D.A.S. Avant

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Martin S.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 183
Registrován: pát 05. srp 2011 23:03:09
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

D.A.S. Avant

Příspěvek od Martin S. » ned 04. zář 2011 22:12:43

Safo, prosím nezkoušej na mě reklamní trik s uváděním velikosti cívky driveru, místo vyústění, někdo na to skočí, ale já ne. A když tedy budeme používat tento trik, tak to chce 2,5" nebo 3" :) .
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Petr V.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned 14. zář 2008 20:57:37
Bydliště: Mezi Prahou a Plzní.

D.A.S. Avant

Příspěvek od Petr V. » ned 04. zář 2011 22:14:36

Ale no tak, v Avantu je driver M-50 , možná lehce upravený, 1,75" je průměr cívky, výstup je 1". Driver je podobný DE160 možná DE250.
Já plně souhlasím s Martinem.
Navíc je driver poháněný zesilovačem v můstku 50ASX2, který při 1% zkreslení dá sotva 90W / 8 ohmů, u basů je 125ASX2, to je asi 450W do 4 ohmů při 1%. Tedy bedýnka s výkonem něco málo přes 500W.
Bedna hraje pěkně,ale nesmím po ní chtít to co o ní píší, faktem je, že s DSP si dali asi práci.

Uživatelský avatar
Petr V.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned 14. zář 2008 20:57:37
Bydliště: Mezi Prahou a Plzní.

D.A.S. Avant

Příspěvek od Petr V. » ned 04. zář 2011 22:58:04

Ještě bych se chtěl zeptat co je za zesilovač v DAS 118A? Mám jen takovou nic moc fotku a na konec co by měl dávat 1250W , předpokládám do 4 ohmů, mi to přijde moc malé,viz zdrojová část.Na ICE power to asi nevypadá,nebo je to nějaká OEM verze. O výrobcích koncových modulů mám celkem přehled,ale tohle nedokážu nikam zařadit.
Když tento modul srovnám s ICE 1000ASP ,tak tam je přeci jen jiná baterie kondenzátorů a udávaný výkon je 1000W.
Díky.
Přílohy
Avant118a.jpg
Avant118a.jpg (29.74 KiB) Zobrazeno 3341 x

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

D.A.S. Avant

Příspěvek od safa » pon 05. zář 2011 8:51:15

Tak to netusim... pro me je podstatny jen ze dobre hraje ;-) .

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

D.A.S. Avant

Příspěvek od safa » pon 05. zář 2011 9:00:41

Martin S. píše:Safo, prosím nezkoušej na mě reklamní trik s uváděním velikosti cívky driveru, místo vyústění, někdo na to skočí, ale já ne. A když tedy budeme používat tento trik, tak to chce 2,5" nebo 3" :) .
... tak to pis presne, psal jsi "... s 1" driverem" a ne s 1" vyustenim.

--------
Pozn. admin: další debata ohledně uvádění velikosti cívky driveru a vyústění viz topic3276.html" onclick="window.open(this.href);return false;
--------


Uprimne receno, hosi stavitele, pro me je podstatny jak ta bedna hraje na akci a ne co na ni najdete za mouchy. Ja jsem vase konstrukce hrat neslysel, presto k nim i k vam mam respekt. Na druhou stranu na Avanty jsem uz odjel peknejch par kseftu a je to bedna za kterou si stojim bez ohledu na vase rejpani. Zkusenosti uzivatelu ostatne muj nazor o tom, ze Avanty jsou vynikajici aprat za velice konkurenceschopnou cenu, potvrzuji.

Uživatelský avatar
Martin S.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 183
Registrován: pát 05. srp 2011 23:03:09
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

D.A.S. Avant

Příspěvek od Martin S. » čtv 15. zář 2011 14:29:25

Já v tom vidím jasně pokus o reklamu na Avanty, viz. použité hodny SPL a výkon zesilovače odpovídající hodnotám uvedených u Avantů. Nic proti reklamě, ale nemám rád když se v reklamě kecá.
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

