Zapojenie s PC a ipadom

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
expert218
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: úte 09. říj 2012 21:18:24

Zapojenie s PC a ipadom

Příspěvek od expert218 » úte 09. říj 2012 21:27:44

Ahojte ludia.

Mam zaujem kupit Presonus 16.0.2 ale patram ako patram a nemozem zistit ako je mix prepojeni s PC.
Viem ze je to cez firewire pripojenie ale ked ze ho ja na notebooku nema islo by to cez express kartu ktora je pripojena do usb cez adapter na notebook kedze notebook nema slot ani na express.
Na ipad sa potom pripaja cez router aby to malo dlhsi dosah komunikacia notebook a router cez ethernet kabel (MOHLO BY TO TAKTO FUNGOVAT ?)

Dakujem za odpovede moc mi pomozete.

Dudel
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 85
Registrován: pon 11. črc 2011 0:08:12

Zapojenie s PC a ipadom

Příspěvek od Dudel » úte 09. říj 2012 23:24:47

Áno, funguje to tak ako si popísal:
Mix <-firewire-> PC <-ethernet-> Router <-wifi-> iPad

ALE, v žiadnom prípade ti neodporúčam pult s pc zapájať cez adaptéry ako to popisuješ ty... sú s tým niekedy dosť komplikácie pri starších/lacnejších notebookoch, dokonca aj pri priamom firewire prepojení bez rôznych adaptérov.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Zapojenie s PC a ipadom

Příspěvek od blaha » stř 10. říj 2012 0:11:48

Neexistuje žádný plnohodnotný převodník z FW, nebo ExpressCard na USB.
Druhé zmíněné sice existují, ale nejsou plnohodnotné, rozhodně na nich nepůjde FW řadič.
Pokud nemáš na NB FW, nebo lépe ExpressCard (protože někdy integrované FW řadiče nefungují), nemáš šanci.
Vím to, protože jsem to taky asi před půl rokem hledal. Takže buď vyměnit noťas, nebo postavit nějaký malý počítač s FW kartou do PCI/PCIe slotu, pochopitelně s řadičem TI.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

svirest
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: pát 27. črc 2012 15:09:41

Zapojenie s PC a ipadom

Příspěvek od svirest » sob 13. říj 2012 19:00:14

Absolutní souhlas s Blahou! Měl jsem obrovský problém s připojením na notebook, vyřešila to Express karta a jestli si zvučíte sami doporučuji notebook oproti PC... fakt je, že PC asi postavíš levněji, ale ta váha :(

Uživatelský avatar
Presonus

Re: Zapojenie s PC a ipadom

Příspěvek od Presonus » stř 30. led 2013 7:23:13

Mám 16.4.2 a i pad funguje 100%. Na stránke http://www.presonus.com si stiahni manual od tvojho mixu a sú v ňom podpísané presne modeli expres kariet ktore sú kompatibilne.. Funguje spoľahlivo. Odskusane aj nahrávanie na kamaratovej 24.4.2 , 24 stop na jedno jadrovom starom asuse bez problémov. Mimochodom používajú sa len 4 z 8 vodicov na FireWire tak aj starší notas pôjde super... Odporúčam ale zakúpiť kvalitnejší WiFi router aspoň s 5 db a tenou. Inak naj naj by bolo 5 ghz ale tie routre sú zatial dost drahe

amigo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: pát 03. črc 2009 1:48:20

Re: Zapojenie s PC a ipadom

Příspěvek od amigo » ned 17. lis 2013 10:30:59

Mohol by niekto prosím napísať nejaký konkrétny tip wifi routra ktorý by mal silný signá a nepadal by ani pri väčšíh vzrialenostiach? Ďakujem

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojenie s PC a ipadom

Příspěvek od relaxmusik » ned 24. lis 2013 17:14:35

Zdravim, pult pouzivam cca 1rok bez wifi routeru, vubec neni prakticky potreba. Ipad mam propojeny s notebookem pres WIFI, vytvoril jsem sit per to per a funguje to naprosto perfektne, ani na venkovni akci pres nekolik set lidi nebyl vubec problem se signalem a vse funguje na 100%.
U novych verzi Ai jiz myslim neni poterba notebook, k pultu je jiz usb wifi router, alespon takto jsme to pochopil, pokud ne opravte mne :-) .

Bildic
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: ned 17. bře 2013 17:00:04

Re: Zapojenie s PC a ipadom

Příspěvek od Bildic » pon 25. lis 2013 20:54:33

Ja som to po rokoch na platforme PC/NB s FW vzdal, kupil som macMini - mala ľahka krabička s firewire. Ked potrebujem velku obrazovku beriem prenosne LCD a ked mam len jednoduche nahravanie, vystacim si s iPad-om ako externou obrazovkou. Mam BT klavesnicu a BT trackpad cim mi odpadaju kable.

Kedze u digitalu (GLD) som na zaciatku nemal na vyber - iPAD, dobrovolne/nasilu som "konvertoval" na mac. Paralelna stabilna a bezproblemova praca s MOTU4pre FW ( ma uz aj USB) a GLD OnLineEditor a SMAART a iPad na platforme mac po desiatkach laboratornych PC rokoch je u mna jednoznacna volba.

J

Odpovědět

Zpět na „Presonus“