Co je třeba dokoupit aby to pěkně hrálo - pomoc se zapojením

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
  • Reklama
  • DEMO 15
pedro42
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: ned 19. úno 2012 3:55:39

Re: Co je třeba dokoupit aby to pěkně hrálo - pomoc se zapojením

Příspěvek od pedro42 » sob 23. kvě 2020 17:18:04

Ty pulty XR18, MR18 nemají na eqalizérech crossover filtry (BU, BS, LR), ty mají asi až M32/X32 na masteru a na matrixech, ale asi se dá žít i bez nich.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Co je třeba dokoupit aby to pěkně hrálo - pomoc se zapojením

Příspěvek od exxxi » sob 23. kvě 2020 18:40:43

Napadla mě kacířská myšlenka. Nemělo by smysl, místo shánění repráků do pasivních basů a poslouchání Cimbalofonů smysl raději pořídit aktivní vršky? Klidně stejné značky, i když do profi by si to člověk nepořídil, na posilovnu by to mohl mít uplatnění dobré. A zrušil by se mezistupeň s výhybkami atd. Člověk by se pak nemusel stydět to třeba vytáhnout na dětský den nebo májku.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: Co je třeba dokoupit aby to pěkně hrálo - pomoc se zapojením

Příspěvek od Quicktor » sob 23. kvě 2020 20:06:32

Mám na věc stejnej názor jako Exxxi a Asterix . Kombinovat aktivní suby a nějaký pasivní třípásma s externím DSP
asi nebude chodit úplně košer. Naladit takovej hybrid je většinou nad síly běžnýho uživatele.
Nechal bych si ty tři Alta a k nim koupil Alto TS 312 nebo 315 . Zbytek harampádí poslat do světa.
Na zvuku , výkonu a estetice se to jistě projeví. Za 600 éček máš vystaráno.

Uživatelský avatar
navstevnik

Re: Co je třeba dokoupit aby to pěkně hrálo - pomoc se zapojením

Příspěvek od navstevnik » pon 25. kvě 2020 17:11:24

Vubec to nemusi byt tak slozity, jak se zde nekteri netechnici domnivaji. Ani nebude treba pri tech komponentech, co vlastni, dalsich investic do nejakch procaku ci crossoveru. Budou treba jen dva slusne basaky do tech skeletu a pak hromadka zakaznicke kabelaze, ktera nemusi stat ani tisicovku. Zbytek jde zvladnout tim, co uz ma a vhodnym propojenim.
Mrzime, ze z toho nekteri delaji hotovej horor, pritom takovy kombinace se delaly i driv, kdyz se kombinovaly treba dva aparaty, umelo to slusne hrat.
Uplne nekterym uniklo, ze on s tim nepotrebuje zvucit nic venku a nepotrebuje 18-in mixer!!
Jako sorry, ale nektery pisete jak po vopici..

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: Co je třeba dokoupit aby to pěkně hrálo - pomoc se zapojením

Příspěvek od Quicktor » pon 25. kvě 2020 19:12:22

navstevnik píše:
pon 25. kvě 2020 17:11:24
Vubec to nemusi byt tak slozity, jak se zde nekteri netechnici domnivaji.
Jako sorry, ale nektery pisete jak po vopici..

Tak je fakt , že si občas rádi dáme do volátka , ale i v rauši se dokážeme podepsat .
Předpokládám , že si tazatel se zapojením poradí , dostal zde několik tipů a možností a zbytek je jen na něm.
Matláním nesourodých aparátů dokupy jsme si asi prošli většina z nás a dle zkušeností a vyjádření kolegů je to nešťastná cesta.
Takže středověké spojování různých PA ponecháme ...Technikům ... kteří se v této době zabrzdili.
Díky za rozhovor

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Co je třeba dokoupit aby to pěkně hrálo - pomoc se zapojením

Příspěvek od CharlesBass » pon 25. kvě 2020 21:55:25

Tak si to shrňme. Bazmouš má aparaturu za skoro 100 000 Kč. A něco, co by při troše kumštu, dokázalo alespoň obstojně nastavit, aby ta hodnota byla opravdu k něčemu, a stálo by to max 20% ceny zbytku ? Bez ohledu na to, jestli s tim bude zvučit kolotoče, kapely, nebo si doma bude v posilce masírovat játra ? :-D To jako že bych měl v autě osmiválec, ale jezdil na čtyri, protože se mi nechce kupovat čtyři svíčky navíc? Ale furt chodil vokolo toho a zkoušel přepojovat ty kabely na svíčkách, jestli to nepojede líp?

