Aktívne repro

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Aktívne repro

Příspěvek od Návštěvník » pon 23. srp 2021 17:45:29

Ak ste živá kapela a na váhe nezáleží, tak na svadby rozhodne toto:

https://www.thomann.de/cz/jbl_srx835p.htm

https://www.thomann.de/cz/qsc_kw_153.htm

https://www.thomann.de/cz/ev_etx_35p.htm

Potom sa menšie akcie dajú aj bez subu. Aspoň s QSC určite...

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Aktívne repro

Příspěvek od Robert » pon 23. srp 2021 22:03:49

JBL SRX835P z osobní zkušenosti svatby uvnitř bez subu v pohodě a venkovní akce cca 150 lidí country kapela s dozvučovaným kopákem a kontrabasem také s rezervou. Na 2x SRX835 a 2x SRX828 hraje i venkovní akce jedna spřátelená revivalová zábavová kapela.

Uživatelský avatar
Marián

Re: Aktívne repro

Příspěvek od Marián » pon 23. srp 2021 22:21:50

Pre kalpelu 2*15+1 skôr nie ako áno, to je skôr na tucky pre DJ-a dakde v bare, či na terase, ktorému sa nechce vláčiť viac reprákov...prípadne všade tam kde je priorita hlasitosť a rýchlosť/jednoduhosť zapojenia/nastavenia pred kvalitou/kultivovanosťou prednesu. Ak sú k dispozícii subaasy FBT možno by nebola zlá voľba FBT Promaxx 10 alebo 12 majú pravdepodobne vytvorené aj presety k spolupráci s tými submi. Keď pozerám, čím to je osadené tak mi to príde čosi menej muziky za viacej peňazí, čo u FBT nie je nič nové...každopádne nemuselo by to hrať zle. U nás kapely typu kláves-samohrajka + gitara + spev, či ľudové hudby (cimbalovka) bežne hrajú s 12-kami oslavy a menšie svadby aj bez subbasov a mne to príde ešte OK. Ja som so snímaných veľkých 3-pásoiem počul EV ETX35 aj bez subbasu v interiéry tiež v pohode na bežnú komerciu. So subbasmi ETX-18 to pekne ozvučí aj vystúpenia na dedinských zábavách, jarmokoch a pod. Len tie veľké bedne chcú už čosi kvalitnejšie stojany na vyššiu nosnosť alebo "obesiť" na "šibenicu" :lol: ak je pódium so strieškou.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Aktívne repro

Příspěvek od exxxi » pon 23. srp 2021 23:03:54

QSC KW 153 mám jako záložní a udělají hodně parády, oproti 2x15" mnohem větší srozumitelnost a to potřebuješ. Na svatbu i na živou hudbu. Po 5 letech jsem jako hlavní pořídil od Petra Vinše A394PW, což je sice o chlup dražší, ale o 7kg lehčí a také menší. Na stojan to dám sám, dechovku a country hraju bez subů. A na bigbeat pro 500-1000 lidí přidám šest subů a je klid. No a ty A394 se šesti suby uhrají ten bigbeat v pohodě, zatímco KW153 už byly na hraně a třeba na Těžkej Pokondr nebo Kabát revival pro 1000 lidí blikal limiter celou hodinu.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Aktívne repro

Příspěvek od PeBe » úte 24. srp 2021 7:32:13

U nás kapely typu kláves-samohrajka + gitara + spev, či ľudové hudby (cimbalovka) bežne hrajú s 12-kami oslavy a menšie svadby aj bez subbasov
U nás taky... :-) Svatby, párty, vesnické bály,... v sestavě samohrajka+2x zpěv+akustika 12'+el. kytara (+někdy basa) hrajeme na 2xRCF ART312A, když je potřeba tak s jedním subem 18' a v malých hospodách a barech jen na 2x ALTO TS310. Vždy v pohodě a plné spokojenosti pořadatele :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
mira-dj

Re: Aktívne repro

Příspěvek od mira-dj » úte 24. srp 2021 11:02:53

Svatby, oslavy... jako člověk, který se přesně takovým akcím věnuje s reprodukovanou hudbou už pár let, tu preferenci obrovských špatně použitelných beden opravdu nechápu :)
Nikdy jsi neozvučoval obřad a pak ses nepřesouval jinam? Nikdy ses po 22. h nemusel stěhovat z venku dovnitř? Nikdy jsi nehrál ve sklípku nebo malém sálu restaurace, kam tě nacpali na šířku dvou metrů mezi dveře a lednici?
Za mě osobně, čím kompaktnější sestava, tím líp. Na malé prostory mám 2x10" + 12" sub, na větší sály a venek silnější 2x10" + 1-2x 15" sub, ale stejně vždycky s obrovskou výkonovou rezervou. Skrz ještě větší kompaktnost a menší nároky na prostor začínám uvažovat na ty menší prostory i o nějakém sloupovém systému. Na svatbách nikoho nezajímají obrovské bedny ani velká hlasitost nebo tlak v basech (naopak je to často i kontraproduktivní), ale je to něčem úplně jiném ;-)

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Aktívne repro

Příspěvek od PeBe » úte 24. srp 2021 11:19:47

Na svatbách nikoho nezajímají obrovské bedny ani velká hlasitost nebo tlak v basech
Přesně! Potkají se rodiny a chtějí si povídat, ne se přeřvávat s egem někoho, koho si pozvali k vytvoření příjemné atmosféry.
Ale taky jsem musel dospět k poznání, že movité klienty zajímá spíše, aby se neušpinili o mé cajky, než že jim s nimi dokáži sundat čepici z hlavy napříč sálem... :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: Aktívne repro

Příspěvek od Havlis » úte 24. srp 2021 13:58:40

My hrajeme svatby běžné s RCF HD32 bez subů. Basa Teda hraje hlavně z basakova aparátu, jinak jsme kapela basa, 1-2 kytary, bicí, klávesy a tři zpěvy. Covery hlavně zahraniční a cca třetina český. Zvuk úplně v pohodě, hlasitost s rezervou a že basy nemichaj vnitrnostma považuji na tomto typu akcí spíš za výhodu

Odpovědět

Zpět na „Repro“