CREST CPX 2600 odpaluje repro?

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
jaro114
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 52
Registrován: čtv 30. říj 2014 0:24:37

CREST CPX 2600 odpaluje repro?

Příspěvek od jaro114 » stř 11. lis 2015 19:21:08

Mne sa teraz niečo dost nelíbi na tom zesilovači,a to je že skoro odpaluje reproduktory...naposled mi odešel basák,poté sem mnel akci a vyškače neodišli alespon jen ty ochrani to zachránili..ale co se týka zvuku taha dobre začne limitovat když už hraje dobre a hlasno a tak hlasno hralo aj pri BV AUDIO CF1000 tak vtym bylo počut lepšie hlasitost lebo neodpalovalo reproduktory,ale pri Crest si vsimam že niekedy ani neblika CGL ale tak svíti vice a zhasne,pri BV AUDIO to znelo dobre ale pri Crest CPX 2600 to nejde zesouladit styma bednama nebo proč to tak blbe slyset a i Limiter se zapina CGL...bedni jsou odadzeni BEYMA reproduktorami 3pasmovi (Beyma SM115,Beyma CP-21F,*stred nevim presne*) ..poradi mi niekto..?

istuchlik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: ned 13. dub 2014 8:13:58

Re: CREST CPX 2600 odpaluje repro?

Příspěvek od istuchlik » stř 11. lis 2015 19:48:54

No a nepřemýšlel jsi o tom, že je třeba výkon toho zesilovače na ty bedny moc velký? Že to prostě moc tavíš? Podle "papírových" parametrů je výkon toho CRESTu oproti BV AUDIO skoro dvojnásobný a pokud ho ženeš až do limitace...

jaro114
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 52
Registrován: čtv 30. říj 2014 0:24:37

Re: CREST CPX 2600 odpaluje repro?

Příspěvek od jaro114 » čtv 12. lis 2015 2:14:05

no jo ale hlasitosti to znie rovnako ako u CF 1000 od BV AUDIO..aBV audio pasovalo ktym bednam lip ..ale som pustil Crest na 70 percent ..hlasitosti a hralo tak hlasno ako u BV ale CREST uz Limitovalo..napadlo ma ze bedny jsou slaby ,,ale ze zosilovac limituje uz to mne prekvapilo

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: CREST CPX 2600 odpaluje repro?

Příspěvek od blaha » čtv 12. lis 2015 8:20:01

Trochu chaoticky napsaný dotaz, ještě ve slovenčině a ještě nejspíš s překlepy.

Na 90% si myslím, že zesilovačem to nebude, to by v něm muselo být opravdu něco špatně (myslím tím porouchané), ale nic ti nebrání dát ho do servisu nechat zkontrolovat.
Řady CPX máme asi 8ks zesilovačů a nikdy se nestalo, že by odepsal reprák. CGL jsem u něj snad zažil jen párkrát, převážně při zapojení v můstku. Mám takovej pocit, že si pozná co ta bedna snese a pak začne indikovat, bohužel, pokud to obsluha úspěšně ignoruje, tak jí asi ruce nepřerazí, přeci jen je to kategorie zesilovačů do 20k.
70% je nesmysl, je to pouze gain, nebo trim, ne hlasitost, tzn. někdy může být i na 30% moc, někdy ani na 100% se nic nestane. Úplně běžně je dávám na max.

Reprák je poměrně odolná součástka, pokud mu nepošleš nesmysl (třeba vejšky na basovej reprák zároveň s basama).
Sice píšeš osazení, ale o bedně už tu není ani písmenko, zrovna tak o zapojení výhybky. Nepíšeš ani jaký styl muziky přes to honíš.
Beyma SM115, sice uvádějí RMS 400W, ale jednak pod 100Hz má citlivost někde kolem 90-95dB, pokud tedy ženeš basy a ještě při nějakém signálu blížícím se sinus, tak zesilovač 2x540W je klidně může poslat do kytek.
BV Audio s 2x300W těm bednám pochopitelně nemohlo výkonem ublížit.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: CREST CPX 2600 odpaluje repro?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 12. lis 2015 11:25:22

Na dálku těžko radit, co můžeš všechno mít špatně, navíc ten tvůj popis je tak zmatený, že není jasné ani co ti opravdu odešlo v bednách, natož podmínky, za kterých se to stalo. I kdyby bylo VŠECHNO v naprostém pořádku, tak vždycky platí, že zvýšení výkonu zesilovače na dvojnásobek sice dá mnohem víc zakouřit všem reproduktorům (pokud už se pohybujeme poblíž jejich povoleného zatížení), ale je poměrně málo slyšet, někdy skoro vůbec, protože si na to ucho rychle zvykne a víc sebere i výkonová komprese v reproduktorech. Další věc, která taky platí vždycky - do beden s přerušeným reproduktorem se nesmí dál hrát, protože složitější výhybky pak impedančně přetěžují zesilovač, může tam být až skoro zkrat. A to vůbec neuvažuju, že se tak dá poškodit i výhybka a pak je to špatně furt. Najdi si ve svém okolí někoho, kdo tomu rozumí a na aparát se ti podívá. Nejde to naučit po internetu, je potřeba získat vlastní zkušenosti, třeba aby člověk poznal vadnou součástku, vyznal se v zapojení výhybky atd.

H.M.

Odpovědět

Zpět na „Crest“