PreSonus 16.0.2 kompatibilita s notebookem HP

  • Reklama
  • DEMO 15
svirest
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: pát 27. črc 2012 15:09:41

PreSonus 16.0.2 kompatibilita s notebookem HP

Příspěvek od svirest » stř 03. říj 2012 17:27:21

Zdravím všechny "PreSoňáky",
rád bych se podělil o vyřešení problému kompatibility mixu s notebookem HP. Měl jsem s tím veliké problémy, které jsem konzultoval s kdekým (také s technikem dovozce /disk.cz/). Mimochodem musím říct, že Disk.cz funguje špičkově, okamžitá pomoc v mezích možností... Každopádně jsem nebyl schopen propojit mix s notebookem přes FW. Nakonec se vše povedlo, a tak pro stejně zoufalé jedince s Windowsama (u Applu je prý vše OK) sděluji:

1. koupit Express Card s čipem Texas Instrument (FW přes chipset v HP je u PreSonusu mrtvý :( )
2. nainstalovat Windows 7
3. stáhnout si na Presonus.com nejnovější upgrade pro 16.0.2
4. a co je nejdůležitější - stáhnout si nejnovější firmware do mixu

Kdo by potřeboval konzultaci asap tak pište na akarlovsky@volny.cz

Dudel
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 85
Registrován: pon 11. črc 2011 0:08:12

PreSonus 16.0.2 kompatibilita s notebookem HP

Příspěvek od Dudel » čtv 04. říj 2012 0:45:22

Ahoj,
ak by to náhodou niekoho zaujímalo, Presonus StudioLive 24.4.2 (Universal Control, Virtual StudioLive, Capture a Studio One) mám odskúšané na týchto notebookoch a počítačoch:
- HP 650 B970
- Asus M50VC
- Lenovo IdeaPad B580
- Apple MacBook Air 13"
- Apple iMac 27"

Funguje to na nich bez problémov na prvý šup, s výnimkou spomínaného HPčka, tam som po nainštalovaní stiahnutých ovládačov z presonus.com musel pc reštartovať, vrátiť naspäť pôvodné ovládače, spustiť Universal Control, aktualizovať firmware, opäť reštartovať a odvtedy išlo všetko perfektne.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

PreSonus 16.0.2 kompatibilita s notebookem HP

Příspěvek od Pavel Sedlák » čtv 04. říj 2012 8:31:05

Podobně je to s ovladači pro Focusrite.
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

svirest
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: pát 27. črc 2012 15:09:41

PreSonus 16.0.2 kompatibilita s notebookem HP

Příspěvek od svirest » čtv 04. říj 2012 19:41:47

Ahoj, ještě počítám s nákupem ipodu na "dálkové ovládání". Předpokládám, že by to měl být Apple, ale neporadí někdo, jaký by to měl být model? Mám dojem, že tu na nějaké debatě bylo řečeno, že by to neměla být 3jka? Má někdo zkušenosti? Díky za doporučení.... Alan

knobtweaker
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 367
Registrován: pon 09. bře 2009 12:43:06
Bydliště: Praha

PreSonus 16.0.2 kompatibilita s notebookem HP

Příspěvek od knobtweaker » čtv 04. říj 2012 21:38:26

tak funguje to s ipod touch , ale na nějaké serioznější ovládání spíš bych doporučil ipad.

svirest
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: pát 27. črc 2012 15:09:41

PreSonus 16.0.2 kompatibilita s notebookem HP

Příspěvek od svirest » ned 07. říj 2012 9:55:36

no samo, překlep jsem se, ipad jasně, jen nechci opakovat chybu s nákupem notebooku (měl jsem ihned koupit Apple), a tak nyní řeším model ipadu, který by komunikoval... Používá-li někdo pro monitoring ipad, dejte prosím info o používaném modelu, předem velký dík. Alan

Dudel
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 85
Registrován: pon 11. črc 2011 0:08:12

PreSonus 16.0.2 kompatibilita s notebookem HP

Příspěvek od Dudel » ned 07. říj 2012 10:41:20

Mám odskúšaný aj iPad druhej aj tretej generácie, na oboch funguje rovnako dobre. Pokiaľ hodláš kúpiť iPad len kvôli jednému účelu (aplikácia StudioLive Remote), odporúčam Ti zaobstarať si starší iPad 2 16Gb - bohate ti postačí, vyjde relatívne lacno a batéria vydrží dlhšie ako v 3-ke.

S iPodom/iPhonom (a aplikáciou QMix) veľa vody nenamútiš, tam dokážeš ovládať prakticky len úrovne monitorov, zatiaľ čo na iPade máš pod kontrolou celý pult (aj nemotorizované šable) a máš k dispozícii aj fičúrky typu SMAART alebo pekný vizuálny eq/gate/comp atď.

Uživatelský avatar
joshua
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 48
Registrován: stř 25. čer 2008 20:54:06
Bydliště: Varin
Kontaktovat uživatele:

PreSonus 16.0.2 kompatibilita s notebookem HP

Příspěvek od joshua » pon 08. říj 2012 17:09:03

Zdravim
Ja som mal s ipadom problem:
Pouzival som Presonus 16.0.2 a notebook HP- komunikacia vsetko v pohode (mal som to prepojene cez Firewire na expess card)
sieť som spojazdnil i pad(3 generacia 32GB) s SL remote tiez sa pripojil ale siel ovladat tak maximalne 2 minuty... problem zo zlym signalom to urcite nebol.. aplikacia zamrzla a reagovala az po vypnuti a zapnuti wifi na i pade a aj vypnuti a zapnuti samotnej aplikacie... riesili ste uz niekto podobny problem ?

