Redukce Jack mono stereo

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Plnyknedlik

Redukce Jack mono stereo

Příspěvek od Plnyknedlik » úte 14. úno 2023 21:07:01

Ahojte,
Poraďte. Mám basu, tlačím ji přes DIBox do aktivních stereo repro. Hraje jen v levém, protože z DIBoxu mi leze mono signál.
Existuje redukce z mono na stereo, aby mi hrály oba repro, nebo si to musím zbastlit sám? Redukce že stereo na mono je, těch jsem našel na netu jaro, ale existuje i opačná, taková co potřebuji já? Jde mi o Jack 3.5.
Díky za odpovědi.

Rastika
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 15. čer 2006 20:30:59

Re: Redukce Jack mono stereo

Příspěvek od Rastika » úte 14. úno 2023 21:28:26

ahoj. ak ma di box thru output tak mozes urobit dual mono.

Uživatelský avatar
Plnyknedlik

Re: Redukce Jack mono stereo

Příspěvek od Plnyknedlik » stř 15. úno 2023 0:30:33

Výstup mám (XLR) plus (redukce XLR/Jack 6.3 mono) plus (redukce Jack 6.3/Jack 3.5).

Kajman2nd
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 14. led 2016 11:40:22

Re: Redukce Jack mono stereo

Příspěvek od Kajman2nd » stř 15. úno 2023 9:04:39

... aktivní stereo repro... jaké používáš? Aktivky mívají krom vstupu i signálový výstup, který můžeš poslat do druhé bedny, hrát budou teda stejný signál, mono

Uživatelský avatar
Plnyknedlik

Re: Redukce Jack mono stereo

Příspěvek od Plnyknedlik » stř 15. úno 2023 9:32:07

Repro noname šrot co mám u kompu, repra natvrdo propojená, vstup přes stereo Jack 3.5 plus 3.5 aux plus výstup 3.5 headphones.
Je to víceméně dočasné řešení. Basovku držím pod krkem jen doma, mám i kombo, ale to jde pryč, chci přejít na kombinaci DIBox a repra, postupně. Takže to vidím, že asi nejjednodušší bude koupit Jacky 3.5 - stereoF a monoM a zmastit si krátkou redukci, což není problém, jen jsem tápal, jestli se taková sranda neprodává hotová.

Uživatelský avatar
Marián

Re: Redukce Jack mono stereo

Příspěvek od Marián » stř 15. úno 2023 23:38:04

Predpokladám že diboxom riešiš iba prispôsobenie úrovne signálu (zosilnenie dB padom)

Existujú diboxi dvojkanálové kde prepínačom link/dual reps. mono/stereo z toho urobíš to čo potrebuješ, prípadne aj tie dvojkanálové bez prepínača ide prepojiť na vstupe in1 - prívod (z gitary) z link out1 prepojíš prepojku do in2, potom zas z out1 a out2 máš rovnaký rozdelený signál. K tomu kábel trochu netypický 2x XLR F na Jack TRS 3,5 (M alebo F podľa potreby, ale F sa asi nerobí hotový, s M ide dostať obvykle sa to používa opačne ale "aj tak še dá"). To je asi najkorektnejšie zapojenie.

Každopádne pôjde to aj rozdvojkami pokiaľ vyhovuje úroveň signálu, keďže zapojením 2 repro sa zníži impedancia na polovicu (obvykle to nevadí). Skôr by som to riešil výrobou atypického kábla XLR->TRS 3,5 ako tam dávať to cez 2-3 redukcie a káblové prepojky. Čím menej spojov tým lepšie. Pozor existujú káble XLR-F na TRS ktoré sú tzv. insertové zapojené 1-S, 2-T, 3-R tie nebudú fungovať korektne, bude to hrať na oba repro ale sa budú medzi sebou rušiť - budú v protifáze.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Redukce Jack mono stereo

Příspěvek od PeBe » čtv 16. úno 2023 7:56:57

Vzhledem k tomu, že již samotné zadání je docela hardcore bastl bych řekl, že toto téma má jediné řešení:
Skôr by som to riešil výrobou atypického kábla XLR->TRS 3,5 ako tam dávať to cez 2-3 redukcie a káblové prepojky.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Plnyknedlik
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: stř 15. úno 2023 10:01:22

Re: Redukce Jack mono stereo

Příspěvek od Plnyknedlik » čtv 16. úno 2023 11:57:44

Ahojte,

vyrobena redukce Jack6.3monoM / Jack3.5stereoF.
Ad Marián: DIBox opravdu jen na převod signálu nesym/sym.
Přes 2 redukce: XLR/Jack a Jack/Jack to není ideální a klesne mi určitě o něco odstup signálu od šumu, ale vzhledem k tomu co mám za bedny je to defacto bezpředmětné. Nahrávat do kompu nehodlám, ani žádny postproces. Jediné co dělám, je pravidelný záznam do telefonu, kvůli porovnání jestli je znát progres v samotné hře a na to hifi nepotřebuji, stačí mít "funkční uši". V budoucnu po nákupu néjakého aktiv repro s XLR vstupem to už vyřeší jediný kabel bez redukcí.

Děkuji všem přispěvatelům v tomto vláknu za postřehy i podněty a přeji pohoda den.

Thanks.
Dělám po svým, některé to baví, a spoustu lidí to se.e ;-)

Odpovědět

Zpět na „Repro“