Však ono mu to nějak hrálo, ale zřejmě došel subjektivně, a nebo i objektivně k závěru, že to není úplně super - a proto se sem přišel zeptat - a jednoduchá varianta - využití DSP v Altech - několikrát, včetně mě již výše vzpomenutá, se mu z nějakýho důvodu nelíbí, nebo se neosvědčila ? Tak co pak?

Skutečně se nabízí, že celý zvuk můžou kazit ty ACimbalofony, třeba nějak dále dobastlený (to nevíme), nebo i kdyby hráli rovně jako když střelí, si neseděj fází s těma basama už z principu, bez ohledu na to, že do nich neleze míň, jak dejme tomu 100Hz (dělící fekvenci u Alt, potažmo GX5ky nevím).

Opravdu se pak nabízí rozumné řešení ve sjednocení značky satelitů a basů - a využití odladěného, nebo je třeba tomu pomoct nějakým procesorem, potažmo mixem.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Bazmous
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: pát 13. pro 2019 9:00:30

Re: Co je třeba dokoupit aby to pěkně hrálo - pomoc se zapojením

Příspěvek od Bazmous » úte 26. kvě 2020 12:44:00

Zdravím pánové, tak teda když si tu tak pěkně povídáme, tak ja taky teda napíšu celý příběh, který jsem nepovažoval za duležity k zapojení aparatury. Na hudbu jsem fakt uchyl, navíc teď když nám ta korona vše i zrušila se takova aparatura doma hodí naramě že si člověk může hodit bočkem sám nebo s přáteli. Tuhle sestavu dávám dokupy dlouhé roky, dlouhou jsem jel právě jen setup jeden aktiv sub a k tomu dve ty cimbalofony ( to označení se mi moc libí :-D ) Pak jsem si řekl že na vánoce to upgraduju po festivalech 2019 jsem byl rozmlsaný a chtěl mít i takovou hudbu doma. No teď jsem se hecl že jsem koupil třetí aktivní bass a mám v plánu pořídit i čtvrtý a už jsem tak nějak začal cítit že jak to rozšiřuju, tak jsem si říkal jestli bych nemel i řešit neco jiného než jen nakupovat další bedny, pač mě začal ten zvuk ruzne haprovat a pochopil jsem že s každou bednou navíc už se může sebemenší problém v zapojení atd projevit dvojnásob. Něchtělo se mi nci prodávat, bydlím na okraji ČR kde se težko nakupuje i prodává a sami víte že řešit s někým na dálku prodej něčeho je o nervy. Takže jsem si myslel že bych dokazál zprovoznit a zapojit vše co mám doma k tomu třeba ještě něco doukoupti aby to hralo pěkně, to byla moje myšlenka. Po prostudování a taky potom co získávám zkušenosti z aparaturou poslechem ladím to atd. Tak uznávám že ty pasivní bassy jsou zbytečná komplikace a raději je bud prodám a nebo budou muset jit z domu at nezabírají místo zbytečně. Prodám výhybku a prodam EQ, jsou to šunty a pokud už investuju skoro 100 000 do takove aparatury tak mít výhybku za dvojcec uznávám že je na hlavu. Myslím, že jak mám rád hudbu tak ji i dost slyším, když je právě něco špatně, proto se tady i ptám, protože jak jsem psal, už jsem začal slyšet, že by to mohlo být lepší, že to má na víc ta aparatura v čistotě přednesu. Proto bych chtěl říct, že ty cimbalofony se jich musím zastat, ja právě kdysi mel dva sety a jeden prodal a nechal si tento, co proste hraje luxusně i co jsem měl možnost to porovnat s ostatními. Pokud mají dobrý zesilovač, což mají ( používal jsem na ne ten QSC, zkusím jaké to bude s tím Crestem) tak zapojení cimbalofony a aktivni alto neslyším v tom žádný problém. Takže jsem se rozhodhl že si teď postavím teda set 4x 15" ativní alta a k tomu 2x 3pásmové aktivní vrchy. Ja právě se tu ptal, protože jsem si nevěděl rady jak do tohoto setu zakomponovat ty pasivní bassy. Plus vím, že z NB když člověk prostě použije klasicky 3,5 jack nemusí jit kvalitní signál a je mi jasné, že aparát 1kW to se tak rešit nemusí, jak když už rešíme třeba 3kW, kde už to může jít sakra poznat, a taky aby prostě ty bedny zbytečně netrpěli a zesíky kvůli toho, že tam do nic jde třeba jemně špatný signal. Takže ještě dotaz doporučíte mi nějakou zvukovku externí k NB a nebo to nemám řešit. Mám ten obyč mix Behringer, nevím jestli takový uplně zakladní jeden z nej obč mixu ma smysl zapojovat, mám raději používat ten reloop jockey mastest III ? Vím že ta konzole tehdy stala dost a má v sobě zvukovku, ale ta asi funguje jen když je to propojené jako midi přes USB a ne když to přepnu na klasický mix a signal dotoho pouštím klasicky přes 3,5jack z notasu. proto se ptám co by jste dali mezi noťas a aparaturu at uz 2 cimbalofony nebo 2x vrchy alto + 4 spodky alto.
PS: ten crossover co je v tech sub je naprosto v pořádku nebo si teda myslím jen mám problém vždycky sladit úrovně hlasitosti, které si vlastně můžu regulovat bud na zesiku kde to musí byt na max, stahuju volume bassu a davam to nahlas na mastru na mixu. A taky tohle všechno dělám protože chci v léte oslavit pořádně moje narozeniny na zahradě a udělat si takový festaček když nám je korona zrušila, tak proto jsem se rozhodl pustit nějake hrachy dotoho a udělat si pěknou reprezentativní aparaturu, za kterou se nebudu muset stydět i venku nebo na nějake akci kdyby k tomu přislo. A budu vědět že mám na roky klid a bude to hrát krásně.

