Propojení aktivního subwooferu s bednama

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
tolo
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 26. bře 2020 22:50:37

Propojení aktivního subwooferu s bednama

Příspěvek od tolo » sob 02. dub 2022 10:58:31

Ahoj, poprosím o radu.

Představme si situaci, kdy mám jeden aktivní subwoofer a chci ho propojit se dvěma klasickýma bednama na klacku. Otázka zní: Dokáže aktivní subwoofer utáhnout pasivní bedny na klacku nebo ty musej bejt taky aktivní, aby všechno fungovalo jak má? Případně jak by se správně zapojovalo pokud by byl aktivní subáč a pasivní bedny?

Díky, zvuku zdar!

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: Propojení aktivního subwooferu s bednama

Příspěvek od Quicktor » sob 02. dub 2022 13:51:34

tolo píše:
sob 02. dub 2022 10:58:31
Představme si situaci, kdy mám jeden aktivní subwoofer
Představuji si mnoho aktivních subů s rozdílnými typy výstupů pro vrchy , jsou dokonce subwoofery , které v sobě mají
tři zesilovače , jeden pro sebe a dva pro vršky ( HK Audio Lucas ) .
Takže jako vždy ... Jaký sub , jaké bedny nahoru , co chceš zvučit , kolik na to máš geldů .
Mimochodem toto téma je tady fakt hodně provařený .
Ale abych jen stařecky nebrblal ...
Standartní aktivní subwoofer má dva vstupy L R a dva výstupy pro satelity . Tyto jsou již osvobozeny od spodních
frekvencí , které zahraje sub.
Potřebuješ však aktivní vrchní bedny nejlépe vše od jedné značky a typu . Proč tomu tak je , se v případě zájmu
dočteš v jiných vláknech .

Uživatelský avatar
Marián

Re: Propojení aktivního subwooferu s bednama

Příspěvek od Marián » ned 03. dub 2022 15:20:59

Quicktor píše:
sob 02. dub 2022 13:51:34
tolo píše:
sob 02. dub 2022 10:58:31
Představme si situaci, kdy mám jeden aktivní subwoofer
Standartní aktivní subwoofer má dva vstupy L R a dva výstupy pro satelity . Tyto jsou již osvobozeny od spodních
frekvencí , které zahraje sub.
Nemusí to byť pravidlom. EV pri väčšine modelov zo subu von posiela iba link, crossover sa rieši nastavením na satelitoch a sube, podobne to mala aj Yamaha asi aj JBL pri niektorej sérii. Najlepšie je mať SUB a SAT od rovnakého výrobcu a rovnakej série, nakoľko to niekedy bolo rôzne aj v rámci značky.

Odpovědět

Zpět na „Repro“