reprobedny do 100000

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
  • Reklama
  • DEMO 15
libor14
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 74
Registrován: pon 11. črc 2016 16:06:33

Re: reprobedny do 100000

Příspěvek od libor14 » stř 07. říj 2020 17:59:46

A kdyby jsme prozatím použili jenom jeden sub 18, stačilo by to? Místo druhého raději pořídit mix. A teď jaký?

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: reprobedny do 100000

Příspěvek od exxxi » stř 07. říj 2020 19:13:48

Řešit sub je až to poslední. Jednak ti ho dneska každý kamarád zvukař půjčí, druhak, jak jsem psal dřív, tak třeba ty SPLka zahrají pro 150 lidí tubu i kopák krásně i bez subu a ještě ti lidi budou nadávat, že je to nahlas. (Mluvím o dechovce.) Ale dokud si nezkusíš kvalitní bedny, tak asi neuvěříš :D Když si půjdeš něco poslechnout, je potřeba to zkusit venku naplno. V prodejně to je na houby.
Dřív bývaly Demo od Prodance, tam byl krásně slyšet jejich sortiment v amfiteátru. Jak jsem psal před pár příspěvky, pokud je někdo ochotný se připojit, můžeme si sehnat sál a udělat si předváděčku někde kolem D1, směr Kácov, Pelhřimov, tam to máme asi všichni podobně daleko. My jsme si s kamarády dělali soukromě srovnání u Plzně, ale to je asi pro všechny daleko.
Edit: a ještě zmíním zvukařské přísloví: "Zvukař nepoužívá svoje bedny, aby poslouchal vaši kapelu. Zvukař používá vaši kapelu, aby mohl poslouchat svoje bedny." Platí to na 95% kapel, které zvučíš. Prostě je to tak, že ty bedny si vybíráš pro sebe.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

libor14
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 74
Registrován: pon 11. črc 2016 16:06:33

Re: reprobedny do 100000

Příspěvek od libor14 » stř 07. říj 2020 21:36:27

Dnes jsem měl možnost slyšet JBL irx108 bt. Super zvuk. Malé, lehké. Jako odposlechy pro nás by byly super. Co vy na to.

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: reprobedny do 100000

Příspěvek od Quicktor » čtv 08. říj 2020 22:49:32

exxxi píše:
stř 07. říj 2020 19:13:48

Dřív bývaly Demo od Prodance, tam byl krásně slyšet jejich sortiment v amfiteátru. Jak jsem psal před pár příspěvky, pokud je někdo ochotný se připojit, můžeme si sehnat sál a udělat si předváděčku někde kolem D1, směr Kácov, Pelhřimov, tam to máme asi všichni podobně daleko. My jsme si s kamarády dělali soukromě srovnání u Plzně, ale to je asi pro všechny daleko.
Přidávám se k amatérské DEMO akci velmi rád . Stejně teď máme všichni utrum.
Můžu nabídnout k porovnání BiAmp bedny typu LT 152 a přivezu i 4 suby . Vše v pasivu.

Na Pelhřimovsko to mám dvě hodiny cesty.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: reprobedny do 100000

Příspěvek od Damton » pát 09. říj 2020 8:23:01

Milý "Libore 14"

Vidím že stále tápeš a vymýšlíš nesmysly typu pasivní Thoman....
Moje doporučení je následující:
Na vršky bych být tebou se zaměřil na nějaké projevem příjemné, lehké, dvoupásmové aktivky. Měl jsem jich už asi milion. rád zkouším nové věci.
Momentálně z mé už asi ročni zkušenosti vřele doporučuju Presonus AIR 12 , tá bedna je krásně "hodná" příjemná, vše zní krásně, nebolí , neječí. Presonus jako jeden z mála uvádí opravdu reálné max SPL, Prosímtě hlavně nehleď a neporovnávej max. SPL tady všichni výrobci bohužel pěkně lžou ,nejvíce JBL a Yamaha.
Na sub si vezmi Presonus Air 15s ať je to od jednoho výrobce. Opravdu poctivá 15" stačí neboj.
My (zábavovo/plesová/svatbová) kapela bicí,basa,kytary,dechy používáme, pokud se zvučíme sami na menších akcích pouze 12" suby. Pokud to hraje krásně nepotřebuješ aby lidem plandali nohavice a zacpávali si uši.