Uživatelský avatar
slava

Re: Co je třeba dokoupit aby to pěkně hrálo - pomoc se zapojením

Příspěvek od slava » úte 26. kvě 2020 15:39:27

Dík za zpověď a teď k věci.Máš tedy fitko(poslechovku) a hodláš to vytahnout i na trávu ven.Tady je každá rada drahá,už ohledně ekvalizace prostoru a výkonu pro venek.Já to řeším více výstupy a přidávám nebo ubírám.EQ stačí jeden a rozděluju výstupy.Nebudu psát, co konkrétně,protože je to zbytečné.Takhle na papíru to vypadá stroze,ale nejsem věštitel z křišťálové koule.Držím palce,ale to je asi všechno.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Co je třeba dokoupit aby to pěkně hrálo - pomoc se zapojením

Příspěvek od CharlesBass » úte 26. kvě 2020 22:16:03

Čistotu přednesu na středech a výškách mají na starosti hlavně cimbalofony. Zřejmě se asi něco děje s basama u nich, že si měl pocit, že nestačí basy, že si koupil třetí Aklto (uvažuješ o čtvrtém, případně o těch pasivních basech). Je klidně možné, že ty 300W bedny prostě těm basům (3kW) nestačí. A někde se to projevuje. Prostě to nějak zkresluje, težko ti fakt můžeme poradit, kde. Vyjádření: "už jsem začal slyšet, že by to mohlo být lepší, že to má na víc ta aparatura v čistotě přednesu" není opravdu moc přesné :-) Neber to zle.

Vůbec bych Tě nechtěl nějak navádět, ale co kdyby si si vobjednal, tak pro porovnání ty Alto TS 312, opatrně je vybalil, opatrně zapojil a udělal si porovnávačku? Moh bys to vrátit do 14 dní přece. Poslal bys to prostě kurýrem ...jak už tu psal QuickDr, bude tam posun určitě :-) Určitě je nevrátíš, můj skromný tip.

