reprobedny do 100000

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
  • Reklama
  • DEMO 15
exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: reprobedny do 100000

Příspěvek od exxxi » pon 05. říj 2020 15:15:30

Netuším, za kolik můžou být bazarovky.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
Mirek B

Re: reprobedny do 100000

Příspěvek od Mirek B » pon 05. říj 2020 16:04:32

Kdo tady tvrdí, že jsem zvukař? Já určitě ne.
No nezlob se na mě, ale když někdo něco řeší na zvukařském fóru, založí si vlákno že shání pro svou dechovku nový zvuk, tak asi bude zvukař té dechovky ne ? A pokud nejsi , tak to nechej prosím tě na zvukaři Vaší dechovky ať si vybere a nepleť se mu do toho...on si vybere i bez toho aby mu radil někdo kdo neví jak zapojit aktivní SUB :D
Pokud jste zatím žádného zvukaře neměli a chceš jenom nakoupit aparát že se budete bez zvukaře zvučit sami, nebo že se někdo bez znalostí zázračně stane ze dne na den zvukařem, tak na nákup aparátu raději zapomeňte....

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: reprobedny do 100000

Příspěvek od mkarr » pon 05. říj 2020 18:06:05

Ale tak. . . Někdo se učí na půjčených věcech, nekdo na svých. V tom bych problém neviděl. A pokud na svých, je asi dobře , že se pořadí třeba tady na fóru. Jsou samozřejmě i rizika, jako že se poměrně dráze zjistí, že tudy cesta nevede, nebo že to kapela nebude chtít snášet tak dlouho , než se zvukař naučí.

libor14
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 74
Registrován: pon 11. črc 2016 16:06:33

Re: reprobedny do 100000

Příspěvek od libor14 » pon 05. říj 2020 19:20:56

Mirek B píše:
pon 05. říj 2020 16:04:32
Kdo tady tvrdí, že jsem zvukař? Já určitě ne.
No nezlob se na mě, ale když někdo něco řeší na zvukařském fóru, založí si vlákno že shání pro svou dechovku nový zvuk, tak asi bude zvukař té dechovky ne ? A pokud nejsi , tak to nechej prosím tě na zvukaři Vaší dechovky ať si vybere a nepleť se mu do toho...on si vybere i bez toho aby mu radil někdo kdo neví jak zapojit aktivní SUB :D
Pokud jste zatím žádného zvukaře neměli a chceš jenom nakoupit aparát že se budete bez zvukaře zvučit sami, nebo že se někdo bez znalostí zázračně stane ze dne na den zvukařem, tak na nákup aparátu raději zapomeňte....
Bohužel si opravdu zvučíme sami. Rád bych tohle přenechal někomu jinému. Ale dám ti nabídku. Byt naším zvukařem. My ti dáme aparát na ty nám dáš zvuk. Jedná akce +- 600 korun. Bereš? Ty asi vůbec nemáš představu o tom, jak funguje amatérská dechovka. A za kolik vůbec hrajem. Kdyby jsme měli zaplatit zvukaře, tak my hrajem za 100 korun.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: reprobedny do 100000

Příspěvek od exxxi » pon 05. říj 2020 19:24:22

Mirek: na tomto fóru by se odpovídající měli chovat slušně k začátečníkům proto, aby byli ochotni naslouchat radám zkušenějších. Zároveň buďme rádi za ty pokročilé, kteří jsou ochotni trpělivě odpovídat i na "blbé" amatérské dotazy. Zrovna Liborův dotaz patří mezi dobré.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

libor14
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 74
Registrován: pon 11. črc 2016 16:06:33

Re: reprobedny do 100000

Příspěvek od libor14 » pon 05. říj 2020 19:34:57

A to musí být zvukař, který rozumí dechovce. Už jsem byl svědkem několika akcí, že na aparátu za několik set tisíc zněl zvuk jako na diskotéce. To si myslím, že můj styl byl daleko lepší. Bohužel.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: reprobedny do 100000

Příspěvek od blaha » úte 06. říj 2020 7:03:06

Mě to prijde, že na to jdete tak nějak ne proti, ale z boku. Vzít nějakou kuličku a utratit za něco co úplně nepotřebujeme mi nepřipadá moc účelně.

