JBL PRX818s vs. Turbosound iQ18b vs. Alto TS318S

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
sidlomydlo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: úte 15. říj 2019 19:11:27

JBL PRX818s vs. Turbosound iQ18b vs. Alto TS318S

Příspěvek od sidlomydlo » stř 09. čer 2021 16:57:52

Zdravím,

rád bych poprosil o radu ohledně výše uvedených subů. Troufám si říct, že jsem přečetl vše (ne, že by toho byla kvanta), co se tu o nich píše, ale furt si nejsem jistý. Je mi jasné, že je to dotaz spíš pro někoho, kdo je měl vedle sebe, ale třeba tu někdo nějaké zkušenosti má. :-)

Vrchy ART 712 chci podpořit subem/suby. Využití - menší akce typu oslavy, svatby (většinou 50 lidí/25 na parketě, maximálně 100 lidí/50 na parketě) vevnitř i venku. Převážně reprodukovaná hudba, občas live folk, country apod. Žádný bigbeat pro 200 lidí.

Tuším, že PeBe někde zmiňoval svou sestavu Alto + 2x art312, tedy +- podobná situace. Můžu se zeptat, na jaké akce si s tím spolehlivě troufáš? Ve výběru je Alto především proto, že za cenu jedné RCF sub 708 jsou Alta 2 a ještě zbyde (otázkou je, zdali to v tomhle případě znamená víc muziky).

Turbosound zase myslím jako levnou volbu doporučoval Exxxi. Oproti Altu dražší, ne nezvládnutelně, ale zajímá mě, jestli je cena znát na zvuku, nebo bych si připlatil spíš za DSP se simulací jiných subů, delayem, ultranet, usb a kolečka :D , což jsou věci, bez kterých bych se asi dokázal obejít. Samozřejmě je mi jasné, že kvalitní nastavení DSP a delay může zvuku prospět, ale nevím, jestli by to byl zrovna můj případ. :D

O PRX818s se tady toho nepíše moc, ale měl bych možnost jeden ks koupit za dobrou cenu, proto by mě zajímaly také nějaké zkušenosti s ním.

Jde mi spíš low-end provizorní řešení na 1-2 sezóny, nedělám si iluze. Když aparát něco málo vydělá, bude mě to bavit a bude to třeba, nebráním se do budoucna upgradu. Cena Alta je zajímavá, pokud by se osvědčilo, nemám problém vozit s sebou 2ks. Na druhou stranu pokud bych měl vozit dvě Alta, aby to hrálo nanejvýš stejně jak jedna iQ18b nebo PRX818, tak si radši připlatím rovnou.

Díky za odpovědi,
Honza

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 798
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: JBL PRX818s vs. Turbosound iQ18b vs. Alto TS318S

Příspěvek od PeBe » stř 09. čer 2021 17:53:28

No, nevím, jestli jsem zrovna já tím povolaným, abych mohl posoudit kvality Alta... Nemám srovnání s ničím lepším a ani horším. Navíc hrajeme ve stálé sestavě: samohrajka, dvě kytary, dva zpěvy, takže pro spodek tam toho tak moc není. A kde nic není, ani Alto nehraje :-) Do malých hospod a vináren beru 2x Alto TS310, do těch větších beru 2x ART312A, do vesnických sálů a ven přidávám k RCF subíka. A na co si s tím troufnu? Na všechno, kam nás pozvou :-) Nikdy jsme si nezakládali na tom, že bysme chtěli lidem sundavat zvukem čepice z hlavy. Vždycky jsme si zakládali na tom, aby se na našich hrách lidé mohli bavit a nerušili jsme je při tom. Na parketu to vždy hraje dostatečně a vzadu, většinou u výčepu, si můžou chlapi objednávat panáky, aniž by museli řvát s naběhlými žílami na krku :-) Myslím, že tak by to asi mělo vypadat, my nehrajeme koncerty, kde od první noty musí posluchač za své peníze dostat maximum. My hrajeme většinou akce, kde se potkávají známí, kteří se mnohdy neviděli řadu let a mají si tudíž co povídat. Takže na začátku hrajeme potichu, aby si povídat mohli a my je u toho nerušili. Když se vykecají a začne zabírat alkohol, začínají se trousit na parket a to je chvíle pro první přidání. Když si později začnou zpívat přidává se znovu. A když se ohlásí poslední série, jde se do plných... :-)
Kecal bych, že máme tisíce děkovných dopisů, ale pár pochval za to bylo a dost možná i proto si nás lidé navzájem doporučují. Pro spoustu lidí hrajeme opakovaně. Svatba, kulaté narozeniny táty nevěsty, kulaté mámy nevěsty, svatba ségry nevěsty, křtiny, kolaudace domu. K rozvodu nás však nepřizvali... :-D
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Kajman2nd
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 14. led 2016 11:40:22