Na odposlech doporučuju LD Sys­tems Stinger 10A G3 ta bedna se excelentně hodí na odposlech , je čitelná , ostrá, prodere se k tobě bez problémů i v záplavě trubek na hlavou. Dodnes mě mrzí že jsem je prodal...blbec.
JBL 108 mám doma Pokud je chceš prodám ti dva kousky za 15tis ? Jsou nové asi 3 týdny. klidně napiš email pokud je chceš. Já si koupím nazpět LD

Mix si pořiďte Soundcraft UI24 , a občas někdo s tabletem vyběhne do sálu to zkontrolovat jak to hraje.
Nebo pro zvukaře časem pořídíte takové mini FOH :-D (https://www.youtube.com/watch?v=vasSSOj ... e=youtu.be)
Na min. první akci si pronajměte profesiónála který přijede a trochu Vám ten zvuk nastaví, ať máte nějaký výchozí bod. pro další hraní, kde můžete jenom dotahovat poměry nástrojů, nejlépe jenom v podskupinách Zpěvy vs zbytek, Jelikož znám UI24 dokonale.Klidně to udělám.

Víš jaká je nevýhoda fór kde jsou hlavně profesionálové a většinou blázni do svého oboru ? Jdeš se poradit o nákupu Fábie a odejdeš s Mercedesem nebo s Ferrari nebo přímo s McLarenem které ale vůbec neumíš řídit a už vůbec to nepotřebuješ :-D

Na ty Vinšove 3 pásma nás zvučí kamarád zvukař, když hrajeme velké akce 500-800 lidí a pro to je ta bedna určena, pokud to nikdo do sálu hlídat nebude je tam naprosto zbytečná, a pokud se toho chytne "kopito" bude to bolet a někomu to zvukem ustřelí hlavu. Pro Vás naprosto zbytečné. Bedna to je výborná o tom žádná...ale viz výše :-D

Takže to shrnu:
2x Presonus AIR 12
1x nebo 2x Presonus AIR 15s (za mě jeden kousek stačí)
2x LD Stinger 10A G3 (JBL 108)
Soundcraft Ui 24r


Ale mám takový pocit že se v tom budeš ještě pár měsíců motat a stejně se koupí uplně něco jiného, co možná ani nepotřebujete, nebo někdo bude umět více mazat med kolem huby, a tak to dopadne vždy když to nejsou vaše peníze, nebo tomu člověk zas tak nerozumí. Proto se už nebudu angažovat, protože to začíná být "neverending story" s nejasným výsledkem.

Ahoj

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: reprobedny do 100000

Příspěvek od exxxi » pát 09. říj 2020 14:33:59

Souhlasím se závěrem, je potřeba si ujasnit, co kapele chybí. Velká částka se dá rozdrobit za nesmysly, ale původní dotaz byl na kvalitní vršky.
Jsem rád, že už se ozval Quicktor, uvidíme, jestli by se nás dalo dohromady víc na poslech a taky, jestli je to zajímavé pro tazatele.

S tím, že kvalitní třípásmo je zbytečné nesouhlasím z více důvodů:
1/ kvalita zvuku, zejména zpěvu. Dvoupásma, která zahrají stejně kvalitně zpěv atd. se pohybují v cenách 70-80 tisíc, např. Kramperovo aktviní 12" nebo ARCS wide a podobné. Možná by se dalo uvažovat o RCF ART 745. Třípásma hrají cca od 600Hz na horně. To žádné běžné dvoupásmo nemá, snad ta 745 hraje od nějaké nízké frekvence.
2/ Pro potřeby dechovky hodíš dvě bedny na klacek a pro 200 lidí hraješ BEZ SUBU. Nekupuješ sub, nestěhuješ sub, nezapojuješ sub.
3/ Kombinace kvalitnější bedny a kvalitního mikrofonu zjednodušuje zvukaři práci. Začátečníkovi to může jen zmenšit starosti.
4/ Jakmile budete mít svůj aparát, často se stane, že je potřeba ozvučit dětský den, hasiče, kynology atd. Levná dvoupásma to sice nějak uhrají, ale dostřel nad 30 metrů nemají a trápí se. S kvalitní bednou tě budou všichni chválit, ale hlavně ti bez řečí něco zaplatí, takže si můžeš další vybavení přikoupit atd...

