Crest CPX 1500

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
pavel16
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 62
Registrován: ned 08. čer 2008 20:23:13
Bydliště: Litovel

Crest CPX 1500

Příspěvek od pavel16 » ned 01. srp 2010 18:32:50

Je tu prosím někdo,kdo vlastní tento zesilovač?Dostal se mi do rukou jeden kus,ale na prázdno se hřeje a to tak,že má bez zatížení na krabici 42 stupňů a občas sepne ventilátor. Je to normální?
Po otevření zesilovače hřejí oba chladiče stejně.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Crest CPX 1500

Příspěvek od blaha » ned 01. srp 2010 18:46:50

Máme všechny typy CPX 900, 1500, 2600. Popravdě tohle jsem nikdy nesledoval, v divadle jsou v racku (pevným - serverová skříň) v kabině 5x2m, odhlučněné, takže i izolované, těchzesů tam máme asi 8 najednou, natvrdo na sobě, takže to topí celkově. Ani jsem si nevšim, jesti běží větráky od samého začátku, nebo se spouští až po určité době, v každém případě tam nějak funguje regulace otáček, akorát nevím jestli ta regulace není až u 2600.

Teď je postupně čistím a odzemňuju, máme prázdniny, tak jsem si to moh dovolit rozebrat. Konstrukčně jsou všechny stejné, akorát se liší velikostí trafa a počtem tranzistorů. Vevnitř jsou dva masivní chladiče ve tvaru V, kde zezadu je to na šířku větráku a ve předu je jen úzká štěrbina. K chladičům jsou pak zleva a zprava přišroubovaný veškerý polovodiče. Ty chladiče jsou pak spojený s šáskem (to jsou ty šrouby zvrchu a zespodu, naznačují i umístění chladičů) takžese teplo přenáší i na plechy. Proto by to i mohlo klidně s teplotou tak bejt. Změřil bych ti teplotu, ale nemám jak, zkusím to asi zejtra alespoň rukou, mám tu várku asi 5ti kousků na vyfoukání prachu.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

pavel16
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 62
Registrován: ned 08. čer 2008 20:23:13
Bydliště: Litovel

Re: Crest CPX 1500

Příspěvek od pavel16 » ned 01. srp 2010 19:01:39

Dík za snahu.

pavel16
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 62
Registrován: ned 08. čer 2008 20:23:13
Bydliště: Litovel

Re: Crest CPX 1500

Příspěvek od pavel16 » pon 02. srp 2010 15:33:36

Jestli máš náhodou rozdělanou tu 1500 nemohl bys mi změřit úbytek napětí na jednom z těch výkonových hranatých odporů? Mělo by se měřit v klidu tak 5min. po zapnutí multimetrem na ss rozsahu 200mV.
Dík.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Crest CPX 1500

Příspěvek od blaha » pon 02. srp 2010 15:59:10

Takže, vyfoukal jsem, zapnul jsem naprázdno, po jedné minutě rána a kondík fuč, tak ho teď hledám kde ho sehnat (3300mikro/100V). Vzhledem ke stáří zesilovače (cca 7let) se to dalo očekávat, to je mimochodem věc kterou si ohlídej, už mi takhle odešla 2600ka a stálo mě to 5k.

Nicméně zapnul jsem druhou 1500ku, jen samotnou, běžela asi 1/2 hodiny, a nezaznamenal jsem (rukou) žádnej nárůst teploty a to ani v místech přišroubovanejch chladičů. Jinak větrák se u ní točí od samýho začátku.

