PreSonus StudioLive 16.4.2

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
uncle.fido
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 01. črc 2010 10:19:25

PreSonus StudioLive 16.4.2

Příspěvek od uncle.fido » stř 13. dub 2011 8:06:29

No jo na straně PC, co už můžu udělat víc na straně PC (noťas), než nahrát čistý widle (novej prázdnej disk), veškerý soft a ovladače nejnovější z webu včetně všech aktualizací ? To jsem samozřejmě udělal jako první věc a stejně se to s...re. Měnit noťas se mi kvůli tomu nechce. Takže mi to spíš příjde jako klasickej případ, kdy to výrobce uspěchá a vrhne na trh nedodělanej výrobek. No doufám, že se pletu. Před nákupem jsem si říkal, že po roce nebo jak dlouho už je ten pult venku, to snad už budou mít vychytaný ?!.
To Fyla: s tím nahráváním máš pravdu, je to sakra žrout času. Dám si na to bacha :D

Uživatelský avatar
gabluk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 246
Registrován: stř 30. čer 2010 8:03:19
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

PreSonus StudioLive 16.4.2

Příspěvek od gabluk » stř 13. dub 2011 20:14:58

No, udelat se to da tak, ze na nahravani poridis takove PC, ktere ma FW chipset otestovany a doporuceny vyrobcem. Jestli tomu takto opravdu je, zjistis, pokud do notebooku das nejakou treba pujcenou PCMCIA kartu s takovymto chipsetem. Holt v nekterych pripadech nelze zajistit kompatibilitu s cimkoliv, co tisice vyrobcu PC komponent vyrobi. Zvlast u takto narocnych aplikaci, jakymi je zajisteni presunu velmi velkeho objemu dat (24 x stop, 48/44,1k, 24bit) na pevny disk.

Patso
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 10. čer 2010 12:50:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

PreSonus StudioLive 16.4.2

Příspěvek od Patso » pon 02. kvě 2011 8:23:05

Takže k Presonusu 24.4.2.
Po resetu a úpravě přímo u dodavatele vše šlape jak hodinky a leze z toho všechno jak má.
Teď mám za sebou 3 kšefty po sobě a nenarazil jsem na jediný zádrhel.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

PreSonus StudioLive 16.4.2

Příspěvek od safa » úte 03. kvě 2011 13:43:02

Po resetu a úpravě přímo u dodavatele vše šlape jak hodinky a leze z toho všechno jak má.
... smarja tys mel taky nejakej problem ?

Patso
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 10. čer 2010 12:50:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

PreSonus StudioLive 16.4.2

Příspěvek od Patso » ned 15. kvě 2011 21:40:18

Jé jsem to upe přehlídl že jsi se tady ptal, Šáfo...
Jo no měl, sekal se a hrozně topil, ale teď jede uplně v klidu a zvukově se mi zdá že se ještě více srovnal a zlepšil.
Taky jsem měl na začátku problémy se zpěvy, ale teď je to minimálně v live uplně hrubá věc na práci. Je neskutečný, co za ty prachy ten krám umí a jak se s tím dělá.

plysak
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: úte 22. úno 2011 11:31:33

PreSonus StudioLive 16.4.2

Příspěvek od plysak » úte 24. kvě 2011 22:22:57

Tak mam cerstou a ne uplne prima zkusenost s Presonusem (sice 24, ale to na veci asi nic nemeni). Na akci vse nachystano, zapojeno, naladeno, nastaveno, vyzkouseno, jen zacit hrat a v tu chvili to udelalo lup, podpeti v siti, kytaristovi se restartly vsechny digitalni efekty, Presonus rovnou zhasnul. Po vypnuti/zapnuti se rozsvitil neuveritelny zmatek, svitila polovina phantomu, predtim byly aktivni asi 3, globalni ekvalizery se nahodne rozhazely a priradily nesmyslne na groupy a AUXy, mix AUXu v haji, vsechny FAT channely totalne v pytli, PANy nahazene leva prava podle plotu, no proste vsechno v pryc, vsechno naskocilo nejak nahodne... Zacatek akce skoro s hodinovou sekerou.