Na začátku byl ještě bod ohledně zvučení bicích. Kamarád to má v lázních vychytané tak, že má stojan na míru a jedním mikrofonem se trefí mezi kopák a rytmičák tak, aby to pobralo úplněvšechno :-D
Ohledně výměny mixpultu, stačí si stáhnout aplikace do tabletu a zkoušet a zkoušet.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: reprobedny do 100000

Příspěvek od Quicktor » pát 09. říj 2020 20:43:38

exxxi píše:
pát 09. říj 2020 14:33:59


S tím, že kvalitní třípásmo je zbytečné nesouhlasím z více důvodů:
1/ kvalita zvuku, zejména zpěvu. Dvoupásma, která zahrají stejně kvalitně zpěv atd. se pohybují v cenách 70-80 tisíc
Jak si jednou zvykneš na třípásmo , tak není návratu . Ostatně poslední DEMO v Houšťce toho bylo jasným důkazem.
Vlastním poměrně slušně osazená dvoupásma s aktivním dělením a velkým výkonem ale stále to není ono.
Proto jsem požádal pana Lohonku o výrobu kopií EAW KF 650 z . Tyto bedny považuji za takovej vrchol
před přechodem na Line Array , do čehož jsem ještě finančně a intelektuálně nedospěl .

Ale zpět k tazateli Liborovi ..
Pokud čtu trochu mezi řádky ,tak mám pocit , že trpí pocitem nedůvěry vůči okolním zvukařům.
Takové to ... Všichni to děláte blbě a já to zvládnu líp.
Ostatně v jednom příspěvku to napsal jasně .
Pokud je jakejkoliv najatej zvukař normální a pro danou akci vybavenej, tak dechovku zvládne levou zadní.
Nejsem žádnej profík ,ale dostal jsem minulej rok zvučení asi patnáctičlenný profi partičky někde z Kyjova v bílých košilkách a
i když byly trochu obavy , výsledek OK . Ještě jsem stih koukat zpěvačkám pod sukně. :shock:
Možná bych přehodnotil priority , jak utratit sto tisíc . Ostatně pokud čtu správně ,kolegové to vidí podobně.

libor14
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 74
Registrován: pon 11. črc 2016 16:06:33

Re: reprobedny do 100000

Příspěvek od libor14 » pát 09. říj 2020 22:49:26

Pořád tady honíme jeden druhého. Proč bych měl nedůvěřovat zvukařům? Ovšem jsem z toho jelen, protože každý píše něco jiného. Jeden třípásmové, druhý dva a sub. Včera mi další říkal, že mi stačí jen ty JBL 715 co máme. Tak nevím. Že máme být mobilní a vše jednoduché.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: reprobedny do 100000

Příspěvek od exxxi » sob 10. říj 2020 0:11:21

Vlastně se tu nabízel do porovnání ještě Robert. Tak to už jsme tři :D Otázka je, jestli je porovnání zajímavé pro Libora.
Ale my si rádi najdeme nějakou neděli na vyblbnutí. Kromě 4.11., to bych rád do Šternberka na závody v šermu.
Nebo sobotu, ten kretén ministr nám stejně udělal víc volných víkendů, než ekonomická krize.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: reprobedny do 100000

Příspěvek od blaha » sob 10. říj 2020 9:44:58

Ještě to napíšu sem, pokud má být zvukař v sále, tak tablet je nejhorší věc, kterou ho potrestáte, dá se na tom odkroutit něco malýho na provizor, oběhat PA a monitory, ale vážně se na tom zvučit nedá.

libore už jsem ti to nastínil a vlastně to tu i zaznělo, ty bedny co máte průser nejsou, jsou docela slušný ve své kategorii a pro vás bych je doporučil klidně i při nákupu novejch, teď je nástupce PRC815, ale nikam vás to neposune a na posun v bednách jako kompletu máte málo peněz.