Re: JBL PRX818s vs. Turbosound iQ18b vs. Alto TS318S

Příspěvek od Kajman2nd » čtv 10. čer 2021 8:33:53

A co nějaký Sub od RCF, 8003AS, to už je mimo rozpočet?

sidlomydlo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: úte 15. říj 2019 19:11:27

Re: JBL PRX818s vs. Turbosound iQ18b vs. Alto TS318S

Příspěvek od sidlomydlo » čtv 10. čer 2021 10:07:44

Kajman2nd píše:
čtv 10. čer 2021 8:33:53
A co nějaký Sub od RCF, 8003AS, to už je mimo rozpočet?
Jojo, kdybych na něj měl hned, tak to tu ani nezapleveluji podobnými dotazy. :D Je to samozřejmě ideální varianta do budoucna, ale teď nechci jezdit úplně bez subu a doufám, že na mnou plánované využití by i něco slabšího mohlo zatím stačit (ale klidně se nechám vyvést z omylu).

Je mi jasné, že ve výsledku nejlevnější by bylo koupit finální podobu aparátu hned, ale člověk nemůže mít všechno, co chce... :D

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: JBL PRX818s vs. Turbosound iQ18b vs. Alto TS318S

Příspěvek od exxxi » čtv 10. čer 2021 15:31:08

Není problém ty bedny dát vedle sebe. Tuším, že Pebe je někde od Domažlic? Já se pohybuji Rokycany-Přeštice, Praha, takže není problém to dát k sobě. I třeba různé vršky. Než jsem si koupil Vinšovy bedny, tak jsem si je jel postavit vedle sebe proti QSC až do Vimperka, abych měl jistotu, že je to krok dopředu.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: JBL PRX818s vs. Turbosound iQ18b vs. Alto TS318S

Příspěvek od mifune » čtv 10. čer 2021 21:15:05

Z levných bys mohl zvážit i Proel S18A, je to cca cena jako Alto a malej bonus - kolečka v ceně - to se vždycky hodí. Vyzkoušeno s 312A a výkon x cena bych řekl, že v pohodě. Když vezmeš od Thomanna, naplánuješ akci, vyzkoušíš a nebude sedět, tak do 30ti dnů zadarmo vrátíš a nebo bude spokojenost a dokoupíš druhý kus.....

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: JBL PRX818s vs. Turbosound iQ18b vs. Alto TS318S

Příspěvek od safa » pát 11. čer 2021 13:56:01


Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 798
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: JBL PRX818s vs. Turbosound iQ18b vs. Alto TS318S

Příspěvek od PeBe » pát 11. čer 2021 14:59:45

Podobně, jako platí, že co Čech to muzikant (no dobrá, platilo), tak platí, že co člověk, to jiný názor. :-)
Myslím, že jediné správné je, udělat si srovnání při poslechu a dle toho se rozhodnout sám. Možná by se nám podařilo se někde sejít a vyzkoušet své bedýnky, ale jsem přesvědčený, že úplně nejlepší je udělat si poslechový test u nějakého prodejce. Nevím, jak jsou na tom naši největší hráči na poli prodeje aparatur s možností předváděček, ale doporučil bych zvážit návštěvu u Thomanna, kde je možnost vyzkoušet cokoliv v kombinaci s čímkoliv. Já vím, to se mi to kecá, když to tam mám slabých dvěstě kilometrů, ale udělat si výlet klidně z Ostravy, stojí minimálně za ten zážitek. A podobně, jako každý muslim by měl alespoň jednou za život absolvovat pouť do Mekky, tak každý muzikant by měl navštívit alespoň jednou Thomanna v Treppendorfu... :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: JBL PRX818s vs. Turbosound iQ18b vs. Alto TS318S

Příspěvek od safa » sob 12. čer 2021 23:35:21

V Ostrave je Muzikant.cz , to je neco podobnyho jako Hanz z Treppendorfu ;-)

Odpovědět

Zpět na „Repro“