DNA QXS-218 SUBWOOFER

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
  • Reklama
  • DEMO 15
Vojcek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: ned 10. kvě 2020 8:43:12

DNA QXS-218 SUBWOOFER

Příspěvek od Vojcek » ned 10. kvě 2020 8:49:29

Zdravím všechny. Mám v plánu pořizovat tuhle bednu: DNA QXS-218 SUBWOOFER. Má někdo zkušenosti s tímto výrobcem?

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: DNA QXS-218 SUBWOOFER

Příspěvek od Otas » ned 10. kvě 2020 11:01:53

Mno Polsko, firma DNA. Zřejmě made in PCR a zakázkově přidána značka DNA.
Zkušenosti nemám, ale mám zkušenosti s polskou solí, vajíčky a hovězím :(. A se šéfy z Polska (kteří ty předchozí zkušenosti potvrzují). Bohužel.
Velká těžká kysna se zesilovačem o nejasném původu a výkonu (uváděno od 2*500W do 7600W max ?), bez info o použitých reproduktorech. Hlavně v nabídce zdůrazňována LED :), která indikuje zapnutí...

Vojcek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: ned 10. kvě 2020 8:43:12

Re: DNA QXS-218 SUBWOOFER

Příspěvek od Vojcek » ned 10. kvě 2020 12:15:04

Je pravda, že informací tam moc není. Poslal jsem jim email s dotazem na zesilovač a reproduktory.

Dále jsem přemýšlel o variantě pořídit The box pro TP218/1600 A. Možná trochu šťastnější volba, co myslíte?

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: DNA QXS-218 SUBWOOFER

Příspěvek od exxxi » ned 10. kvě 2020 12:16:25

Kromě toho, že to qxs je běžný čínský šit, tak to nemá ani hnízdo na satelit, ani výhybku. Když budeš dělat větší akci, tak si stejnou bednu u nikoho nepůjčíš. No a nakonec to prodáš s prodělkem.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: DNA QXS-218 SUBWOOFER

Příspěvek od Quicktor » ned 10. kvě 2020 13:29:43

Tenhle polskej zázrak je teď na Bazoši za celkem slušnej peníz.
Ale odbočím... , co máš za zbytek PA , že potřebuješ bednu 2 x 18 ?
Podobný suby si představuju jako nějaký bass array v řadě . Nestačila by nějaká klasika ?
Teda co se týká kompaktnosti , mám tady nejmíň co radit , když na každou akci tahám přes tunu aparátu.
Trochu se rozpovídej.

Vojcek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: ned 10. kvě 2020 8:43:12

Re: DNA QXS-218 SUBWOOFER

Příspěvek od Vojcek » ned 10. kvě 2020 14:01:30

Mám 4x Laney audiosub a 2x Mackie thump 15A. Chtěl bych ještě postupně pořídit 4 kousky, právě 2x18. A hledám variantu, kterou finančně zvládnu. Takže jsem našel ty DNA a nebo The box pro TP218/1600 A.

Na bazoši jsem je viděl. Ale z druhé ruky se mi nic kupovat nechce.

Uživatelský avatar
navstevnik

Re: DNA QXS-218 SUBWOOFER

Příspěvek od navstevnik » ned 10. kvě 2020 14:12:25

Nejprv si zjisti, ceho je to kopie a kolik ten original puvodne stal.
Pak Vas snad prejde chut. Teda myslim tim, strkat prachy do cinskyho smejdu, jen prodavanyho Polakama. Vyjde to skoro nastejno s prachama, investovanyma do cehokoliv jineho, neznameho cinskeho.
Aby to ten cinan/polak moh prodavat levne, tak v tom nutne musi neco hodne osidit. A o tom to pak je.
Narvete prachy do neceho, co funguje pofiderne, nema to kompatibilitu, servis a uz se toho nikdy nezbavite.
Leda shozenim ze skaly. Na to je tezko vydelanych penez imo skoda.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: DNA QXS-218 SUBWOOFER

Příspěvek od exxxi » ned 10. kvě 2020 14:23:29

No, tahat 8 subů proto, aby hrály mizerně a mít kvůli tomu dodávku je docela odvaha :D
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Vojcek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: ned 10. kvě 2020 8:43:12

Re: DNA QXS-218 SUBWOOFER

Příspěvek od Vojcek » ned 10. kvě 2020 14:57:39

Myslim, ze jste mne presvedcili o tom, ze tyhle kysne kupovat nebudu :D Diky kazdopadne za vas cas panove.

asterix1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 205
Registrován: stř 13. bře 2013 14:34:39

Re: DNA QXS-218 SUBWOOFER

Příspěvek od asterix1 » ned 10. kvě 2020 15:00:32

K Mackie Thump15A je prvá voľba subwoofer Thump18S. Má HPF filter práve pre Thump15A. Prečo uvažuješ o pofidérnom DNA ?

