Baterie pro bezdrátové mikrofony

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
hemmond
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: úte 03. bře 2020 12:39:43

Baterie pro bezdrátové mikrofony

Příspěvek od hemmond » pon 16. kvě 2022 10:41:19

Zdravím,

hledám rozumné alkalické baterie do bezdrátových mikrofonů (Omnitronic UHF-102). Každý mikrofon potřebuje 2x AA. Vzhledem k tomu, že mikrofony používám relativně sporadicky, tak se mi zatím nevyplatilo experimentovat s akumulátory, ale pokud má někdo zkušenosti s Eneloop PRO, tak bych do nich možná taky investoval.

Měl jsem dlouhodobě velmi oblíbené a mnoha akcemi ozkoušené baterie IKEA Alkalisk, ale ty byly z "ekologických důvodů" z nabídky IKEA vyřazeny a nahrazeny pouze akumulátory.

Takže mé dotazy:
1) S jakými bateriemi do vašich bezdrátů máte zkušenosti a kde je kupujete?
2) Používáte někdo v bezdrátech akumulátory Eneloop/Eneloop PRO? Případně nějaké jiné, které se vám osvědčily?

"Data" ze kterých většinou vybírám baterie jsou tady, ale rád bych nejprve nějaké zkušenosti "z první ruky":
http://www.nejlepsi-baterie.cz/


https://www.youtube.com/watch?v=XIWAE7UitJU

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Baterie pro bezdrátové mikrofony

Příspěvek od PeBe » pon 16. kvě 2022 11:28:34

EnelopPRO používám do bezdrátu AKG WMS40 (1 kus), ale ten nasazuji jen pro slintavé řečníky na svatbách a narozeninách, takže jen pár minut a ještě občas a jelikož je tento mikrofon málo žravý, nemám tušení, jak dlouho by aku vydržely v plném nasazení. V nástrojovém bezdrátu ze stejného setu, vydrží Enelopka v pohodě celý kšeft, tedy cca 6-7 hodin. EnelopPRO dávám i do InEar přijímače LD MEI1000 (2 kusy). Zde vydrží také v pohodě celé hraní. Pro jistotu však vozím v šuplíku ještě čtyři náhradní EnelopPRO. Články měním vždy před každým hraním a zároveň dávám hned na nabíječku ty, které jsem vyndal :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
Bedrich

Re: Baterie pro bezdrátové mikrofony

Příspěvek od Bedrich » pon 16. kvě 2022 11:33:35

Ahoj, já používám Normální značky co se dají koupit v jakémkoliv Elektru a vydrží mi vždy dvě baterie na akci ,to je asi těch šest hodin., Jinak ty enelop pro by me taky zajímaly,mám dva mikrofony do ruky senheiser a Shure a chtěl bych nějaký nabíjecí,ale někdo mi říkal že ty nabíjecí přestanou fungovat hned bez jakéhokoliv upozornění a to je blba situace , protože třeba ten senheiser když úplně vypne tak začne strašně chrčet atd.

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: Baterie pro bezdrátové mikrofony

Příspěvek od gnat » pon 16. kvě 2022 13:16:28


hemmond
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: úte 03. bře 2020 12:39:43

Re: Baterie pro bezdrátové mikrofony

Příspěvek od hemmond » pon 16. kvě 2022 15:37:32

gnat píše:
pon 16. kvě 2022 13:16:28
test tužkovek
O tomto testu vím, dokonce jej v úvodním příspěvku odkazuji. Šlo mi u dotazu hlavně o zkušenosti s konkrétními značkami a typy a u akumulátorů o zkušenosti s chováním mikrofonů při jiné vybíjecí charakteristice než u alkalických baterií. Samotná čísla jsem si už procházel taky.

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: Baterie pro bezdrátové mikrofony

Příspěvek od gnat » úte 17. kvě 2022 14:45:52

Aha, sry. To jsem nějak přehlédl. Mám většinu bezdrátů EW G1, takže používám 9V baterky. Koupil jsem 200 alkalisků když je vyprodávali na eshopu po 7 Kč za ks.

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“