zvuč... ať se daří.
Naposledy upravil(a) Damton dne pon 27. dub 2020 10:22:59, celkem upraveno 1 x.

Ddejay
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: úte 15. říj 2019 16:21:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od Ddejay » pon 27. dub 2020 10:18:40

Díky Damton, jj, snažím se fora spíš číst, než na ně psát.

Ddejay
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: úte 15. říj 2019 16:21:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od Ddejay » pon 27. dub 2020 10:19:42

Ten inzerát znám, asi se domluvím s prodejcem

Zamčeno

Zpět na „Repro“