Vojcek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: ned 10. kvě 2020 8:43:12

Re: DNA QXS-218 SUBWOOFER

Příspěvek od Vojcek » ned 10. kvě 2020 15:41:23

Uvazoval jsem o nejake levnejsi alternative. Nechystam se s tim aparatem zvucit akce za penize. Jen cca 4 az 5 x do roka zvucit akci vlastni (undergroundoveho typu ;) Takze jsem chtel zjistit jestli ty DNA nejsou uplny sunt. Podle vseho to tak bude. Takze porizovat je nebudu.

Dalsi alternativou jsou jiz vyse zminovane The Box pro TP218/1600A. Pokud nekdo prida nazor na tyto budu rad. DNA uz rozebirat nemusime.

Uživatelský avatar
navstevnik

Re: DNA QXS-218 SUBWOOFER

Příspěvek od navstevnik » ned 10. kvě 2020 16:03:47

No snaha usetrit, nic jinyho bych v tom nehledal.
Jenze u techhle veci je to straasne osidny. Ono se to navenek tvari jako nejakej profi vyrobek, na profi pouziti a nestoji to moc. Protoze prej cinska levna prace. Prd je spravne. Nafouknuty udaje a ve vysledku je to i za dany penize odflaknuty.
Vsecko to plati nejpozdej do momentu, nez to jeden porovna s necim jinym a ze stejny tridy.
Docela problem s tim ma i ten Thomann. To je taky vsechno cina, jenom asi lip hlidana.
Subjektivni vysledek je ale casto stejny, jak u ty levny noname ciny. Ale lidi si myslej, ze kdyz to ma nalepku nemeckyho obchodnika, ze je to neco lepsiho. Neni. Je to stejna levna cina, jako jina a bez T.
Jak jinak by si Thomann moh dovolit, menit porouchany veci kus za kus a bez kecu? No protoze je to vyrobne tak levny, ze se mu to furt vyplati. A protoze "Nemec", tak mu to ani nepokazi tu nalepku.
Uz krome spotrebaku jako kabely nekupuju skoro nic, co ma v nazvu T, nevyplati se to.
Od jiny firmy, za malinko vic penez, dostanete o dost vyssi kvalitu, co se promita do zivotnosti i parametru.
Ma to znacku, ma to servis, jsou na to dostupny dily a kdyz to prestane stacit, tak se to da jeste dobre poslat dal.
Veci s T uz proste dal neposlete. Bud jsou vylagrovany, neopravitelny, nebo nestaci ani jinym. Je to jen prumernej či podprumernej vyrobek, co vlastne neni ani moc levny na to, co umi a co vydrzi. Tak je treba se na to divat.

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: DNA QXS-218 SUBWOOFER

Příspěvek od Otas » ned 10. kvě 2020 17:59:14

Jak již napsal Asterix1, nejlépe k těm Thumpům koupit pasující sub, ony zase nehrají tak hlasitě, aby potřebovaly významně výkonově převyšující sub. Thump 18S je bandpas, což obvykle dává více hlasitosti, než basreflex, možná bude na menší akce stačit i jen jeden. Pokud budou dva, pak odhaduji, že ty satelity budou spíše "tahat za kratší konec lana" - znám je; pokud ovšem neděláš techno :).
Ten polák je v originále přes 3300 zlotých (spíše 3500), tak mi příde strašně drahý.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: DNA QXS-218 SUBWOOFER

Příspěvek od Pavel Sedlák » ned 10. kvě 2020 18:11:40

Na 4 - 5 akcí do roka si raději něco půjč.
Bude to fungovat a spokojen budeš ty i posluchači.
Jaký region ?
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: DNA QXS-218 SUBWOOFER

Příspěvek od Quicktor » ned 10. kvě 2020 18:13:55

Tak já zase s neregistrovaným návštěvníkem , co se týče Thomannovské číny tak moc nesouhlasím, je to obchod
jako každej jinej a kdyby jeho produkty byly takovej šunt ,jak píšeš , tak by milej Hans nebyl tam kde je.
Jeď se do Treppendorfu kouknout co tam za poslední dva roky vyrostlo.
Mám k porovnání několik zasilovačů T amp s QSC RMX , PL , nebo Crown XTI a pokud se ke všemu chováš jako člověk,
tak není problém.
Ale zpět k dotazu . Co tě Vojceku vede k nákupu mostrózních beden k vrškům typu Thump 15 ?
Nebude lepší zbavit se lowendových Laney a pořídit kompatibilní Thump 18 S jak píše Asterix ?
Stačí ti dva kousky a na kvalitě zvuku se to jistě projeví.
Nedovedu si představit na akci fázovat čtyři a čtyři docela rozdílný bedny k celkem slabým vrchům.
Možná se ozve někdo , kdo tento set má a řekne k tomu víc.

Jo , Oťas mne předběh.

Odpovědět

Zpět na „Repro“