Musim rict, ze tenhle zazitek mi prinesl jednu cennou zkusenost a co 5 minut jsem pak ukladal scenu, protoze tohle uz jsem podruhe zazit nechtel. :|

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

PreSonus StudioLive 16.4.2

Příspěvek od blaha » úte 24. kvě 2011 22:50:17

Musíte si uvědomit, že digitály jsou vlastně počítače, a stejně jako počítači vadí náhodné vypnutí, stejně tak to bude platit vice, či méně pro pulty. A stejně jako u PC platí zálohovat, zálohovat, tak zrovna tak to platí u digitálu.

Navíc já osobně bych si sebou vozil na flashce nějaké univerzální základní nastavení, který mi ten pult hodí do nějakého základního provozu, pak jen doházet phantomy a může se jet. POchopitelně nastavení výstupních EQ, považuji za základ v tom nastavení, většínou se používá zhruba stejná konfigurace. No a korekce, gejty, kompresory, atp. ty s dají bez problémů dodělat už při akci.

V tomhle případě bych viděl jako pozitivní, že pult naběhl do provozuschopného stavu a neshořel na něm třeba zdroj. A že sice se zpožděním, ale akce proběhla :D .
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

plysak
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: úte 22. úno 2011 11:31:33

PreSonus StudioLive 16.4.2

Příspěvek od plysak » úte 24. kvě 2011 23:28:47

Amen Blaho, ale vis jak to je s tema generalama po bitve... :-D A na priste uz samozrejme vim. #-o

Uživatelský avatar
Fyla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: stř 09. črc 2008 15:58:11
Bydliště: براغ

PreSonus StudioLive 16.4.2

Příspěvek od Fyla » úte 24. kvě 2011 23:30:28

Predpoklad k uspesne praci s jakymkoliv digitalem je UKLADAT! Za hodinovy zpozdeni nemuze ani tak pult, jako spis ten, kdo neulozil, co?

Patso
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 10. čer 2010 12:50:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

PreSonus StudioLive 16.4.2

Příspěvek od Patso » stř 25. kvě 2011 7:18:56

plysak píše:Tak mam cerstou a ne uplne prima zkusenost s Presonusem (sice 24, ale to na veci asi nic nemeni). Na akci vse nachystano, zapojeno, naladeno, nastaveno, vyzkouseno, jen zacit hrat a v tu chvili to udelalo lup, podpeti v siti, kytaristovi se restartly vsechny digitalni efekty, Presonus rovnou zhasnul. Po vypnuti/zapnuti se rozsvitil neuveritelny zmatek, svitila polovina phantomu, predtim byly aktivni asi 3, globalni ekvalizery se nahodne rozhazely a priradily nesmyslne na groupy a AUXy, mix AUXu v haji, vsechny FAT channely totalne v pytli, PANy nahazene leva prava podle plotu, no proste vsechno v pryc, vsechno naskocilo nejak nahodne... Zacatek akce skoro s hodinovou sekerou.

Musim rict, ze tenhle zazitek mi prinesl jednu cennou zkusenost a co 5 minut jsem pak ukladal scenu, protoze tohle uz jsem podruhe zazit nechtel. :|
Máš ho po úpravě firmware a zdroje? To totiž zásadně mění práci s tímto krámem. K lepšímu samozřejmě.
Já i kolega máme odjeto na svých dvou 24.4.2 od té doby každý cca 10 akcí a absolutně bez zádrhelu oba.
A ten mix ukládá sám, jemně na něm problikává tlačítko store, tak cca co minutu.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

PreSonus StudioLive 16.4.2

Příspěvek od Pavel Sedlák » stř 25. kvě 2011 8:12:07

Taky si myslím, že blaha má pravdu - na překlenutí krátkodobých výpadků (a potlačení dlouhodobých trapasů) se výborně hodí "nepřerušitelný zdroj napájení", který známe pod zkratkou UPS.

