Aparatura do 30K

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
Zamčeno
  • Reklama
  • DEMO 15
Ddejay
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: úte 15. říj 2019 16:21:01
Kontaktovat uživatele:

Aparatura do 30K

Příspěvek od Ddejay » sob 25. dub 2020 7:36:42

Dobrý den, budu si chtít kupovat novou aparaturu, tu co mám, tak už je docela stará... Budu si chtít koupit 2x vrchy a 2x bassy, máte někdo nějaké doporučení? Ať už stavebnici (nejlépe i s nějakým plánkem), aktiv nebo pasiv. Mám základní zesiky TAPCO juice J800 a c audio GB 602. Chci aby to mělo hezký zvuk a zároveň aby to mělo nějaký výkon...
Předem díky za doporučení.

Uživatelský avatar
slava

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od slava » sob 25. dub 2020 9:36:23

Co to má hrát?Jak velkou plochu?Kolik lidí?Už teď vidím,že 30k je málo.

Ddejay
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: úte 15. říj 2019 16:21:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od Ddejay » sob 25. dub 2020 9:39:02

Menší kapely, pop, rock, HipHop. Menší venkovní akce a vnitřní akce. Do 300 lidí.

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od Quicktor » sob 25. dub 2020 10:44:11

No to zase bude boj. Ale zase lepší než na sedmi stránkách probírat rýmičku panicky podpořenou našimi rádoby
nezávislými médii.
Pane Dýdžeji , témat věnující se nákupu aparátu do 30,40,---150 ti tisíc je zde jako sr.č.k . Je třeba nejdřív číst.
Zrovna nedávno tady chtěl jeden tazatel hrát pro 600 lidí s bednama z kindrvajíčka.
V dnešní době je laťka nastavena docela vysoko, není vyjímka , že se pro 500 lidí venku hraje na šest kusů ARCS a čtyři
SB 218 L acoustic.
Jsem sedlák z horní dolní zvučící toliko venkovskou ligu , ale 20 kW výkonu už je mi málo.
Dva vršky a dva basy pro 300 lidí venku s odřenýma ušima v pasivu ( v aktivu se neorientuji ) :
2 x LT 152 a 2 x MT 18 sub od Megatonu plus zesilovače ( 3 ) a procesor . Ceny si pohledej sám , asi bych začal s bazarem .

Uživatelský avatar
slava

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od slava » sob 25. dub 2020 10:48:45

Tak nejdřív upozornění - pokud chceš tohle realizovat,bavíme se o aparátech přes 100k.EV-120.000,HK-150.000.Dál doufám,že mix,mikrofony a další bižuterii máš.Odposlechy?Pokud mě někdo doplní,budu rád.A pokud to má hrát a něco vydržet,níž se nedostaneš.Doporučuji ještě předváděčky,kde je možné slyšet různé kombinace.Ve finále uvaž,jestli máš tolik akcí,aby se to zaplatilo.Jinak buď půjčovat nebo zadávat zvučení.Nic víc konkrétního k tomu nemám.

Ddejay
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: úte 15. říj 2019 16:21:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od Ddejay » sob 25. dub 2020 11:14:01

Jo, ostatní mám, co by se dalo sehnat do 30k? Aktiv/pasiv.

Uživatelský avatar
slava

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od slava » sob 25. dub 2020 11:15:25

NIC!!!!

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od Bassman » sob 25. dub 2020 12:19:06

Ospravedlnujem sa za niektore trochu ostrejsie reakcie, myslim ze to nie je potrebne hned takto, pani kolegovia.

Je pravda ze na tomto fore je podobnych debat dost vela.

Ale na tento dotaz je jednoducha odpoved, preto odpoviem.

Za 30k nekupis nic co by splnilo aspon ciastocne tvoje poziadavky. A s tym co kupis za 30k by som na verejnost neliezol, urobis si pruser.

Nic ine sa napisat neda. Pre ilustraciu jedna slusne hrajuca bedna stoji cca 20k a ked chces nieco fakt dobre, tak sme este o kus vyssie.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od Otas » sob 25. dub 2020 12:38:44

Ty zesiky jsou slabé (Tapco na 8 ohmů 2*200 W - o něco silnější - 2*280W - používám na disco pro starší v malé vinárně - max. 40 lidí), ten C audio je jen o něco silnější. Jejich použitelnost je omezená. I při účinných pasivních bednách to bude končit tak na sále pro 100 lidí - samo záleží na typu hudby a posluchače. Na aktivky samozřejmě ihned zapomeň, to by byly z obchodu jen šmejdy pro párty v obýváku a i z bazaru jen nehrající, horší low-endy. Kolegové nejsou škarohlídi, dobře vědí, co píší.
Něco pasivního z bazaru snad půjde - část lidí končí a zbavuje se dnes za levno věcí, ale pro 300 lidí i na disko (to jsou obvykle menší nároky než live) venku to bude zdraví prospěšné :), tj. ne hlučné.
Lidé si budou moci v pohodě povídat, pokud nebudou metr od beden. Na basy, lomcující hrudní kostí ani nepomysli. Bude to buď velmi decentní, nebo zkreslené přetížením (což obvykle končí spálenými repráky).
Ale bude to i v bazaru na hledání, aby se člověk nespálil.
Abych nezapoměl: Budeš ještě potřebovat crosover (výhybku co správně rozdělí signál na výšky a basy do zesiků).
Mám k dispozici 5 kW výkonu (značkové aktivky za čtvrt mega) a limit disco je tak maximálně sál pro 300 lidí. Venku jsem ztracen nad 100 lidí.

