column array

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Davidd
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: stř 05. kvě 2021 5:44:06

column array

Příspěvek od Davidd » pon 05. zář 2022 15:30:59

Dobrý den, chtěl bych se zeptat kdo ma zkušenosti s column array, chtel bych pořídit dB Technologies ES 1203 nebo dceřiná firma ANT by RCF, ANT B-Twig 12 Pro, jako kompletní a lehce přesností system na svatby, firemní večírky apod. cca do 100 lidí, jako DJ. Na velké akce vozím 2x dB Technologies Ingenia IG3T a 2x dB Technologies Vio S118R. Uvažoval jsem o RCF 912 A nebo EAW RS 121, ale ty column array vypadaji po designové stránce lépe na svatby, ale aby to nehrálo jak s hrce zase.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: column array

Příspěvek od exxxi » pon 05. zář 2022 21:35:42

Postav si vedle toho své bedny a poslechni si to. Na 50% to nebudeš chtít.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: column array

Příspěvek od Damton » úte 06. zář 2022 11:07:49

Ano, mám podobnou zkušenost, když si to porovnáš z klasickou bednou klidně i 8"+1" tak tam pořád něco chybí, ten zvuk je takový jiný, pro mě takový tenký nevýrazný v pásmu 100-500hz.
Na nějakou diskotéku asi jo, na živou muziku teda asi za mě ne.
Raději bych šel do něčeho ala QSC CP8 a pod tím jeden 12" subík (např mnou už vychvalované FBT)
A ty CP8 mají univerzálnější použití - vykrývačky, odposlechy atd.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: column array

Příspěvek od exxxi » úte 06. zář 2022 11:44:09

Přesně. Byli jsme v továrně Dynacord a hodně tam vychvalovali ty sloupky (i ty větší) a furt to je takový tranzistorový. Pak pustili ZLX12p a všichni byli nadšený.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Davidd
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: stř 05. kvě 2021 5:44:06

Re: column array

Příspěvek od Davidd » úte 06. zář 2022 19:33:25

Děkuji za rady a porovnání. Asi to vidím na dB Technologies IG1T a pod to nějaký 12" subík

Filip
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: pon 29. srp 2011 9:35:16

Re: column array

Příspěvek od Filip » stř 07. zář 2022 9:33:05

Já mám tedy osobní zkušenost jen s RCF EVOX8 a nechtěl bych to. Dole to moc nehraje, nahoře taky ne a to, že to hraje všude kolem sebe považuji spíš za nevýhodu ( zpětná vazba atd. ). Měli jsme to na jedné svatbě půjčené s kapelou ( bicí, kytara, klávesy, zpěvačka, ságo ) a už nikdy víc. Mám na tyhle akce ZXA1-90 a 15" aktiv subbas SPL acoustics ( od většího aparátu ) a spokojenost. Jiná kapitola ale budou právě třeba bedny, jako zmiňovaný Ventis 206A. Tam už je normální výškový driver s hornou a to bude úplně o něčem jiném, takže neházet do jednoho pytle. Ten se mi moc líbí hlavně rozměry :-)

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: column array

Příspěvek od Pavel Sedlák » stř 07. zář 2022 10:49:14

Sloupky mají svoje vlastnosti - ale hlavně filosofie jejich použití je oproti sestavám SUB+Sat zcela jiná.
Použití například pro bigbít v režimu sestava na stranu fakt fungovat nebude.

Správné použití (berte to s rezervou) by bylo takové, že každý zdroj zvuku (nástroj, zpěvák) by měl mít svůj sloupek na místě, kde se právě nachází.
A věřím, že by se nám zvuk líbil :-)
Nedokážu si ale představit použití při více než třech lidech :-(

Nicméně jsou žánry, kde sloupky odvádí skvělou práci - třeba zpěvák + podklady, klávesy, samohrajky ap. - to celé bez zvukaře
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: column array

