Malé odposlechy

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
  • Reklama
  • DEMO 15
Míra H.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: pon 31. srp 2020 19:40:34

Malé odposlechy

Příspěvek od Míra H. » stř 24. úno 2021 23:22:16

Mám 2ks RCF ART 310-A, které používám pro country kapelu normálně jako odposlechy.
Na malé akce je ale občas používáme jako hlavní bedny, a je trochu problém zpívat bez odposlechů. Takže potřebuji koupit 2ks aktivek, ideálně nějakých malých a lehkých.
8" asi cenu kupovat předpokládám nemá.
Jsou použitelné třeba dB Technologies B-Hype 10, nebo Alto TX 210?
Nebo rovnou koupit zase další ART 310-A? Ty jsou osvědčené, ale raděj bych něco lehčího.
Díky za názor

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 798
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Malé odposlechy

Příspěvek od PeBe » čtv 25. úno 2021 8:37:41

Pro moje samohrajkáře mám na odposlechy Alto TX208, usazené po stranách na stativech ve výšce uší, tak metr až dva od hlav. Vlastně něco, jako velká sluchátka a chlapci jsou spokojeni. Nicméně jsem přesvědčený, že když Alto, tak jedině řadu TS a kdyby se loni hrálo, tak jsem je již vyměnil... ;-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Kajman2nd
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 14. led 2016 11:40:22

Re: Malé odposlechy

Příspěvek od Kajman2nd » čtv 25. úno 2021 13:42:26

Jako odposlech (předpokládám víceméně jen zpěvů) bych se vůbec nebál boxů s 8", za mě Alto TS308, já to používám v bigbítu jako FRFR box k multiefektu a zároveň taky jako odposlech zpěvu, se spokojeností převelikou.
Podotýkám, že na značku Alto jsem šáhnul namísto původně uvažovaného RCF, na příznivé recenze kolegy PeBe. Na to, jak je to malá, lehká a levná bedna, tak hraje suprově.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé odposlechy

Příspěvek od Damton » čtv 25. úno 2021 21:47:43

Přesně tak, nevím proč by to nemohly být 8" ty já používám na zábavovku. Alto TX 210 jsem měl a zvukově a výkonově to bylo naprosto stejné jako jejich 8" TX řady , jenom to šlo hlouběji ale to jsem nepotřeboval.
Měl jsem Alto TX , i TS , RCF408, the box MA8/2 CL, the box pro DSP 108,JBL IRX 108 BT, QSC CP8.
Samozřejmě je to o financích a čím dražší tím lepší zvuk. Dle zvuku a použitelnosti jako odposlech doporučuju:

1.QSC CP8
2.JBL 108 BT
3.RCF708

Vůbec se 8" neboj
Já na písničkáře a na folklór beru i 2x4" na mikrofonní stativ na kraje pódia a je to supr...(Achat 204 A)

Jsem totiž zarputilý minimalista a hledám to nejmenší co slušně hraje. Rád bych někdy zkusil "IMG Stageline Flat-M200" prý to hraje špičkově nahlas. A je to vyloženě kapesní provedení...minimalistův vlhký sen :-D

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Malé odposlechy

Příspěvek od mkarr » čtv 08. dub 2021 21:33:24

Damton píše:
čtv 25. úno 2021 21:47:43
Jsem totiž zarputilý minimalista a hledám to nejmenší co slušně hraje. Rád bych někdy zkusil "IMG Stageline Flat-M200" prý to hraje špičkově nahlas. A je to vyloženě kapesní provedení...minimalistův vlhký sen :-D
Taky jsem minimalista, ale vlhký sen mám TT08. máte to někdo / znáte někoho kdo to používá?
Jinak minimalistické odposlechy můžou být super věc pro kapelu ,která ví že jí budou stačit, pokud někdo zvučí každou chvíli někoho jiného, semtam zabrousí do hlužnějších žánrů, tak mám pocit že občas ani desetipalec jako je zmiňované ART310A není úplně ono, když připustím že je ta bedna vhodná jako odposlech, což má možná víc odpůrců než příznivců. Ale taky je tak používám.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Malé odposlechy

Příspěvek od Pavel Sedlák » čtv 08. dub 2021 23:36:07

Za mně jedny z nejpovedenějších: https://www.dbaudio.com/global/en/produ ... series/e8/
Ovšem ani Nexo PS10 nejsou žádné ořezávátka.
PS12 jsem zatím jako monitory nenasadil, ale protože jako PA hrají opravdu dobře, předpokládám že roli monitorů, pro kterou jsou vyrobené, zvládnou rovněž skvěle.
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

james29
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 60
Registrován: úte 14. kvě 2019 13:41:43

Re: Malé odposlechy

Příspěvek od james29 » pát 09. dub 2021 9:27:24

Pred cca dvema lety jsem resil neco podobneho. S Alto zkusenost nemam, ale porovnaval jsem db technologies B-hype 10 a prave ty RCF art 310 a ty RCF urcite vedli. Citelnejsi zvuk prijemny. Hrali jsme folk tak nam stacily. Nicmene jako muzikant bych je bral jako minimum. Do mensich bych nesel. A to predpokladam ze country je i neco hlucnejsi a maji i bici. Pokud i tobe vyhovuji, kup se jeste dve rcf a chybu neudelas.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Malé odposlechy