APC Back-UPS stojí kolem sedmnácti stovek...

Je to sice divná škatule, ale nepotřebuje žádné redukce a filtry v "tom" obsažené nejsou až tak špatné.

Jeden tenhle krám vozím na menší akce i kytaristovi, když nevíme, do čeho jdeme a rozvody vypadají na občasné black-outy.

Ten spínanej zdroj sice není to pravé ořechové pro Marshalla, ale pořád lepší, než úplnej výpadek.
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

PreSonus StudioLive 16.4.2

Příspěvek od safa » stř 25. kvě 2011 18:08:55

blaha píše:V tomhle případě bych viděl jako pozitivní, že pult naběhl do provozuschopného stavu a neshořel na něm třeba zdroj. A že sice se zpožděním, ale akce proběhla :D .
... no pockej to si delas legraci. U takovyhleho zarizeni s touhle eventualitou musi vyrobce pocitat a ukladat docasnej preset k naloadovani v podobnych pripadech. At uz Yamahy, nebo dokonce Uliho prastary DDXko, tyhle situace bezproblemu zvladaj, divim se ze u takovyhleho pultu o 7 let modernejsi konstrukce na takovouhle banalitu konstrukteri nemysleli. Nicmene UPSka je v tyhle situaci zasadni.

Patso
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 10. čer 2010 12:50:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

PreSonus StudioLive 16.4.2

Příspěvek od Patso » stř 25. kvě 2011 20:09:04

Při vytažení ze zdi, a znovu nasunutí vidlice ( nebo při 3násobném výpadku proudu na TRAGEDY v Yachtu v Brně :-) ) znovu naskakuje do aktuálního stavu.
Opravdu ale to chce udělat ten zdroj ( normálně na reklamaci v DISKu, za dva dny byl zpátky ) a rovnou tam nechat i přehrát ten firmware... Výrobce sám uznává, že původní software způsobuje nestabilitu a cyklení toho krámu...

Uživatelský avatar
kanjec
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: ned 17. kvě 2009 18:11:59
Bydliště: Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

PreSonus StudioLive 16.4.2

Příspěvek od kanjec » pát 10. čer 2011 11:40:15

Musím taky pochválit nový zdroj a FW. Od reklamace začátkem dubna po cca 8 akcích bezproblémový stroj s perfektně jednoduchým ovládáním. Všechno na jeden klik. Snad vydrží. S UPS dobrý nápad, asi ji vrazím do racku, pro jistotu aspoň na pult...
Ondřej Hornig
home - http://www.ohornig.cz/

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

PreSonus StudioLive 16.4.2

Příspěvek od safa » stř 27. črc 2011 21:32:39

V sobotu me ceka akce na Presonusi 24.4.2 tak jsem si ji pujcil a hraju si s ni, abych na akci nezmatkoval. Vsechno jasny, zaseky zadny (i kdyz vyhrad je dost). Nicmene chci se zeptat na jednu vec: Zdaleka nejvetsi slabina tohohle pultu mi prijde v efektech... respektive hledal jsem asi hodinu a nedari se mi najit slusnejsi hall (nasel jem jen "trochu slusnej"). Ty hally z vestavenejch FX jednotek jsou na urovni freeware pluginu a to jsem mozna jeste Freeverb urazil. Vy kdoz ten pult mate poradte mi jaky preset pouzit na zpev abych moh mit delsi tak 2.5s decay? Ja nic nenasel :-( . Jako jaks-taks-nejpouzitelnejsi jsem vyhodnotil jakejsi Warm hall (wood floor? - nemam to u sebe) ale i tak jak jdu nad 1.8s tak z toho zacina bejt plechovej sud.

Odpovědět

Zpět na „Presonus“