Kvalitní zpěvové mikrofony na live?

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
  • Reklama
  • EAW RS series
Bassman
Uživatel
Uživatel

Re: Kvalitní zpěvové mikrofony na live?

Příspěvek od Bassman » sob 07. lis 2020 18:50:45

Co sa tyka tej odolnosti na vazbu, tak v tom je Mipro fakt super, to suhlasim. Len prave sa mi zda ze je to vdaka tej ciastocnej okresanosti zvuku (rovnako ako SM58 ... to budu teraz reakcie :)). Ale je to subjektivne treba to pocut, urcite to nie su zle mikrofony.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

mifune
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od mifune » ned 08. lis 2020 8:48:44

"Kuchtelski" jako vždy extra liga =D> =D> =D> - není důvod mu nevěřit - ale ta cena.. D.facto...... jako levný kondik ( cca 6.000,-) se mě osvědčil (jak jinak) Rode S1 a velmi levný a nenáročný M2 :D :D (nejsu díler RODE, jen spokojený dlouholetý uživatel..) splnil vše co se očekávalo...přešel jsem z Shure Beta...už před x roky...asi v extralize nic jinýho než DPA není, ale né každej "okresní" zvukař může mít nachystaný v kufru 5 mikráků po 25 litrech...Rode toto vychytalo ( nejebte mě za to, že jsou daleko lepší, ano jsou daleko lepší) ale nástroják M3 za 2 litry je boží a co teprve pár M5 to nemá výkon x cena konkurenci....(když děláš okresní přebor - musíš čumět na výkon x cena..judisti, hasiči, myslivci, děvčátka v tanečním kroužku, místní sbor a tři pseudo muzikanti na tancovačce ti většinou profi mikrák nezaplatijou, a ani neocenijou - většinou( dej tam bezdrát a hlavně at něco hraje)....a v sále co člověk to zvukař - zesil, zeslab, uber, přidej, seš hluchej, já to vím líp, ja tady všechny znám....

mifune
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od mifune » ned 08. lis 2020 9:26:39

Ještě doplním: když vidíš ty maličký judisty se prát, děvčátka ze sboru zpívat a hrát, ukončení školní docházky a pasování absolventů - dělám to rád a vždy zadarmo ( živí mě dobře stavařina) - (lžu většinou si vezmu 200,- na beneli....) :lol: :lol: :lol:

safa
Uživatel
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od safa » ned 08. lis 2020 14:50:56

mkarr píše:
pát 23. říj 2020 0:02:45
. Musicdata ho nechají ochotně vyzkoušet na jejich aparátu, pokud zrovna nebudou mít zacoronováno.
... tak to snad vsichni prodejci, ne? Uprimne receno srovnavacky u nas delame docela casto a radi :-) , vetsinou je to (i pro mne, ktery se snazi stat stranou) dost poucne. Asi proed rokem si u nas vybiral mikrofony damsky pevecky oktet... to byla parada, co dama to jiny hlas, nazoru spousta. Nakonec si vybraly... a chtely vsyzkouset vsechny najednou, takze jsem si na prodejne jeste zazvucil koncert na zaver :D

mkarr
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od mkarr » ned 08. lis 2020 23:57:38

safa píše:
ned 08. lis 2020 14:50:56
... tak to snad vsichni prodejci, ne? Uprimne receno srovnavacky u nas delame docela casto a radi :-) , vetsinou je to (i pro mne, ktery se snazi stat stranou) dost poucne.
Asi jo, já jen psal kde se dá vyzkoušet zrovna tenhle. Že by to mohlo vyznít tak, že jinde nenechají mikrofon vyzkoušet a MusicData jsou tím jakkoli výjimka mě nenapadlo.

james29
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od james29 » úte 10. lis 2020 18:05:58

navstevnik píše:
sob 07. lis 2020 16:32:23
Takovy "umelce", jak je Lounova a obecne ty lidi, co lezou k PAckum, to fakt vsem kolegum zavidim.
bohužel se občas takový umělec vyskytne :-D :-D naši zpěvačku je taky hodně putovní a při vystoupení lítá buhvíkde, ale mávání mikrofonem před bednama a přibližování se k nim jsem ji už naštěstí odnaučil :-)

james29
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od james29 » pon 04. led 2021 18:33:54

Ahoj,
Mel bych jeste doplnujici otazku na kolegy co pouzivaji kondiky na live.
Jak je to s odolnosti vuci źpetne vazbe?
Horsi?
Srovnatelne s dynamikou?

Diky vsem.

mkarr
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od mkarr » stř 06. led 2021 0:22:24

Obecně horší. U dobrých kondíků (taky za adekvátní cenu) se ten rozdíl v náchylnosti částečně smazává. Plusem může být že zpěv/nástroj nabíraný kondíkem bývá čistší a zřetelnější a tak není potřeba ho tam dávat tolik nahlas a přesto je slyšet případně se patřičně prosadí. Asi to neplatí šmahem všemi žánry, ale to případně upřesněte dotaz a ozve se někdo erudovanější, kdo zvučí tu věc co vás zajímá.

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“