Příspěvek od Pavel Sedlák » pát 09. dub 2021 10:12:42

A musí být ty monitory aktivní ?
ART310 je vzhledem k ceně fakt dobrá bedna, ale když si představím to množství kabelů na pódiu, tak mně trochu jímá hrůza - schválně, kdo pravidelně kontroluje 230V rozvody a má na ně platnou revizi ?
Bohužel vídávám ty nejlevnější psy ze supermarketu :-(

Podle mně lze malé ale kvalitní odposlechy realizovat koaxiálními reproduktory a čtyřkanálový zesilovač taky už nestojí majlant...
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Malé odposlechy

Příspěvek od mkarr » sob 10. dub 2021 1:19:24

V lídlu jsem nedavno viděl prodlužovák, který má kabel a každý asi metr a půl jednu zásuvku. Pobavilo mě to a už jsem si představoval, jak by se to hodilo na odposlechy. Ale zatím jsem ho nekoupil.
Pasivní odposlechy se zesilovačem v racku na boku můžou být kabelážnicky zajímavější, ale skoro každý řešíme co největší univerzálnost nakupované techniky. A řekl bych že aktivky jsou prostě univerzálnější bedny. Tak hádám že proto vítězí v hobby lize a nejen v té.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Malé odposlechy

Příspěvek od Pavel Sedlák » sob 10. dub 2021 18:45:45

Napájení v sérii asi raději ne.
S aktivkami taky dělám, né že né, ale je to zkrátka hodně kabelů.
Trochu lepší je to od doby co mám kabely hybridní.

Ale stejně si myslím, že především z hlediska bezpečnosti na tom budou pasivní boxy vždycky líp, zvláště v hobby, kde je lepší z preventivních důvodů minimalizovat silovinu na minimum...
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 798
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Malé odposlechy

Příspěvek od PeBe » ned 11. dub 2021 7:53:30

Jsme sice již docela slušně OffTopic, ale svým způsobem stále k tématu ;-)
Bude to akci od akce a člověka od člověka. Pro nás malé, jak s oblibou říkám: "Páru nad zvukařským ho.nem", je aktiv požehnáním, kdy se ušetří místo v kombíku za rack se zesilovači a těch kabelů při pěti, šesti bednách není navíc zas tolik. Co se týká bezpečnosti, pak o tom žádná. Byť i já se pohybuji víceméně v hobby lize a dám-li ruku na srdce, přiznám, že nemám revizi na jediný prodlužovák, troufám si tvrdit, že veškerá má kabeláž je v excelentním stavu. Nicméně řada dotazů nejen na tomto fóru mě utvrzuje v tom, že jsou v branži lidé, kteří by měli provozovat svá zařízení jen na baterky... ;-)
Kdysi zde měl někdo v podpisu úžasnou moudrost: "Elektřina je dobrý sluha, ale špatná milenka".
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: Malé odposlechy

Příspěvek od gnat » ned 11. dub 2021 20:53:20

Ono je to s tou ne/bezpečností poměrně diskutabilní. 2 kW zesilovač má na silovém výstupu při 4 ohmech okolo 100V, které nejsou v podstatě nijak chránitelné před nebezpečným dotykovým napětím. Oproti tomu mi celý silový rozvod, pokud hrajeme venku, visí na proudovém chrániči. Takže co je vlastně bezpečnější ?

asterix1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 205
Registrován: stř 13. bře 2013 14:34:39

Re: Malé odposlechy

Příspěvek od asterix1 » pon 12. dub 2021 7:48:58

gnat píše:
ned 11. dub 2021 20:53:20
2 kW zesilovač má na silovém výstupu při 4 ohmech okolo 100V, které nejsou v podstatě nijak chránitelné před nebezpečným dotykovým napětím.
To hádam nie. Kde sa môže objaviť toto "nebezpečné" dotykové napätie na reprobedni z preglejky?

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Malé odposlechy

Příspěvek od Pavel Sedlák » pon 12. dub 2021 10:05:09

Ano, 100V i víc, ale oddělené od rozvodné sítě...
Nechci nikomu sahat do svědomí, ale nejen na venkovských akcích potkávám rozvody z těch nejlevnějších a "nejšitovějších" komponentů.

A místňáci se uráží, když tahám z auta svoje kabely a nechápou, že nechci kapelu zabít.

Jak to píše PeBe - rozumný a zodpovědný člověk má svoje věci v pořádku revize/nerevize.

Obávám se, že řešíme to jak to má být, ale zapomínáme na to, jaká realita skutečně je :-(
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 798
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Malé odposlechy

Příspěvek od PeBe » pon 12. dub 2021 12:59:16

Svatá pravda... Kamarádi ze skupiny Benga Band dvakrát přišli o aparát, když se připojili přes kabely místních hasičů... s uhnilou nulou... :-(
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Odpovědět

Zpět na „Repro“