Příspěvek od exxxi » stř 07. zář 2022 12:18:32

Petr Vinš dělal i aktivní basy? Můžeš kdyžtak poslat fotku, eventuelně další informace? Klidně do zpráv, ať tu nezaplevelujeme vlákno. Dík
Filip píše:
stř 07. zář 2022 9:33:05
Já mám tedy osobní zkušenost jen s RCF EVOX8 a nechtěl bych to. Dole to moc nehraje, nahoře taky ne a to, že to hraje všude kolem sebe považuji spíš za nevýhodu ( zpětná vazba atd. ). Měli jsme to na jedné svatbě půjčené s kapelou ( bicí, kytara, klávesy, zpěvačka, ságo ) a už nikdy víc. Mám na tyhle akce ZXA1-90 a 15" aktiv subbas SPL acoustics ( od většího aparátu ) a spokojenost. Jiná kapitola ale budou právě třeba bedny, jako zmiňovaný Ventis 206A. Tam už je normální výškový driver s hornou a to bude úplně o něčem jiném, takže neházet do jednoho pytle. Ten se mi moc líbí hlavně rozměry :-)
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Davidd
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: stř 05. kvě 2021 5:44:06

Re: column array

Příspěvek od Davidd » čtv 08. zář 2022 13:35:15

Když tedy vynechám column array protože pro moje využití asi ne.
Řeším variantu 2x RCF 910a + 1x RCF SUB 702-AS, nebo jen 2x RCF 932a. Popřípadě 2x dB Technologies Ingenia IG1T a SUB 915, je to už dražší set. Je to opravdu na malé akce svatby či firemní večírky 50 - 100 lidí.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: column array

Příspěvek od exxxi » čtv 08. zář 2022 14:20:50

Jak už jsem psal v jiném příspěvku, minulý týden jsem měl postupně na srovnání různé bedny od RCF a DB. Obecně ty RCFpro2031 i TT22 byly zklamáním, zatímco IG1T měly dobrou srozumitelnost zpěvu (z nahrávky).
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: column array

Příspěvek od safa » stř 26. říj 2022 12:59:30

evolve.PNG
U nas ( www.audiopro.cz ) jsou k poslechu EVOLVE50M i 30M, se kterymi mame pro potulne muzikanty a DJs vyborne zkusenosti prave i co se tyce elegantniho vzhledu (nikde zadnej kabel, pro svateby v bilem provedeni atd.):

https://products.electrovoice.com/emea/en/evolve

Uživatelský avatar
mira13

Re: column array

Příspěvek od mira13 » pát 10. úno 2023 9:54:08

Nemáte někdo zkušenosti s dB Technologies es1203? Přemýšlím o tom pro reprodukovanou hudbu (svatby, oslavy, firemky). Líbí se mi, že jsou oproti jiným systémům z této kategorie už trochu větší a výkonnější, takže by ve 2 ks mohly zvládnout i trochu větší prostor. A na malé akce by stačila jedna sestava ve stereo režimu, kterou bych sbalenou unesl v jedné ruce.
Co se týká zvuku, tak s tím počítám, že to bude prostě trochu "jné". Normálně bych si to zajel někam poslechnout, ale skrz situaci na trhu je to asi nemožné. Četl jsem hodně zahraničních recenzí i diskuzí, až na nějaké subjektivní detaily to všichni hodně chválí (i třeba v porovnání s RCF Evox 8 i 12). Přesto bych hodně ocenil náror i někoho z místních odborníků.

Uživatelský avatar
countrymetalman

Re: column array

Příspěvek od countrymetalman » čtv 25. kvě 2023 16:40:40

Nedám dopustit na Bose sloupky, absolutní čistota přednesu, srozumitelnost a celoplošné hlasitostně rovnoměrné vykrytí prostoru bez řvaní v přímém směru jako u konvenční bedny. Ideál pro akce, kde je hudba více jako kulisa nebo se lidi chtějí jak bavit mezi sebou v sále, tak si zatančit - firemky, svatby, oslavy. Neexistuje aletrnativa k Bose co se týče čistoty a zvukově přirozeného podání a přednesu. Tak cena tomu odpovídá taky. Na větší a venkovní akce Bose ale nejsou dostačující.

Odpovědět

Zpět na „Repro“