D.A.S. Avant

Příspěvek od sledge » čtv 15. zář 2011 15:17:06

S tou reklamou to není tak horký, není to tak jednoduché změřit, takže z počátku jsme limitováni údaji od výrobce. I když se snažíme uvádět parametry na pravou míru, nelze po výrobci kontrolovat a přeměřovat vše. Taky myslím ani já ani Safa netvrdíme, že Avanty dávají 133 dB, ale že mají udávanou hodnotu 133 dB, stejně jako celá řada jiných beden. Reálný maximální tlak je pak svým způsobem velká neznámá. Je to částečně dáno poptávkou zákazníků, kteří chtějí tato čísla - resp. některé firmy s tím začaly, mělo to pozitivní vliv na odbyt, tak na to postupně přešly chtě nechtě všechny firmy... Ale k obchodu bych se nerad vyjadřoval.
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

D.A.S. Avant

Příspěvek od sledge » stř 22. úno 2012 22:23:45

Tak. Po zajímavé debatě, která se "strhla" v klubu o výběru fullrange s možností odposlechu, a postupně oddriftovala ke srovnávání citlivostí repro RCF a DAS (viz tady:
http://www.zvukarina.cz/zvukova-technik ... t3747.html )

Vzhledem k průběhu debaty a nějakým nesrovnalostem jsem dneska provedl měření reproduktoru DAS 12AV4, kterým je osazen DAS Avant 12A. Již dříve jsem provedl orientační měření "narychlo" a citlivost vycházela kolem 100 dB SPL, proto mi neseděly údaje o měření na prodance http://www.prodance.cz/protokoly/das_avant_12a.pdf.

Nejprve uspořádání měření
Obrázek

Software Easera SysTune, karta EMU TrackerPre, zesilovač EPX3000, netbook s WinXP. Mikrofon ECM 8000 (kalibrován na B&K 4226, citlivost 10,6 mV pro 94 dB SPL/21 mV pro 100 dB SPL, odchylky do 10 kHz do 1 dB). Měřeno diferenčně: referenční signál bylo napětí na svorkách reproduktoru (přes symetrický odporový dělič), měřený signál pocházel z mikrofonu.

Kalibrace sestavy proběhla tak, že 0 dB odpovídalo 100 dB SPL (tedy při napětí 2 V v referenčním kanálu a napětí 2x10,6 mV = 21 mV v měřeném kanálu ukazuje program 0 dB). Přesnost této kalibrace je cca 0,2 dB, přesnost nastavení programu 0,1 dB (kontrolováno před a po měření).

Zde jsou výsledky:
Citlivost reproduktoru, váženo 1/3 okt, okno 100 ms
Obrázek

To samé, váženo 1/12 okt, okno 100 ms
Obrázek

Ještě impulzní odezva
Obrázek

Pro úplnost měření frekvenční charakteristiku (bez kalibrování úrovně, měřeno mikrofonem DPA 4006 TLX, má zdvih mezi 1-2 dB mezi 8-20 kHz):
Obrázek

Pro případ, že by neseděla citlivost mikrofonu ECM, jsem se stejnou kalibrací změnil mikrofon za DPA 4006, který má citlivost 35 mV (tedy o 10,45 dB vyšší). Na referenčním kmitočtu 1 kHz stoupla úroveň přesně o 10,4 dB, takže citlivost ECM odpovídala. Rovněž jsem přeměřil a přepočítal napěťové kalibrace, opět vše v pořádku. Zkrátka a dobře jsem nikde nenašel chybu a ty křivky prostě odpovídají. Střed basového repro byl cca 1,8 m nad zemí, vzdálenost mikrofonu od středu membrány byl 1 m (s přesností na centimetr). Měření probíhalo ve "volném prostoru", nikoliv v poloprostoru atd.

Samozřejmě můžete namítnout, že jsem si to vycucal z prstů, ale s tímto přístupem se nikam nedostaneme :-D

Pro úplnost ještě TS parametry repro (pouze Vas nebyl ověřen a údaj pochází z měření Prodance):
Fr 48,3 Hz
Rdc 3,4 Ohm
Zr 38,75
Qm 3,88
Qe 0,373
Qtc 0,34
Vas 81,57 l

Ze změřené impedanční křivky byly pomocí programu Boxsim určeny následující parametry náhradního schematu:
Le=0,485 mH, Re2=8,5 Ohm, Le2=0,426 mH, Re3=0,732 Ohm, Le3=1,13e10
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

D.A.S. Avant

Příspěvek od sledge » pát 24. úno 2012 0:05:30

OPRAVA!!!

