Presonus RM32 / CS18AI

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
DShark
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 41
Registrován: úte 16. říj 2012 7:50:58
Bydliště: Zilina, Krasno nad Kysucou
Kontaktovat uživatele:

Presonus RM32 / CS18AI

Příspěvek od DShark » pon 09. lis 2015 11:46:19

Mate niekto s tym skusenost?
Rozmyslam o kupe tak by rad pocul pro a proti :)
Vdaka
Zvukár SL Systems
Predseda o.z. Kultúrny Prameň

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Presonus RM32 / CS18AI

Příspěvek od Návštěvník » stř 25. lis 2015 21:09:12

Také by mě zajímaly zkušenosti s tímto mixem. Především ovládání Presonus StudioLive SLRM32AI přes PC a dotykový monitor. Je to k něčemu? Co se dá říct ke kvalitě mixu? Absence "páráku" je lákavá.
Děkuji za postřehy, názory....

Uživatelský avatar
zvukar

Re: Presonus RM32 / CS18AI

Příspěvek od zvukar » pát 27. lis 2015 3:19:05

Pri tomto rieseni pozor na vyber monitoru. Na niektorych to ide plynule a hladko a na niektorych sa to zadrhava a robi sa s tym velmi zle.

Ja osobne som fanusik konzol, robi sa s tym rychlejsie ako s monitorom/iPadom. Ale da sa pouzit aj ten monitor alebo iPad.

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Presonus RM32 / CS18AI

Příspěvek od Bassman » pát 27. lis 2015 9:34:07

Ja robim vacsinu na tablete, ale casom som si dokupil este aj maly midi pultik, aby som mal par sabli pod rukami "fyzicky". Ono s tym dotykovim ovladanim to nie je vzy uplne idealne. A ovladat mix cez PC, tak to je uplna lod. To sa fakt neda.

Takze ak vacsie akcie, tak urcite radsej konzola.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

mirecak
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: stř 25. lis 2015 20:24:38

Re: Presonus RM32 / CS18AI

Příspěvek od mirecak » pát 27. lis 2015 18:58:22

Tak chceme mix hlavně do zkušebny. Tam by ovládání vadit nemělo. Po nastavení se do toho celou dobu šahá minimálně. Taky bych chtěl zaznamenávat do PC jednotlivé stopy pro kontrolu, možná nějaký demáček.
No a 2 - 3 krát do roka nějaká menší akce. Klasika dvě kapely osazení 1 - 2 kytary, basa, bicí, klávesy, zpěvy. tak 50 - 100 lidí na úrovni vesnické ligy, někde na plácku, hřišti. PA od kamaráda. Má EAW. Mix od něj půjčovat nechci. Má GLD 80 což je už finančně dost (alespoň pro mně). Hlavně je problém, že ho má zabudovaný.
Na větší akci si zveme zvukaře.
V podstatě se rozhodujeme mezi Presonus 24.4.2 (nutnost "páráku". Těžký, drahý.) a nebo Presonus RM 32.+ Router+Cat5+ noťas a dotykový monitor.
Dl1608 by byla taky dobrá, ale ze 16 in mám strach. Navíc I-pad. Qu 24 to by byla volba, ale to je mimo rozpočet. Jedině bazar, ale ještě jsem ho na bazaru nikde neviděl.
Rád vyslechnu nějaký jiný návrh. Cena do 50.000,-, raději míň. Analog už raději ne.?!
O RM 32 jsem nic nenašel, tak se obracím na zkušenější o radu, názor.
Děkuji.

Uživatelský avatar
zvukar

Re: Presonus RM32 / CS18AI

Příspěvek od zvukar » sob 28. lis 2015 0:32:01

Do skusobne a na obcasne samozvucenie a nahravanie je to uplne v pohode. Tam netreba ani konzolu, staci ten monitor/iPad/PC.

