PA repro - jaký zesilovač?

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
mikeš
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: úte 13. dub 2021 20:13:04

PA repro - jaký zesilovač?

Příspěvek od mikeš » úte 13. dub 2021 21:09:48

Ahoj všem. Poprosil bych o radu. Zamýšlím koupit pasivní reproduktory - https://www.electronic-star.cz/Ozvuceni ... uktor.html

Jsou to tři pásma s 3.2 ohm, výkon 1000w. Poradil by někdo jaký si k tomu koupit zesilovač abych využil plný potenciál beden? Repro bude používáno doma nebo na menších akcích. Připojen bude gramofon Nebo PC. Díky.

miro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: pon 18. led 2010 20:07:27

Re: PA repro - jaký zesilovač?

Příspěvek od miro » úte 13. dub 2021 21:38:18

Bál bych se připojit na 100W zesilovač. Když dáš jen polovinu (500W), moc si nezahrajes. Leda by byl od stejnojmenné značky.

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: PA repro - jaký zesilovač?

Příspěvek od Quicktor » úte 13. dub 2021 21:49:02

mikeš píše:
úte 13. dub 2021 21:09:48
Zamýšlím koupit pasivní reproduktory
Jsou to tři pásma s 3.2 ohm, výkon 1000w.
Zkusím vyvinout nevinný nátlak ...
Vyhni se nákupu takovýho zoufalství jako je Auna a podobnej děs .
Parta tvých kamarádů na zahradní chlastačce si zaslouží lepší zvukový projev. [-o<
Než vyhodíš pět litrů do kanálu , tak si pročti trpělivě toto forum , neb podobných dotazů jsou zde mraky.


STIGMA
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 47
Registrován: úte 22. říj 2019 15:19:41

Re: PA repro - jaký zesilovač?

Příspěvek od STIGMA » stř 14. dub 2021 13:29:03

Mikeš: jaký zesilovač k těm bednám máš napsaný ve tvém odkazu. Detail produktu - Doporučený výkon zesilovače: > 30 W. Jinak odpovědí výše.

Uživatelský avatar
Tudy ne, přátelé...

Re: PA repro - jaký zesilovač?

Příspěvek od Tudy ne, přátelé... » stř 14. dub 2021 22:47:45

Ježišmarja... pokud chceš aspoň trochu ucházející zvuk, tak zapomeň na tenhle shit-obchod a značky Malone, Auna, Skytec...

mikeš
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: úte 13. dub 2021 20:13:04

Re: PA repro - jaký zesilovač?

Příspěvek od mikeš » čtv 15. dub 2021 17:31:40

Dnes jsem mluvil s p. Šulcem z classicsoundaudio.com. myslím, že budu vybírat spíše u něho než na eshopu. Dík za názory.

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: PA repro - jaký zesilovač?

Příspěvek od kelly.ok » čtv 15. dub 2021 19:41:25

A jsi si jistý, že zrovna vintage hi-fi je kategorie ze které chceš vybírat? Nic proti tomu, ale je to zas víceméně úplně něco jiného, než co se tu řešilo původně.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: PA repro - jaký zesilovač?

Příspěvek od PeBe » pát 16. dub 2021 7:42:45

Nemám ani omylem nic proti panu Šulcovi, ale mám takový pocit, že jsi po rozhovoru s ním, nabyl dojmu, že nejsme zrovna ti nejpovolanější, co ti mohou poradit...
Něco podobného, co pan Šulc nabízí mám v obýváku a jsem na to náležitě pyšný, nicméně nikdy by mě ani ve smyku nenapadlo, vzít to "na menší akci". Věř mi, že jsem zažil stovky menších i větších akcí a žádná neprobíhala "technikomiluvně" ;-) Reprobox je na takovou akci nejlepší s mříží přes repra a zesilovače bez jakýchkoliv hejblátek. Vždycky se totiž najde idiot, který zkusí píchnout prstem do membrány, nebo bude zvědavý, co to udělá, když tohle přepne sem a tímhle otočí tam... A věř mi, nikdy to neuhlídáš na 100% ;-) U reprobeden na takovéto akcičky také není od věci, aby měly zespodu hnízda, aby se daly dát "na klacek". To HiFi bedny nemají a já osobně bych do bedny za desítku nechtěl řezat díru :-)
Co si nakonec koupíš, je jen na tobě. Jsou to tvoje peníze. Ale asi bys měl mít na paměti, že my zde, máme bohaté zkušennosti s menšími, většími a někteří i největšími akcemi, kde se pohybuje méně, nebo více, méně, či více opilých lidí. Pan Šulc je především obchodník, nejspíš velmi slušný a zdatný, ale stále obchodník, který musí prodat. Nám je zcela jedno, jestli koupíš, nebo nekoupíš něco, co je nevhodné, jen se ti snažíme poradit, dle svého nejlepšího vědomí... a svědomí... :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

mikeš
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: úte 13. dub 2021 20:13:04

Re: PA repro - jaký zesilovač?

Příspěvek od mikeš » pát 16. dub 2021 9:58:06

Právě že jste poradili dobře, v tom že jsem si uvědomil že asi nebude nejlepší kupovat nějaké repro auna za nějakou cenu ale když už tak se dívat po kvalite. A primárně by to měla být sestava do obýváku a když jsem viděl tyhle vintage věci tak jsem si říkal že to bude ono. A je mi jasné že tyto věci na zahradu nepatří. Ikdyz jsem původně o zahradě psal tak teď budu hledat něco vhodného do obýváku. Ale díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
Tudy ne, přátelé...

Re: PA repro - jaký zesilovač?

Příspěvek od Tudy ne, přátelé... » pát 16. dub 2021 10:27:02

pokud jsme zakladatele vlákna odradili od nákupu sraček, tak si můžeme všichni připsat bod a plácnout si virtuálně high-five, protože to nebývá každý den...

Odpovědět

Zpět na „Repro“