1. PRX715 mi určitě nepřijdou ujecene, problém bude jinde. Navíc mi přijdou i poměrně vhodné, max. doplnit o 2 suby 18".

2. mám pocit, že PRX815 se liší jen úpravou elektroniky co se týká přidání procesingu a úpravy chlazeni, takže posun o slapotu by to byl, ale pokud by někdo věděl jak to správně nastavit, jinak taky krok zpět a promarněna investice

3. 12" ujeceni nevyřeší, viz bod 1 problém je jinde

4. neznáme zbytek řetězce

5. otázka samotné dechovky cen a pod.
- za 5-6k by se možná mohl v okolí sehnat dvorní zvukař i s vlastni technikou to kterej ten 2h koncert ozvuci
- řešením je i vychovat si vlastního, ale musí ho vychovávat někdo kdo tomu rozumí, myslím zvuceni

ještě budu pokračovat jen se teď musím přesunout o 20km
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

libor14
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 74
Registrován: pon 11. črc 2016 16:06:33

Re: reprobedny do 100000

Příspěvek od libor14 » úte 06. říj 2020 7:47:50

Ahoj Zdeňku. Ty 715 bych chtěl nahradit 812 a doplnit subbem. Na venkovní akce. A dovnitř bychom hráli jen na 715. Je to možná varianta? Nestačil by subb 15?

libor14
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 74
Registrován: pon 11. črc 2016 16:06:33

Re: reprobedny do 100000

Příspěvek od libor14 » úte 06. říj 2020 7:57:49

Jinak my potřebujeme ještě odposlechy, takže ty 715 by byly ony.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: reprobedny do 100000

Příspěvek od Robert » úte 06. říj 2020 8:02:02

...s bodem 5 tak docela nesouhlasím. Za 500 jsou 2 hodiny práce bez techniky a bez cesty. Za tyhle drobné asi nikdo se solidní technikou nebude ochotný dojet, postavit to, nazvučit a po koncertě balit. Pokud mi svojí techniku kapela doveze, postaví, zapojí, já přijedu k hotovému, tak za 500 + 100 za cestu, tak to odkroutím, ale potom se rozloučím a odjíždím, tak, jako se balí zpěváci, hvězdy, kteří zavřou ústa a mají sbaleno.
S ostatním vesměs souhlas, protože ono "uječení" si může každý doladit na ekvalizeru mixu a od toho tam ty ekvalizery jsou. JBL řada PRX800 má oproti řadě 700 vestavěný bluetooth komunikaci kde si může uživatel nastavit svůj preset (zvuk, jak se mu líbí) a v základu má malinko jiný zvukový charakter oproti starší řadě 700. Je fakt, že doplněním o subbasy by vrchním bednám výkonově ulevilo a celkový projev by byl lepší (stane se z dvoupásma třípásmo).
Pokud by se šlo do PRX812, tak bych jej stejně doplnil 18kou subem, dovnitř používat sestavu s jedním subem, ven potom dva.
Osobně vozím na plesy SRX řadu, vrchy 812 a spodky 2x 818 a není to nikterak moc předimenzované. Nejedná se ale jen o čistou dechovku.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: reprobedny do 100000

Příspěvek od blaha » úte 06. říj 2020 9:56:35

to Robert k je kilo tzn. 1000 (to že stovka je lidově kilo není tento případ)

to libor
nejdřív dopíšu myšlenku
- je tu problém s cenotvorbou, všichni se za každou cenu snaží někde vystupovat, a tak si vzájemě zbytečně mrší cenu, opravdu nejde dělat koncert 20ti lidí ze zvukem a dopravou za 3k, pokud si to všichni neuvědomí, pořadatelé toho budou zneužívat
- je jasný, že v případě 20ti lidí to i tak nebude žádný terno a je to spíš hraní pro zábavu, ale nějaký pravidla to mit musí
- a co udělat pro oddůvodnění ceny
- je jasný, že s Jetelíčkem u vody to dnes už dechovka asi moc nevytrhne, posluchači ubývají a je potřeba doplnit repertoár o skladby "současné" aby se přilákalo i mladší publikum
- pár dechovek jsem už dělal, a i za mě "moderní" klidně i rocková skladba (třeba Finále od Europe), když zazní v dechovém podání, je to bomba
- pochopitelně to chce muzikanty kteří umí a mají šťávu, taky jsem zažil dechovku, jejíž projev vypadal jak na funusu a to je pak průser
- pak musí být zvládnutá aranže, prostě aby to znělo
- pokud to má nejen hrát, ale i znít, musí být v sále zvukař, který ví co dělá, ani dechovka není jen to nastavit a pak už na to nemusím šahat, tohle je ten rozdíl, kapela mí drive, výborný zvuk, výborný jméno, odezva od lidí, muzikantům se líp hraje a nakonec je z toho i víc peněz

Co bychom si povídali, koluje tu po republice spousta "příživníků" na hudbě, kteří jen pouštějí nahrané skladby z kláves, někdy i vč. zpěvu a účtují si ve 2-3 lidech ivelké několikanásobky toho co asi vy za celej soubor i se zvukařem.

ad. aparatura
Myslím, že 2x PRX715 + 2x PRX818XLFW musí na 200 lidí stačit i pro přednes modernějších skladeb (toť k 18", bas tam být musí). Pochopitelně nemusí asi kopák mlaskat jak ....
Na odposlechy pak v pohodě stačí třeba 2x EV ZLX12BT.
Dělal jsem dechovku v Novým Městě v kině, to je sál asi pro 300 lidí na 2xPRX615+2xPRX618 a dostačovalo to naprosto v pohodě.