Dalsie z moznosti na zvazenie v cenovej hladine su Soundcraft Si Expression alebo Behringer X32.

mirecak
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: stř 25. lis 2015 20:24:38

Re: Presonus RM32 / CS18AI

Příspěvek od mirecak » sob 28. lis 2015 20:54:47

Soundcraft Si Expression 2 24ch. 80.000,- (dost přes rozpočet) nevyhnu se páráku, nebo audiorack 35.000,-.
Soundcraft Si Expression 1 16ch. 67.000,- (dost přes rozpočet) nevyhnu se páráku, nebo audiorack 35.000,-.Málo vst.
Behringer X32-TP 32ch. 70.500,- (dost přes rozpočet) nevyhnu se páráku, nebo stageboxu.
Behringer X32-Producer TP 16ch. 45.000,- nevyhnu se páráku, nebo stageboxu. Málo vstupů.
Souncraft Ui 16 12ch. 17.200,- Snad zdvojit. Pak 34.500,- 24ch. netuším, zda je to možné.?!?


Zatím se mně nejvíc líbí Presonus RM 32 + Pc + dotykový monitor. Na PC nejsou žádné velké nároky, stačí obyčejný kancelářský. Takový se doma odstavený najde, nebo použiji pracovní noťas.
Otázka je, jaká bude investice do dotykového monitoru, aby to fungovalo plynule, bez zadrhání. Toto bude asi nutné vyzkoušet někde v obchodě s připojeným notebookem. Nutné vyzkoušet před koupí mixu.

Má ještě někdo nějaký postřeh, nebo jsem něco špatně pochopil?
Díky za info.

thomas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 192
Registrován: čtv 22. dub 2010 11:03:26
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Presonus RM32 / CS18AI

Příspěvek od thomas » ned 29. lis 2015 14:25:55

Každý z uvedených pultov môžeš umiestniť priamo na stage a tým nutnosť páráku odpadá. Ak si sa raz zmieril s tým, že nepotrebuješ fadre, tak ešte pozri X32 Rack, do rozpočtu sa v pohode zmestí, 22 fyzických vstupov s možnosťou rozšírenia, nahrávať do PC môžeš 32 stôp. Ak raz budeš chcieť konzolu, tak ho použiješ ako stagebox. Porovnanie s RM32 nemám, ale skúsenosti s Rackom iba pozitívne.

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: Presonus RM32 / CS18AI

Příspěvek od Havlis » pon 30. lis 2015 7:17:14

Jen upozornění - Soundcraft Ui16 neumožňuje nahrávat po stopách, ale pouze dvě stopy na flashku. Tenhle Presonus se mi moc líbí, ale na "1 - 2 kytary, basa, bicí, klávesy, zpěvy" imho bohatě stačí třeba i Behringer XR18 - takováhle kapela se do těch 18ti stop pohodlně vejde a jinak má všechno co potřebuješ v sobě. Navíc umožňuje nahrávat 18 nezávislých stop. Je velmi malej a kompaktní, v podstatě je to stagebox se zabudovaným mixem. Zkus na to mrknout, jestli by vám nestačil, my ho máme ve zkušebně přesně na tyhle účely. Mám v něm dva zpěvy, dvě kytary, basu, klávesy a bicí (kopák, snare, tom, floor tom, dva overheady, sampler) a ještě mám pár vstupů volných...
Ovládání tabletem je uplně v pohodě, na zkušebnu pohotový dostatečně. Bubeník používá aplikaci na mobilu, na který si míchá vlastní odposlech do ucha...

mirecak
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: stř 25. lis 2015 20:24:38