Znova jsem si celý postup prověřoval a "konečně" jsem našel chybu. Kalibrátorek byl totiž dělaný na 8 Ohm, takže byl nastaven pro 2,83 V. Pro 4 Ohm reproduktor je však potřeba zahrnout korekci 3 dB (odpovídající jmenovité napětí je 2 V), kterou jsem při kalibraci samozřejmě zahrnul, ovšem NA OPAČNOU STRANU. Hodnota 0 dB tak odpovídá reálně 94 dB SPL @ 1W @ 1 m.

Obrázky jsem již upravil. Po této korekci tak citlivost v podstatě odpovídá hodnotě, ke které došel p. Mašín.

Tímto se za chybu všem omlouvám.
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

D.A.S. Avant

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 24. úno 2012 1:23:01

Jo, někdy je to podobná blbost, já si občas zapomenu přepnout impedanci nebo vzdálenost v melisse a když mne to netrkne hned, tak je všechno blbě, naštěstí se to tam tiskne, takže jde chybu dohledat i ex post a v nejhorším (když se nedá měření opakovat), prostě odečíst v hlavě. Kdybych to ukládal, tak samozřejmě jde i postprocesingem, ale to můj prastarý měřicí PC nevydejchá. Záludnější jsou třeba přechodové odpory, to může dělat cokoli, někdy se to mění a někdy jako na potvoru vůbec a speciálně u 4ohmů už to je kritické i při ošetřovaných kontaktech.

H.M.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

D.A.S. Avant

Příspěvek od safa » pát 25. kvě 2012 15:29:26

Pozn. admin: následující příspěvky jsem sem přesunul z tématu "PA pro folkovou kapelu", proto případné zmínky o folku...
Petr V. píše: (...)
Pak 2x DAS Avant 15A a 2x DAS Avant 18A , tam bude víc basů,ale horší výškový driver, což je u stylu co hrajete nevýhoda.
Popsal bych s dovolením ještě další výhody DAS Avant:

Záruka provozu ( http://www.audiopro.cz/novinky/aktivni- ... ovozu.html" onclick="window.open(this.href);return false; ) - V kratkosti: pokud se nektera bedna z rady Avant nebo Road nedejboze bude muset podivat k nam do servisu (a to plati i u zavinenych zavad jako kdyz zakaznik pripojil na basovku 400V, nebo kdyz jinemu zakaznikovi spadla do bazenu) zapujcime po dobu opravy stejnou, nebo adekvatni bednu zdarma tak, aby uzivatel beden mohl odehrat nasmlouvane akce a nemusel si pujcovat

DSP procesing
- at uz to DSPcko dela cokoliv (viz popis od konstruktera zde: http://www.dasaudio.com/DOCUMENTOS_D/AR ... LOGIES.PDF ) ta bedna je konvencnim zpusobem neznicitelna. Pujcujeme je vic jak rok a dostavaj neskutecnej zahul a zatim jim nikdo nic neproved a fungujou jak novy. Dalsi vec je fazova a kmitoctova korekce kterou ma to DSPcko na starost - ve vysledku ta bedna hraje velice kultivovane, presne a neagresivne, coz je presne to co v akusticke muzice potrebuju. Samozrejme tak nahlas jako TT25A hrat urcite neumi a nebude, o tom zadna.

Cena - precijen TT25A je o kategorii drazsi bedna, coz odpovida tomu, ze je o neco vykonnejsi. Otazka je nakolik toho vykonu folkova kapela dokaze nebo nedokaze vyuzit.
Asi bude teď následovat chvíli zákopová válka dovozců uvedený značek.
... asi ne, ja sem bohuzel nemam cas chodit tak casto a tady uz je evidentne rozhodnuto.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

D.A.S. Avant

Příspěvek od safa » pát 25. kvě 2012 15:34:28

Petr V. píše:Pak 2x DAS Avant 15A a 2x DAS Avant 18A , tam bude víc basů,ale horší výškový driver, což je u stylu co hrajete nevýhoda.
... v cem je "horsi"? Hraju s Avantama folkarny, kotlikarny, country, jazzarny, bluegrassarny, poparny a folkrockarny uz rok a pul a opravdu nevidim zadny handicap ve vyskach ani jinde. Vysky z avantu jsou jasny, cisty, presny ... v cem je tedy horsi ? Chapal bych kdybys psal ze mensi, s mensim vyustenim, mene citlivy, s mensi zatizitelnosti... ale odbyt to slovem "horsi" mi prijde dost nezodpovedne.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

