BOSE F1 model 812

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
jarakri
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 02. led 2020 7:50:59

BOSE F1 model 812

Příspěvek od jarakri » stř 02. lis 2022 23:30:30

Má někdo zkušenost s BOSE F1 model 812? Mám pocit, že jsem je zaregistroval na koncertě Hradištanu(že je používají pro ozvučení menších koncertů - vlastní aparaturou) a jejich projev se mi zdál velmi slušný.
Vybírám nové aktivky jako hlavní PA pro zvučení sborů a muzikantů na takovou tu klasiku různé vystoupení (ZUŠ, divadílka, představení dětí pro rodiče, svatba, večírek atd.) vesnická liga nic profi. Něco venku něco vevnitř(sál, kino, kostel) cca 100-300 lidí.
Aktuálně používám 2ks ELX200-12P a pokud je místo tak XTI2002 +Megaton ND15SUB a někdy ještě + Peavey ST2XT na nějaké dokrytí. Ty ELX hrají slušně, ale stále mám pocit, že ta stařičká ST2XT zahraje lépe hlavně výšky.
Koukal jsem po EKX12, ale ty ani nejsou ani jsem je neslyšel. ETX už je mimo rozpočet. Raději bych zůstal u 12", aby to šlo
i bez subu.
U těch F1 mě zaujala ta možnost směrování těch výškáčů, ale jestli to má v reálu nějakou velkou výhodu neumím posoudit.
Díky.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: BOSE F1 model 812

Příspěvek od exxxi » čtv 03. lis 2022 23:30:58

ELX200-12p mam a pouzivam je jen jako frontfill nebo PC bedny. Hraji prijemne , ovsem maximalni vykon nic moc, prilis brzy limituji. Do Bose bych rozhodne nesel kvuli absenci kvalitniho vyskace. Pro 100-300 lidi vyzkousej db IG3T nebo IG4T nebo neco se skutecnym 1,4” driverem.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

jarakri
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 02. led 2020 7:50:59

Re: BOSE F1 model 812

Příspěvek od jarakri » pát 04. lis 2022 13:09:35

OK díky za názor. Mě ty ELX200-12P výkonově dostačují, ani je při použití SUBU neořezávám a hrají celé pásmo. Mimo nějaký večírek a svatbu je používám k poslechu "klidných" lidí spíše akustické hudby nebo mluveného slova a zpěvu. U svatby a večírku zase tančí cca 20-30 lidí a zbytek se chce bavit a slyšet. Koukal jsem i na ty zde zmiňované VENTIS 206A což ty IGxT jsou podobná kategorie, ale zatím bych raději zůstal u té fullrange bez SUBu. Ty BOSE F1 mě docela zaujali tím uspořádáním i ten projev a srozumitelnost mi "seděl". U toho Hradištanu v sále, nevím jak moc je ekvalizují, ale hluché to nebylo spíše obráceně na to co je to za styl hudby tak to tam do nás solil, až to nebylo úplně příjemné(pro manželku už nepříjemné), a to jsem zvyklej na palbu z rocku a metalu, ale ty housle se víc zakusují do uší.
Tu ELX200-12P jsem bral zejména kvůli tomu bluetooth ovládání - šikovná věcička na takové ty jednoduché rychlovky. A dobře funguje i jako odposlech nebo pro přizvučení kláves nebo akustické basy a unese je i manželka:-).

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: BOSE F1 model 812

Příspěvek od PeBe » pát 04. lis 2022 14:13:57

[OT]
... U svatby a večírku zase tančí cca 20-30 lidí a zbytek se chce bavit a slyšet...
Konečně někdo, kdo to vidí (a slyší) stejně, jako já :-) Kéž by to tak vnímala i většina samozvučících večírkových sestav, kdy od první po poslední notu to valí, jak pacienti ušního oddělení s představou, že oni jsou na večírku, či svatbě ti nejdůležitější :-)
[/OT]
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

jarakri
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 02. led 2020 7:50:59

Re: BOSE F1 model 812

Příspěvek od jarakri » pát 04. lis 2022 15:03:52

PeBe píše:
pát 04. lis 2022 14:13:57

Konečně někdo, kdo to vidí (a slyší) stejně, jako já :-)
[/OT]
No já to mám jednodušší v tom, že zvučím styl co normálně vůbec neposlouchám :( Kdybych zvučil Amon Amarth nebo Arch Enemy tak tomu taky asi budu nakládat co to dá :D :twisted:

Ale zase i mě potěší když je např. venkovní mše a klávesy(varhany) jsou trochu cítit ne jen slyšet a u basy to není až od 3-tí harmonické nahoru :D

Odpovědět

Zpět na „Repro“