Zpěv a housle

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
Odpovědět
  • Reklama
  • Školení dLive 2.0 v PRODANCE
Marlene04
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: stř 28. srp 2024 20:05:51

Zpěv a housle

Příspěvek od Marlene04 » stř 28. srp 2024 23:39:49

Mám takový prekérní dotaz. Hraju v malém uskupení, kde zpívám a hraju na housle, kytaru a cajon. Celkem běžně se stává, že střídám vše zmíněné během jedné písničky. Největší problém je kombinace zpěv a housle. Našla jsem několik alternativ, ale nejvíc sexy by mi přišlo, pokud by se například náhlavním mikrákem šlo nazvučit i na ty housle. Potřebuju se trochu při hraní hýbat a když třeba bubnuju a hraju u toho na cajon, byl by náhlavní mikrofon fajn řešení. S dalšími možnostmi ohledně houslí jsem odkázaná na bezdrát, protože je potřebuji v průběhu "zahazovat" a kabely jsou velmi omezující a současně netrvanlivé. Tak co, chlapi, najdete pro mě řešení, nebo mi stejně doporučíte nějaký "t-bone"? ;)
Díky.

jarakri
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: čtv 02. led 2020 7:50:59

Re: Zpěv a housle

Příspěvek od jarakri » čtv 29. srp 2024 13:40:50

Na housle lze použít nalepovací mikrofon. Bezdrát je záležitost samostatná a fyzicky se připojíš drátem od mikrofonu (náhlavního nebo nalepovacího) na drát nebo do krabičky/vysílače a pak to jde vzduchem. U těch houslí pak tu krabičku musíš někde zespodu přilepit na housle pokud je chceš "odhazovat". Náhlavní mikrofon na zpěv a housle dohromady - tady jde o to jak hlasitě zpíváš čeho tam bude víc. Ten mikrofon si musíš dát na druhou stranu hlavy než housle a tím bude brát hodně i ty housle. To jedině nejlépe někoho v okolí kdo má a vyzkoušet. Myslím že když napíšeš lokalitu tak by se někdo ochotný našel.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 548
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Zpěv a housle

Příspěvek od CharlesBass » čtv 29. srp 2024 15:07:45

"Najdete pro mě řešení?"

Nevím, esli zrovna s t-bonem... jen by mě zajímalo.. ty používáš looper? Nějak si tu produkci bez něj nedokážu představit... to jako sedíš na cajonu máš na kolenách kytaru a "někam zahazuješ housle"? ... neboj nemám na člověka, co hraje na šest nástrojů naráz a má eště v zadku koště a zametá při tom podium, zas tak povýšený pohled, nicméně takovéhle multi tasking činosti mají svá technická omezení (či spíš praktická - to co je jinak rozestavěné okolo 3-4 lidí je navěšené okolo jednoho ;-) ). Na internetu toho je na inspiraci kopa, co se týče interpretů, ale většinou, to, co zní dobře je natáčený celej (tej)den - to je třeba si uvědomit.

Nějak na mě nezní, velká zkušenost, takový poznámky o netrvanlivosti kabelů a já nevim no. Kvalitní náhlavní mikrofon by samozřejmě mnoho vyřešil - typ a kvalita závisí od rozpočtu. Ten nevíme. Samozřejmě, že by bral (a bude brát) i housle, já osobně se vždycky "pral" s přeslechy mezi houslemi a zpěvovým mikrofonem - tedy standartním na stojanu. Opravdu záleží jak je dál využíván signál.. jak píše kolega, i snímač nalepovací je fajn. Ale pokud by housle bylo potřeba prohnat nějakou mašinkou, tak náhlavní mikrofon je out. Další věc je rozdílná barva nástroje, rozdílná kadence .. a z toho vyplývající potřebné rozdílné nastavení, nebo velký kompromis ;-)

P.S.: na zahazování houslí doporučuji K&M 15580 ;-)
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“