Re: Presonus RM32 / CS18AI

Příspěvek od mirecak » pon 30. lis 2015 23:17:02

Havlis píše:Jen upozornění - Soundcraft Ui16 neumožňuje nahrávat po stopách, ale pouze dvě stopy na flashku. Tenhle Presonus se mi moc líbí, ale na "1 - 2 kytary, basa, bicí, klávesy, zpěvy" imho bohatě stačí třeba i Behringer XR18 -........
Díky za typ. Mrlk jsem na to. A přiznám se rovnou, že Behringer mě vůbec nenapadl. Editor je fajn. Řekl bych, lepší jak Presonus. Škoda že to není 24/8, nebo alespoň 20/6. A taky nevím, jestli by mě s tím nevyhodili ze zkušebny. Přeci jenom ta značka!?! Vydrží to vůbec tři roky záruky? Je fakt, že na x32 je jen samá chvála. Otázka, co třeba po 5 letech.
Vstupů potřebuju bohužel víc, když hrajem nějaké menší akce (bez zvukaře) ve dvou kapelách, aby se to memuselo přehazovat. Střídáme se i několikrát za večer. Cena je příznivá (23.000,-).

Co ještě kombinace iLive T-iDR 32 + notebook (+dotykový monitor). Cena taky supr (38.000,-). Kvalita by asi byla nejlepší. Je to doprodej, ILive T končí, (bude jen iLive D), tak bohužel žádný firmwaew.
http://www.prodance.cz/ilive-t-idr-32-mix-rack.html
Tady je dost drobný editor. A taky složitější. Ale to je asi o zvyku. Netuším jak s nahráváním jednotlivých stop. Zřejmě ještě karta do slou "B". Zítra volám do Prodance Brno. Uvidím.

Jen doufám že nejsem úplně mimo vlákno...

Díky všem za reakce a pokud to zajímá, dám vědět, co jsem zjistil.

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: Presonus RM32 / CS18AI

Příspěvek od Havlis » úte 01. pro 2015 9:29:09

MYslím že kvalitou provedení je Behringer naprosto v pohodě. Popravdě jak sleduju dění kolem Soundcraftu Ui16 a Behringerů XR série, tak Behringer má méně problémů a v podstatě i vyšší kvalitu. Podstatná část je převzatá z X32 (třeba efekty) a sice je to Behringer, ale myslím, že zcela konkurenceschopnej světovým značkám (samozřejmě v daným segmentu velmi levných digimixů pro malý kapely)).
Ale jestli potřebuješ zvučit zároveň dvě kapely, tak to je pak jasný, že XR18 nebude stačit. Ale třeba do zkušebny je to jako mix/recording rozhraní fakt dokonalá věc za pár peněz.
Ten iLive za daný peníze vypadá velmi dobře, dej vědět, co jsi zjistil a budeš kupovat...

mirecak
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: stř 25. lis 2015 20:24:38

Re: Presonus RM32 / CS18AI

Příspěvek od mirecak » úte 01. pro 2015 22:10:11

Tak začalo to Presonusem 16.4.2 (bazar cca30.000,-) to je málo vstupů a nutnost analogového páráku. Následoval Presonus 24.4.2 (sleva v prodejně Disk.cz Boskovice, jako krátce jetej 45.000,- PC 70.000,-) Byl jsem tam osobně a dozvěděl jsem se že je to starší verze... A zase nutnost páráku. Jinak by vyhovoval. Začal jsem řešit párák, lépe řečeno,jak se mu vyhnout a neuvázat se pouze na Apple. V Dick.cz mě navedli na Presonus RM buď 16, nebo 32. Jde s toho nahrávat, nemusí být těžký párák, není to závislý pouze na Apple. Další typ byl Behringer RX18. Pěkný editor, ale málo vstupů. Kdyby se jednalo pouze o zkušebnu, za ty prach do toho jdu. Současně s Behrigerem a pročítání spoustu diskuzí jsem narazil na Hudebním fóru na:-