Co se týká měření, ty dobrý už mám zabalený, válí se mi tu akorát ten s "otevřeným" kondem, tak až ho vyměním. Kterej odpor máš přesně na mysli, oni jsou teda stejný, kdyžtak mi pošli označení z desky (R2xx,R1xx).
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

pavel16
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 62
Registrován: ned 08. čer 2008 20:23:13
Bydliště: Litovel

Re: Crest CPX 1500

Příspěvek od pavel16 » pon 02. srp 2010 21:00:31

Já jsem měnil všechny filtrační kondy-byly všechny nafouklý. Bohužel jsem sehnal jen širší a nižší a proto jsem je musel dát na zvláštní desky a přes sloupky upevnit nad původní místo.Ty odpory jsou ty bílý hranatý 0.33ohm před každým výkonovým tranzistorem-je jedno na kterým to naměříš.Kondy jsem objednával v EZK Krčmář 8ks za 765kč.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Crest CPX 1500

Příspěvek od blaha » pon 02. srp 2010 23:13:00

Hledal jsem, dokonce jsem našel i prodejce originál značky SAMXON, ale ani na oficiálním webu výrobce jsem v nabídce tyhle kondenzátory nenašel.

Takže jediný co by se dalo použít s minimální úpravu je toto:
http://shop.conrad.cz/websale7/Kondenza ... 0%2fmd5%7d
Je jen o 5mm širší, takž by to mohlo dát, max. z převrtáním děr v desce, to by se tam mělo ještě vejít.

Jen se hrozím toho, že to začne odcházet postupně všechno a to je při 10ti zesilovačích 80 kondíků :( .
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Crest CPX 1500

Příspěvek od blaha » pát 06. srp 2010 16:41:44

Tak kondíky vyměněný (radši jsem vyměnil celou stranu), těch 30mm je maximum co se dá narvat přímo na desku a to se už musej převrtat díry, ale jde to. Jinak zes funguje snd tak jak má.

Změřil jsem i úbytek n těch výkonovejch odporech radši na tý nedotknutý straně (druhá mi hraje - zátěžák :) ), a jestli se to dá považovat za hodnotu tak to má 1,4mV.

Při tom kuchání jsem narazil i na pár zvláštností, jednak mi po zapnutí vypínal a zpínal náhodně ten opravovaný kanál (úplně zhasly na tý straně diody). Poprvé se mi vůbec nezapnul, pak 2x jo, tak jsm připojil signál, bednu, chvilku to hrálo a vypnul, tak jsem t znova rozdělal, a po tišťáku konektorů leze moucha, mouchu jsem vstrnadil, a od tý doby to běží. Trochu jsem na to koukal :shock: , že blbá moucha dokáže v klidu odstavit kanál.
Další zajímavost je, že tam jsou 3 různý signálový země:
1. je na XLR comba konektoru, ta je spojená se zemí na šroubovém terminálu a celý je to šroubkem kterým je zajištěn celý terminál spojený s kostrou mašiny.
2. na TRS v combo konektoru, která není nijak spojená s žádnou jinou zemí
3. na TS výstupech (ano, všechny 4 výstupy jsou UNBAL) a ta je spojená se šasi, na ní jsou spojeny i chladiče polovodičů a ty jsou spojeny s jednou z noh, takže žádná izolace.
Při týhle divočině jsem se radši na odzemění vykašlal, a radšiodpojím stínění na vstupních signálových kabelech.

Ještě foto po opravě:
Přílohy
IMG_0183.JPG
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
cintorinman

Crest CPX 1500

Příspěvek od cintorinman » pát 24. úno 2012 12:49:36

Zdar, mám jeden Crest CPX 1500 už pár let. Nejsem odborník přes elektroniku, ale: po zapnutí se rozjede ventilátor na nižší otáčky, bez výkonu nehřeje (je jedno jak dlouho), po zvýšení výkonu se otáčky zvýší. Ženu tím dva basáčky a jsem spokojen.

Uživatelský avatar
Pája

Crest CPX 1500

Příspěvek od Pája » čtv 05. dub 2012 0:39:01

Zesilovače CPX mají všechny regulovaný zdroj na ventilátory závislý na teplotě.Znamená to,že se ventilátor rozběhne a zvyšuje otáčky v závislosti s narůstající teplotou.Jinak kondenzátory přímo od výrobce se dají objednat v MusicData.

Odpovědět

Zpět na „Crest“