Jaký potřebuji výkon reproduktorů?

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
nedoz
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: pon 28. zář 2020 18:11:43

Jaký potřebuji výkon reproduktorů?

Příspěvek od nedoz » pon 28. zář 2020 19:21:38

Zdravím,
chci koupit vlastní aparaturu pro koncerty malinké kapely a mluvené slovo. Vystupujeme zejména ve 2 typech prostorů:
a) místnost cca 7x15m, repro cca v půlce místnosti směrem k divákům, max. 60 osob
b) venkovní prostor cca 100x50m, okolo domy, repro uprostřed 50m strany, důležité je, aby bylo slyšet cca 20m okolo reproduktorů, jestli to (ne)bude slyšet dál je mi jedno, max. 200 osob

Jaký RMS výkon potřebuji? Nemusí to nějak extra řvát, stačí příjemná hladina na poslouchání. Můj tip byl cca 2x400W RMS by mělo být naprosto dostačující a ještě s hodně velkou rezervou. Ale když jsem si to chtěl ověřit, tak jsem narazil třeba na toto téma, kde mazi doporučuje alespoň 15W/osobu, což by pro mne znamenalo téměř 3kW, což mi přijde extrémně moc.

Když si vzpomenu, když jsme na jednom místě podle b) byli poprvé, tak nám tam dali jen kombo a to mohlo mít tak stěží 50W? Nebylo to nic moc, chtěl bych to býval ještě o trošku hlasitěji a kvalita toho zvuku byla hrozná, ale taky to fungovalo. Minulý rok nám tam po mojí žádosti o lepší zvuk dali nějaké neoznačené bedny a zesilovač Audyn AD400T. K němu se mi nic nepodařilo dohledat, asi je to nějaký starý krám, který se už neprodává, ale podle označení bych tipnul, že by to mohlo být 2x200W (nevím teda do jaké impedance). Ten už byl podstatně lepší a celou dobu jsme měli hlasitost pod 50% a bylo to hlasité až dost. Takže mi připadá, že 2x400W by mělo být o dost víc než potřebujeme...

Na můj tip 2x400W jsem nějak tam vytipoval 2x dB Technologies LVX P12 a Crown XLi 2500... Co si o tom myslíte?

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: Jaký potřebuji výkon reproduktorů?

Příspěvek od Quicktor » pon 28. zář 2020 21:20:48

Co si tak představit pod pojmem ,,malinká kapela,,... dvoučlená samohrajka , nebo zběsilý metalový trio ?
Každej tento formát bude mít rozdílný nároky na výkon a akustický tlak .
7 x 15 m je menší venkovskej kulturák a tam se běžně používá ( pokud nejsou vyjímečné nároky )
jeden až dva subwoofery a dva dvanáctkový vrchy , třeba ty dB LVX.
Dnes je doba aktivek (nemám je rád ) z důvodu jednoduchosti zapojení , takže touto cestou bych se vydal.
Než se pustíš do nákupu , pročti si podobná témata , je jich zde mraky .
Pořádně nám popiš vaše obsazení , co hrajete , jaký máte nástroje a vybavení .
No a ty 3 kW je na kulturák takový minimum pro klasickou taneční kapelu .
On je ten výkon ještě spřažen s dalšími hodnotami jako je citlivost a účinnost , ale to je teď vedlejší.
200 lidí venku je jiná kapitola , tam bych si ve vaší situaci pozval zvukaře.

Odpovědět

Zpět na „Repro“