D.A.S. Avant

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 29. kvě 2012 12:29:48

Váš problém je v tom, že nechápete, že stejnou čočku tady dostává několik tisíc aktivních beden RCF a to po řadu let, protože jsme je tady už dávno prodali. Druhý problém možná je v tom, že neslyšíte ani když jde bedna v poslední oktávě o 16dB dolů. Zvlášť na živé muzice, s dobrými mikrofony a analogovým aparátem (nebo i slušným digitálem) je to rozdíl dobře slyšitelný, protože některé nástroje jdou opravdu hodně nad 20kHz. To opravdu není omyl, snažit se o co nejvyšší přenášený kmitočet a v poslední "oficiální" akustické oktávě už vůbec ne. Samozřejmě je mnohem víc driverů, která mají s výškami potíže, ale to neznamená, že se to dá přehlížet. DSP je v Avantech kvalitní, ale ono je stále kvalitnější ve všem, protože jeho cena klesá. DSP ale není všemocné a je dobře vidět, že DAS se ani nepokusil s těmi výškami jeho pomocí něco víc udělat, končí někde na vyšších středech. Tahle oblast ještě stále závisí hlavně na samotném reproduktoru, horně, jejich blízkém okolí atd.
Mimochodem zcela neutrální hodnocení driverů je k dispozici - zákazníci dlouhé roky hlasují svými peněženkami a zatímco B&C, RCF se prodaly a prodávají ve velkém, tak o drivery DAS je minimální zájem, prakticky jediným odběratelem jsou kina, protože tam je to náhradní díl do beden KCS. A opravdu to není tak, že bych někdy někoho přesvědčoval, aby si nekupoval driver od DAS, já na něm vydělám stejně nebo víc, takže k tomu nemám důvod. Jestli si myslíte, že tohle je také nějak zmanipulované, tak to bych už pokládal za paranoidní.

H.M.

Uživatelský avatar
Martin S.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 183
Registrován: pát 05. srp 2011 23:03:09
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

D.A.S. Avant

Příspěvek od Martin S. » úte 29. kvě 2012 14:11:55

safa píše: Cena - precijen TT25A je o kategorii drazsi bedna, coz odpovida tomu, ze je o neco vykonnejsi. Otazka je nakolik toho vykonu folkova kapela dokaze nebo nedokaze vyuzit.
Tohle není o výkonu, ale o kvalitě, reproduktory v TT25 jsou absolutně někde jinde než DASovské v Avantech. Především pořádný kvalitní driver udělá stoje...
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Petr V.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned 14. zář 2008 20:57:37
Bydliště: Mezi Prahou a Plzní.

D.A.S. Avant

Příspěvek od Petr V. » úte 29. kvě 2012 14:32:42

safa píše:
Petr V. píše:Pak 2x DAS Avant 15A a 2x DAS Avant 18A , tam bude víc basů,ale horší výškový driver, což je u stylu co hrajete nevýhoda.
... v cem je "horsi"? Hraju s Avantama folkarny, kotlikarny, country, jazzarny, bluegrassarny, poparny a folkrockarny uz rok a pul a opravdu nevidim zadny handicap ve vyskach ani jinde. Vysky z avantu jsou jasny, cisty, presny ... v cem je tedy horsi ? Chapal bych kdybys psal ze mensi, s mensim vyustenim, mene citlivy, s mensi zatizitelnosti... ale odbyt to slovem "horsi" mi prijde dost nezodpovedne.
Das Avant 15A , má osazení 15" a 1", horní mezní frekvence 15" reproduktoru , je asi 750Hz , výš začíná klesat vyzářený akustický výkon a to poměrně dost strmě. Jinými slovy reproduktor začíná dost směrovat a akustické pole není dostatečně koherentní.Výškový driver lze bezpečně dělit přibližně na 1800Hz i u aktivní verze reproboxu. Tudíž vzniká docela velká frekvenční oblast obsluhovaná 15" a jen částečně i 1". Při použití 1,4" nebo 2" lze dělit podstatně níž , až okolo 1100 - 1200Hz u aktivního boxu nebo biampu. Akustické pole u dobře odladěného boxu je mnohem víc koherentní , v praxi se to projeví lepším podání detailů, srozumitelností a plností zvuku. Proto přívlastek horší považuji za adekvátní. A to nijak neberu v potaz výkon.
Petr Vinš
tel: 721 281 678
petr@splacoustics.cz

Odpovědět

Zpět na „D.A.S. Audio“