třípásma jsou pěkný a fajn hrajou, jenže taky velký a těžký, na zemi jsou nízko, na stativ je nevysadíš a pokud ano potřebuješ na pořádnou zátěž a věšení si asi vozit nebudete

je potřeba si srovnat jakou cestou chcete jít
- samozvučení za každou cenu na všech akcích (na to máte málo peněz) a bez zvukaře to nebude posun nikam a žádnej učedník s tabletem k tomu nepomůže
- samozvučení menších akcí, na to vám stávající bedny stačí a na větší si brát zvukaře, ať už s aparátem, nebo jen s rukama, pak si jen doplníte to Ui24 (nebo Si Impact, plusy a mínusy jsem ti už psal), 2 odposlechy a nějakej bezdrát, případně nějaký mikrofony (na to vám peníze stačí)

stejně, když přijedete na větší akci, tak vás tam s aparátem nepustí, protože už tam nějaký stojí, nebo vám ho nezaplatí, rozhodně stavět si na takové akci vlastní PA je zdržení a "opruz" pro všechny

pokud to opravdu chcete posunout zvukově, tak nejdůležitější částí je ten zvukař vpředu (ale ne s tabletem)
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: reprobedny do 100000

Příspěvek od Robert » sob 10. říj 2020 11:39:20

Libore, díval jsem se na preset z mixu, který jsem ti posílal a ukázku zvuku z téhle akce. Dělící frekvence pro řadu SRX byla standardně nastavena na 80 Hz, z mixu šly výstupy L,R a mono pro subbasy. Do subbasů byla puštěna jen tuba, kopák a nějakým nedopatřením jeden zpěv, který byl oříznutý LPF na šavli. Ve finále kvůli větru a hučení jím způsobených u tuby se LPF ořízla i tuba, takže na subbas zbyl jen kopák. Z toho vyplývá, že téměř stejného zvuku by se dosáhlo bez subbasů a s vrchními bednami puštěných ve full pásmu. Ale, .... k dobrému zvuku přispěla především kapela. Kapela svým rozmístěním, kdy byl odposlech jen pro zpěvy a zvukař má celý prostor pro perfektní nastavení gainů nástrojů tak, že fadery jsou při vyvážené hře téměř v rovině, aranže postavené tak, že zpěvák se nepřekřikuje např s křídlovkami, a nemalý vliv měla i pódiová technika kapely, kdy se všechny nástroje snímaly štěnicemi od DPA, což si málokdo může finančně dovolit, ale vaše audiotechniky PRO 35 vůbec nejsou zlá volba.
Z čehož mi vyplývá, že jako hlavní PA pro dechovku (a používám to i pro country a lehčí pop/rock) jsou postačující třípásma s dostatečným výkonem (moje popisované SRX835), ale s vahou kolem 45 kg se na stojan dávají obtížněji, nejlépe ve dvou a třetí navigující. Podobně se ti ale bude chovat slušné dvoupásmo doplněné subbasem. Subbas je dobrá základna a vrchní bednu nasadí na tyč jeden zdatnější člověk. Protože už máte PRX715, snažil bych se je využít. Doplnil bych je dvěma PRX818XLF, na venkovní akce v plném nasazení, dovnitř 1 subbas a jeden stojan na druhý vrch. Damton moc chválí Presonus AIR12, za cenu 12500,-Kč je to poměrně levná bedna a pokud je tak vyrovnaná, jak Tonda píše, mohla by být vynikající pro odposlechy a stálo by za to ji poslechnout.
Na ozvučení bicích bych osadil kopák a rytmičák tak, aby vzal i hihat . Možná 1 overhead blíže k ridu, víc nebude potřeba.