A este jedna otazka myslite ze sa daju prepojit aj 2 rozdielne pulty ? napr. 16.4.2 a 16.0.2 potreboval by som nahrat nejaky ten vacsi koncert.

Vdaka za vase odpovede.

Dudel
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 85
Registrován: pon 11. črc 2011 0:08:12

PreSonus 16.0.2 kompatibilita s notebookem HP

Příspěvek od Dudel » pon 08. říj 2012 23:09:12

Presne táto vec sa mi stala keď som používal Wifi len priamo z notebooku bez Wifi routra. Mám pár routroch odskúšaných, no zakotvil som pri Tenda W309R vďaka excelentnému dosahu (90m na voľnom priestranstve!) a rýchlemu naštartovaniu.

2 rozdielne Presonus pulty nie je možné spolu klasicky prepojiť a používať "ako jeden pult", je ale možné dva rozdielne pulty používať na live zvučenie ako separátne zariadenia a nahrávať simultánne s oboma naraz na jeden PC s nahrávacím softwarom podporujúcim ASIO (napr. Presonus Studio One; nie Presonus Capture). Kompromis sa dá nájsť, chce to len trochu improvizácie :wink: .

svirest
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: pát 27. črc 2012 15:09:41

PreSonus 16.0.2 kompatibilita s notebookem HP

Příspěvek od svirest » úte 16. říj 2012 10:33:57

to Dudel:
prosím Tě mám koupit i-pad 16Gb 2 wifi nebo wifi +3G? Zmiňovaný router samozřejmě koupím, jen bych rád znal Tvůj názor... díky Alan

zblebt
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 195
Registrován: čtv 02. čer 2011 11:06:28
Bydliště: Uherské Hradiště

PreSonus 16.0.2 kompatibilita s notebookem HP

Příspěvek od zblebt » úte 16. říj 2012 11:40:45

Pokud iPad chces vyuzivat primarne na zvuceni a nechces si do nej kupovat internetovy tarif od mobilniho poskytovatele (napr. T-mobile) a nepotrebujes v iPadu GPS, tak kup verzi pouze s wifi.

Uživatelský avatar
Tonysss

Re: PreSonus 16.0.2 kompatibilita s notebookem HP

Příspěvek od Tonysss » stř 06. úno 2013 14:08:36

Ještě malý dodatek k Presonus - Wifi- Ipad

Vypněte si v AP routerech automatické volení kanálů , dejte nějaký kanál natvrdo !
Ipad právě ve chvíli přelaďování kanálů ztratí spojení a aplikace klekne.
Doba spojení (tj.doba kdy se rozhodne AP přeladit kanál) záleží na místním zarušení wifi sítě.
Někde mě to jelo bez problémů celý večer a někde minuta a konec aplikace v Ipadu se kousla.
Když jsem natvrdo nastavil pevný kanál bylo po problému.
Jenom se někde nesmím setkat se silnějším vysílačem na stejném kanálu...

A ještě jeden problém který jsem řešil zatraceně dlouho.
Studiolive vs. Imac 21 (2011) komunikace po firewire byla nestabilní dropoutovalo to sca. každou minutu.
Po výměně asi 50 kabelů a po přeinstalaci OS X, nových driverech atd...
Jsem zjistil že celý problém byl v tom, že byly v iMacu nainstalováný neoriginálný paměti Ram (DDR3 1333) ,nikde jinde se to ve stabilitě neprojevovalo, počítač šlapal naprosto perfektně, jenom firewire kuckalo. Když jsem vrátil origo paměti vše bylo v pořádku !

Tonysss

Uživatelský avatar
Tonysss

Re: PreSonus 16.0.2 kompatibilita s notebookem HP

Příspěvek od Tonysss » stř 06. úno 2013 14:10:37

GPS má každý Ipad

3G znamená slot na simkartu pro datové spojení pomocí GPRS,3G

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: PreSonus 16.0.2 kompatibilita s notebookem HP

Příspěvek od KamilV » stř 06. úno 2013 15:16:58

Tonysss píše: Jenom se někde nesmím setkat se silnějším vysílačem na stejném kanálu...
Předpokládal bych jako samozřejmost před akcí na místě udělat scan na vytíženost jednotlivých pásem a nastavit na AP to pásmo, které je volné - a ideálně i bez interferencí sousedních pásem (ob 4 kanály při šířce 22 MHz - 802.11b, ob 3 kanály při šířce 20 MHz na kanál - 802.11g).

Uživatelský avatar
maro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 273
Registrován: stř 26. led 2011 18:49:13

Re: PreSonus 16.0.2 kompatibilita s notebookem HP

Příspěvek od maro » stř 06. úno 2013 17:42:04

určitě v nastavení AP se dají zjistit volné kanály.... ale nedávno sem narazil na pěknou aplikaci pro android: wifi analyzer . pěkně to ukazuje sílu signálu na jednotlivích kanalech.
Listen... and enjoy the sound

Odpovědět

Zpět na „Presonus“