Nebo je může mít někdo v okolí ... však sou to celkem slušný bedýnky za ty prachy. Fak by ti na narozky stačili dvě bedny na klacuku, dva až příp čtyři basy, zapojit elektriku, mít nějakou slušnější externí zvukovku - která má symetrické, čili XLR výstupy, ty píchnout XLR kabelama do basů, tam nastavit preset, z basů XLR do vrchů a šmitec - za 10min potavený zapojený a musí to šlapat jak bejk.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Bazmous
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: pát 13. pro 2019 9:00:30

Re: Co je třeba dokoupit aby to pěkně hrálo - pomoc se zapojením

Příspěvek od Bazmous » stř 27. kvě 2020 8:23:51

Včera večer rozhodnuto, na jednom cimbalofonu odesel reprak 15" :-D takze se to vyresilo samo, posetrim a koupim i ty vrchy alto a kouknu po nejake te zvukovce jeste. Dekuji vsem. At vam to hraje.

Bazmous
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: pát 13. pro 2019 9:00:30

Re: Co je třeba dokoupit aby to pěkně hrálo - pomoc se zapojením

Příspěvek od Bazmous » stř 27. kvě 2020 8:55:11

PS: je nejaky duvod ze na vrchy mi doporucujete ts312 a ne ts315 ? Je tam 1700 rozdil v cenne a kdyz to clovek kupuje na roky dopredu tak si rikam ze bych si radeji klidne priplatil to uz je to nejmensi, ale nevim zase jestli neuvazuju spatne.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Co je třeba dokoupit aby to pěkně hrálo - pomoc se zapojením

Příspěvek od exxxi » stř 27. kvě 2020 13:32:33

Jelikož budeš mít skoro vždy suby, tak je lepší ta 12". Hraje to srozumitelněji na frekvencích nad 1000Hz oproti tomu 15".
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Bazmous
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: pát 13. pro 2019 9:00:30

Re: Co je třeba dokoupit aby to pěkně hrálo - pomoc se zapojením

Příspěvek od Bazmous » čtv 28. kvě 2020 22:22:18

super děkuji za vysvětlení. Prosím ale budu ještě potřebovat pomoc. Já sice vlastním 3x alto ts215s ale jeden z nich je starší série a rozdíl krom že je slabší o 25W a trošku jiná konstrukce má vstupy rozdelene jako L/R XLR a výstup stejně. ty nové alta už jsem si všiml, že mají dva vstupy a dva výstupy, ale stereo takze 2x XLR, Jestli tomu dobře rozumím. A těď moje otázka jak to mám zapojit vlastně když bych mel 2xsub a 1x vrch a prava leva strana takto postavené. to má mít ta zvukovka dva výstupy a na každou stranu? Když má jeden výstup jak to zapojit at vím jaké kable. XLR stereo na XLR L/R naštěstí jsou takže jen otázka jak to správně ještě má být. To potáhnu dlouhý propojovací kabel pak ze satelitu na druhou stranu ?
Satelity ale máji dvakrát vstup XLR a nějaky mix out
Koukám po těch zvukovkách může být tato má ale 6,3 jack výstup ale symetrické. Nebo koukám blbě. Native Instruments Komplete Audio 2
https://www.profi-dj.cz/studio-technika ... ty%5D=desc

asterix1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 205
Registrován: stř 13. bře 2013 14:34:39

Re: Co je třeba dokoupit aby to pěkně hrálo - pomoc se zapojením

Příspěvek od asterix1 » pát 29. kvě 2020 8:50:05

Satelity navzájom neprepájaš žiadnym káblom. Signál z mixu privedieš k subu L, ktorý HPF odfiltruje signál pre satelit nad ním. Analogicky signál R z mixu privedieš na sub R. Stiahni si manuál v pdf pre TS315S, tam máš príklad tohto zapojenia graficky znázornený, takže nemal by si mať problém to zapojiť. Zvukovku vyberať samozrejme so symetrickým výstupom. Stále sa prikláňam k verzii s dig. mixom so zvukovkou XR18 alebo MR18, aj keď tu zaznel názor, že je to haluz. Ten mix bude potrebný pri zapojení ďalšieho subu na stranu, pretože TS315S nemá linkový výstup na pripojenie ďalšieho subu.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Co je třeba dokoupit aby to pěkně hrálo - pomoc se zapojením

Příspěvek od exxxi » pát 29. kvě 2020 10:34:21

Pro zacatek by mel na rozboceni signalu pro 3. sub stacit kalhotkovy kabel, tedy rozdvojeni natvrdo.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Odpovědět

Zpět na „Repro“