PS: EMI151 - viz níže je dobrá volba, jsou velmi účinné.
Naposledy upravil(a) Otas dne sob 25. dub 2020 12:53:51, celkem upraveno 2 x.

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od Quicktor » sob 25. dub 2020 12:50:24

Bassman má pravdu , taky se omlouvám za počáteční netaktnost.
V dobách nedávných jsme s kapelou hráli na čtyři EM 151 zavěšených vždy dvě po stranách pod sebou.
Nějak to těch 300 lidí venku uhrálo ( samozřejmě podpořeno baterií subů ).
Většina kolegů ( i já ) má ke zvuku D 220 Ti výhrady , ale zvuk je relativně čistej a silnej.
Protože mám jinej aparát , tak bych možná dvě poslal do světa . Dvě si nechám na frontfilly.
Pokud máš zájem ... quicktor.d@centrum.cz

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od Pavel Sedlák » sob 25. dub 2020 14:17:40

K rozpočtu - s trochou štěstí se podaří sehnat vyhovující pasivní boxy...

Například ty EM151 jsou sice trochu svoje, ale nějakou práci odvedou, zvlášť když budou umístěny tak, jak se takové boxy umísťují - ve zkratce: zvednout a naúhlovat.
Bez patřičného zesilovače ale nepočítej s nějakými zázraky, potřebují cca 500W RMS, z cenově dostupných třeba RMX2450.

Nenapadají mně konkrétní SUBy, ale něco jako BC18, MT 18SUB ap. se nejspíš sehnat dají.
Bez výkonu to ale nepůjde - opět asi bazar 1850HD na hraně, RMX4050 ideálně.

Objevují se občas, za příznivou cenu kolem 16k, čtyřkanálové Giseny (FP10000) - s tím bych asi začal já, po tom co se nashromáždí nějaké koruny bych doplnil FP14000...

Vyhýbku rozhodně nepodceňovat a klidně pro začátek pořídit slušnou analogovou (RANE, DOT, dbx…), levné digitální sice mají spoustu možností, ale jejich převodníky fungují mizerně a platí, že průměrná analogová převálcuje levou digitální - jinými slovy digitální DSP pod cca 12000 nejspíš nebude nic moc...

Taky je dobré připomenout napájení všech těch hraček - prodlužovací kabel k sekačce opravdu stačit nebude.
K zesilovačům patří napájecí kabely s průřezem >2,5mm, stejně tak kabely k bednám.
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Ddejay
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: úte 15. říj 2019 16:21:01
Kontaktovat uživatele:

Aparatura do 30K

Příspěvek od Ddejay » sob 25. dub 2020 15:54:29

Díky všem, ještě jen upřesním proč mám tak nízký cen. rozpočet: jsem mladej kluk (je mi 12) a 30k tak-tak dám do kupy. Já jsem ale ochoten do zvukařiny narvat strašně moc peněz, času, úsilí a cokoli jiného, protože mě to neskutečně moc baví. Tak snad se mi podaří něco sehnat, ale samozřejmě si i rád výslechu další vaše rady.

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od Havlis » sob 25. dub 2020 16:41:08

Jestli je ti 12,mam následující radu - vyser se na vlastní apec větší než dve aktivky na klacku. Nebudeš to mít jak vozit, kvalitativně to stejně bude stát za hovno. Raději se spoj s nějakým místním zvukaře a choď mu pomáhat. Motat kabely, drátovat atd. Naučíš se u toho spoustu věcí a i okoukas jak se to má s aparátem. Tohle jsem přesně poradil jednu svymu žákovi - pár akci zadarmo pomáhal, pak začal svítit (už za prachy) a dneska už některý menší akce odbavuje jako zvukař. A nemá prakticky žádnej svůj aparát. A navíc je za to placenej...
Jestli něco jooo chceš vlastnit, koupil bych nějaký dvě lepší aktivky (ala RCF HD32, to se do rozpočtu vejde) a dělej akce typu malej koncert v kavárně atd.

Ddejay
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: úte 15. říj 2019 16:21:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od Ddejay » sob 25. dub 2020 16:48:54

Já jsem se s pár zvukařema seznámil, už jsem byl i na koncertu nazareth v Pardubicích. Byl jsem i na různých menších akcích, ale bohužel jsem toho moc nestihl. Já teď apec mám, ale chtěl jsem jít do něčeho lepšího a zřejmě i trochu menšího...

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Aparatura do 30K

Příspěvek od Pavel Sedlák » sob 25. dub 2020 17:17:55

Fajn, že jsi napsal, jak to je a jak to vidíš :-)
Doporučil bych Ti, kromě praxe, taky nějaké základní znalosti, ono vědět, že něco nějak funguje je fajn, ale ještě lepší je vědět, proč to či ono funguje.
Jsi od HK ?
V tom kraji je pár lidí co vědí a umí - zkus vyhledat třeba Lukáše Kociána...
Naposledy upravil(a) Pavel Sedlák dne sob 25. dub 2020 17:29:05, celkem upraveno 1 x.
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Zamčeno

Zpět na „Repro“