Co máte za zbytek řetězce, mix, mikrofony.

Za mě bych dopořídil když už tak 2 suby a 2 odposlechy a hlavně zkušeného zvukaře do sálu, jinak nákup nemá moc velkej smysl.
Nebo se na to vykašlal, malý akce si dozvučíte s tím co máte a větší a prestižnější akce bych navázal dlouhodobější spolupráci s nějakým zvukařem s aparátem odpovídajícím. A prostě to zohlednil v ceně.

Reálná cena za dechovku dle mne může být tak 15-20k se zvukařem za 2h koncert, níž by jít neměla.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

libor14
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 74
Registrován: pon 11. črc 2016 16:06:33

Re: reprobedny do 100000

Příspěvek od libor14 » úte 06. říj 2020 18:49:32

Naprosto s tebou souhlasím snad vve všem. Ale. My bereme 12k a to nás je 16. +- doprava 2k. Většina se ptá jak to je se zvukařem, protože každa organizace spolupracuje s někým. A to je ten problém. Když navýšim cenu ještě o zvuk cca 3000, tak z toho všichni couvnou a bohužel musíme hrát na jejich aparatuře i se zvukařem, který tomu v naší oblasti vůbec nerozumí. Jsem ze severní Moravy a tady dechovka nemá moc uplatnění. Tzn. musíme si zvucit sami a za stejné peníze. Bohužel tak to je. A jiné to asi nebude. Jsme rádi za milodary od měst, takže pomaličku nakupujeme aparát a do budoucna nějakého klučinu, který je ochoten se učit nové věci? Mix máme xair18 ale ten už asi stačit nebude, protože chlapci chtějí aby se ozvucily ještě bicí. Také jsme uvažovali nad koupí nějakého mixu,ale to už bych se musel hodně učit a studovat. Jinak máme všichni audiotechniky PRO 35 a zpěváci mají Schure dual set. Ještě uvažujeme o koupi duálu Mipra pro další dva zpěvy.

libor14
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 74
Registrován: pon 11. črc 2016 16:06:33

Re: reprobedny do 100000

Příspěvek od libor14 » úte 06. říj 2020 23:09:40


exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: reprobedny do 100000

Příspěvek od exxxi » stř 07. říj 2020 9:43:55

Vyhozené peníze. Opravdu by sis měl někdy poslechnout, co se dá za 100 000 koupit. Jak třípásma, tak dvoupásma.
Ten zesilovač the.amp je použitelný na odposlechy. Na suby nic moc, podle zkušeností majitelů na fórech.
Vršky mají 350W, zatímco třeba mnou vychvalované SPLacoustics mají dva středobasy po 700W, tedy 1400W.
15" suby nízké citlivosti s 500W příkonu jsou dobré leda jako stolek na pivo.

Jinak až si někdy půjdeš něco poslechnout, vezmi si svoje nahrávky, nejlépe i zdroj zvuku. Prodejci mají obvykle připravenou nahrávku např. worldmusic, kde se kopák ozve jednou za minutu, mezitím šustí nějaký etnonástroj a zpěvačka pípá jak sýkorka. A na tom zní každé bedny hezky.

Btw.,doba je na hovno, ale pokud se najde pár odvážlivců, můžeme si někde kolem D1 udělat sraz a srovnat různé bedny, co jsou na trhu.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: reprobedny do 100000

Příspěvek od Robert » stř 07. říj 2020 10:00:31

.... mohu nabídnout do porovnávačky JBL SRX835, JBL SRX812 a JBL SRX818

PS na bazoši je inzerát na prodej řady SRX z pevné instalace v klubu. Cena je na můj vkus na použité zboží vysoká, ale máš to blízko a za podívání a vyzkoušení krom cesty a času nic nedáš. Má tam focené i třípásma 835, o kterých v textu nic není.
https://hudba.bazos.cz/inzerat/12596029 ... em-srx.php
Prodával jsem o prázdninách 2x JBL835 a 2x JBL828 za 120 tis., sice už po záruce, ale ve stavu možná lepším než z toho klubu.
Znám několik uživatelů této řady a nikdo zatím neřešil žádný problém (Jenom já u jedné 812ky, která se mi dostala do rukou s otevřeným DSP bez nahraného továrního presetu. Po nahrání presetu, který mi z AudioMasteru poslali mailem se bedna chová jako každá druhá.)

Odpovědět

Zpět na „Repro“