Co mírně rozporuji je nemožnost odmíchat akci na tabletu. Co pro mne není příjemné je práce FOH přes tablet a Si Impact, ten software podle mne není na tohle stavěný. Udělat ale akci na Ui24 ce pro mne není až takový problém. Koncert je celkem v pohodě, ale odmíchat celý ples nebo zábavu ve stoje je opruz (když pořadatel nepočítá se zvukovou režií a místenky na všechny místa a stoly rozprodá. Ukrutně potom bolí nohy, levá ruka a za krkem.
A samozvučení je vždy problém, protože podle místa akce jsou některé nástroje slyšet naživo víc, některé méně a poměry je dobré hlídat průběžně, protože málokterý muzikant se celou dobu udrží ve stejné hlasitosti a to samé platí pro zpěv.

libor14
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 74
Registrován: pon 11. črc 2016 16:06:33

Re: reprobedny do 100000

Příspěvek od libor14 » sob 10. říj 2020 12:48:30

Momentálně to u nás funguje následovně, ať máte představu. Hlavní bedny jsou zmíňované PRX715. Další bednu 715 si půjčujeme a mám ji já jako tubista a obsluha tabletu před sebou jako odposlech z hlavních beden pro korigování hlasitosti. Odposlechy máme staré pasivky nějakého druhu. Nejdříve si obejdu jednotlivé korekce nástrojových mikráků, pak zpěvy. Seřídíme celkovou hlasitost a pak usedám k odposlechu a seřídím tubu. No a pak už jedem. Jak jsem už psal, máme xr18, AT PRO35, zpěvy Shure BLX288E/SM58-H8E 2 ks. Protože nám přibyl jeden zpěvák, takže celkem 4, 11 muzikantů a pro bubeníka tím pádem zbývá jeden vstup. Moje první úvaha byla pořídit PRX 812 jako satelity a k tomu sub PRX 18 XLF. Ty 715 jako odposlechy. Jeden pro mě jako zvukaři a druhý pro vocal.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: reprobedny do 100000

Příspěvek od blaha » sob 10. říj 2020 13:24:33

Na odposlech pro zpěv je lepší 12" a PRX je zbytečně hodně, proto jsem psal EV ZLX 12BT jsou za 11k bedna a naprosto funkční.

Za mě tablet na hlavní vážný míchání ne, plus je pokud se dělá jedna kapela, ale spíš rock, nebo popová, kde je většina nástrojů "hodná", ale živelná dechovka se štěnicema, ne nechtěl bych to tak dělat.

Bicí na dechovku dělám kopák, rytmičák, 2x OH.

A je rozdíl dechovka hrající jen klasickou lidovku, nebo dechovka hrající i současnou popovou a rockovou hudbu.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: reprobedny do 100000

Příspěvek od Bassman » ned 11. říj 2020 13:00:42

Za mna:
Tablet urcite nie, aj sablovy pult si kapela moze dat v pripade potreby na podium a ovladat ho tabletom ak uz nie je ina moznost. A ked bude mozne date pult do saly a zvucite normalne.

Myslim si ze tie vrsky co mate su v pohode, doplnil by som to nejakym subom aby ste tym 15tkam trosku odlahcili. Suhlasim s predoslim nazorom : na male akcie si to donesiete a ak budete mat sikovneho zvukara urcite vam na tom urobi dobry zvuk. Na vacsich akciach urcite nejake PA bude, aj s obsluhou, toto by som na vasom mieste vobec neriesil. Ja mam na akcie pre svoju kapelu 12tky vrsky aj 12tky suby, mala jazzova kapela. Ked nas volali na akcie kde by to nestacilo, jednalo sa o vacsie akcie, vzdy tam je nejake velke PA.

Kupte si este nejaky slusny pult a odposluchy.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: reprobedny do 100000

Příspěvek od Martin » ned 11. říj 2020 17:33:12

exxxi píše:
sob 10. říj 2020 0:11:21
Vlastně se tu nabízel do porovnání ještě Robert. Tak to už jsme tři :D Otázka je, jestli je porovnání zajímavé pro Libora.
Ale my si rádi najdeme nějakou neděli na vyblbnutí. Kromě 4.11., to bych rád do Šternberka na závody v šermu.
Nebo sobotu, ten kretén ministr nám stejně udělal víc volných víkendů, než ekonomická krize.
jestli si chcete domlouvat nějakou akci, tak mimo tohle vlákno (a vlastně celé téma). Běžte do Baru, pls.
administrátor, moderátor

Odpovědět

Zpět na „Repro“