Re: Odposlechový In-ear systém BEZ zvukaře
Příspěvek od pavel2 » 26.11.2011 15:47 strana 3.
Wizz je skvělý pult a za peníze co stojí nic lepšího v analogu asi nepořídíš.
Nikdo už v analogu tohle dál vyvíjet/dělat nebude - všechno se odehrává v digitálním světě, protože je to všestranější a ve výsledku levnější. Například naroutovat jeden vstup na x výstupů se samostanýma EQ je v analogu celkem (vzhledem k nákladům) utopie. Nejde ovšem o hračky typu presonus StudioLive.
Smysl dává něco aspň jako řada iLIve. Tam jsou docela fajn jejich stageboxy (IDR), který jdou ovládat i jenom z počítače, iPhonu, nebo enkondérem, což zrovna samozvučící kapele může velmi vyhovovat.
Menší akce takhle občas dělám - notebook + IDR. Propojený je to ethernetem, takže žádný páráky, jen ta krabice na pódiu.

Tato myšlenka mě zaujala. Protože je příspěvek z r. 2011 napsal jsem mu dotaz jak to funguje do e-mailu. Bez odpovědi. Asi jsem měl pokračovat v diskuzi. Nevím. Možná se ještě ozve.
Poslední myšlenky co mně vnukli známí s podobnými zájmy (muzika zvučení, nahrávání) nevzdávat se konzole , je momentálně adept č.1 Qu24+AR2412.
QU24 (sice finančně mimo moje možnosti 72.000,-) Ale asi se podaří najít spolupodílník, který by ho sem tam také využil.
AudioRack GLD AR2412 mám možnost si vypůjčit 1-2x za rok na menší akci bez zvukaře.
Toš tak.

Do Prodance jsem dnes zavolat nestihl, byla lítačka od rána až do večera. Zkusím zítra.

mirecak
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: stř 25. lis 2015 20:24:38

Re: Presonus RM32 / CS18AI

Příspěvek od mirecak » stř 02. pro 2015 18:46:32

tak dnes jsem volal do Prodance Brno. Potvrdili mně, že lze ovládat iLive T iDR mixrack v jednodušších situacích zcela spolehlivě pouze přes PC/notebook/iPad. Žádný problém. Na vícestopé nahrávání je třeba dokoupit kartu třeba tady.
http://www.prodance.cz/ilive-t-m-dante-a.html
Ovšem ta částka je masakr. Kdo nepotřebuje nahrávat, řešení by to bylo.
Pouze iDR+ noťas, nebo starší PC a případně dotykový monitor. Propojit obyčejným UTPéčkem (cena do 10,-/m) a basta. Kamarád to tak dělá u GLD 80 + AR2412 UTP natahuje 2x (ten nejlevnější) pro případ poškození, aby byl nachystaný přepíchnout. Kvalitativně bez konkurence. 32in/16out/+ komlpet dynamika, eq, filtry grupy matrix a já nevím co. Jen editor je trošičku droboučký, tak to chce dobrý oči a na případném dotykáči stylus.

My jdem asi do QU 24. Budeme se o něj dělit s kamarádem + každý něco přispěje z kapely. Audiorack si budu půjčovat a občas mrknu po bazarech. Jediný mínus mimo ceny je dálkové ovládání pouze přes Apple. Bez toho se obejdu.

Taky se mi ozval z Hudebního bazaru "pavel2" že iDR + noťas bez problémů na menší akce používá. Má to pěkně popsaný, tak jsem ho požádal, ať to hodí sem, nebo to s jeho svolením udělám já. Čekám na další odpověď.

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: Presonus RM32 / CS18AI

Příspěvek od zahy » stř 02. pro 2015 19:34:39

Časem zjistíš ze apple není minus.
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: Presonus RM32 / CS18AI

Příspěvek od Havlis » stř 02. pro 2015 19:42:30

ty jo, to jste se nakonec s tou cenou docela rozjeli, na to, že to má být ve zkušebně a 2-3 akce za rok někde venku:-). Ale určitě litovat nebudete:-). Částka za Dante kartu je fakt masakr, to jsem zůstal koukat...
Každopádně jestli na to ty peníze máte, tak dobře pro vás:-)

Odpovědět

Zpět na „Presonus“