Aktuální a budoucí pásma pro bezdráty?

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Gustav
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 453
Registrován: ned 19. úno 2006 14:37:28
Bydliště: Praha

Aktuální a budoucí pásma pro bezdráty?

Příspěvek od Gustav » ned 20. kvě 2012 17:23:04

:twisted: CELÉ EU G. [-o<

Uživatelský avatar
Jose1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 638
Registrován: stř 20. kvě 2009 19:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Aktuální a budoucí pásma pro bezdráty?

Příspěvek od Jose1 » úte 22. kvě 2012 22:09:34

Chm...!
A není někde v zákoníku (co já vím, třeba obchodním) stanoveno, že když dnes něco koupím, tak to můžu používat minimálně X let.....?
G2 se prodávaly snad ještě loni...ne??? A za rok je můžu hodit do šrotu....bo co?!

Gustav
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 453
Registrován: ned 19. úno 2006 14:37:28
Bydliště: Praha

Aktuální a budoucí pásma pro bezdráty?

Příspěvek od Gustav » stř 23. kvě 2012 8:28:02

8) Situace NEbude tak KRITICKÁ , použití bude i nadále možné , jen už NE tak samozřejmé , takže KLID :-D G.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Aktuální a budoucí pásma pro bezdráty?

Příspěvek od blaha » stř 23. kvě 2012 9:12:24

Jo fungovat to bude, ale pokud dojde ke kolizi frekvencí s někým kdo bude mit pásmo zaplacené, tak:

- v lepším případě tě bude rušit on ty to poznáš a vycouveš
- v horším případě budeš rušit ty jeho, nevšimneš si, a průšvih se rýsuje. Dovedu si představit, že třeba v případě zarušení mobilního operátora, si někdo bude stěžovat, oni tě na akci zaměří, a daj ti k náhradě ušlý zisk za půlku města. Takže rychlý budou jako hygiena a výpočet bude jako v případě porušování autorských práv hudebními a filmovými společnostmi :( .
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Ragzid
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: stř 12. kvě 2010 15:42:00
Bydliště: Brno

Aktuální a budoucí pásma pro bezdráty?

Příspěvek od Ragzid » sob 26. kvě 2012 17:03:58

Trošku amatérský pohled na věc:
Pokud bude někdo tento rozsah pásma nadále využívat, tak u kolizí nastávají přesně ty dvě možnosti, co nastínil Blaha. S první souhlasím, přijímač od mikrofonu vezme ruch a člověk to uslyší.
Ale u druhé možnosti dle mého názoru téměř nelze zjistit, že to něco ruší. Mikrofon pojede třeba 3 hodiny, a u člověka využívajícího mobilní připojení dojde buď k výpadku signálu, a nebo ke snížení rychlosti způsobené ztrátou/porušením paketů, a na to je člověk u mobilních připojení prostě zvyklý :) Jedině, že by mikrofon vysílal 24/7 tak se může někdo obrátit na operátora, který začne řešit, že v daném místě prostě připojení nefunguje...

A navíc ještě nějakou chvíli potrvá, než operátoři začnou něco v daném rozsahu vysílat, takže bych problém řešil, až kolize nastane, můj skromný odhad za ~3 roky... :wink:
Každodenně kolemjdoucí amatér

lumirt
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 10. kvě 2007 20:36:23

Aktuální a budoucí pásma pro bezdráty?

Příspěvek od lumirt » úte 29. kvě 2012 7:15:42

Myslím že ani první možnost není tak samozřejmá, systémy od Senheiseru, MIPRO a možná další využívají tzv. pilotní signál. To je dobrá věc v tom že si přijímač chytí vysílač s pilotem a přijímá jen tento. Aby se úplně ztratil signál musel by být v dané lokalitě výrazně silný vyílač (aspoň si myslím)

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Aktuální a budoucí pásma pro bezdráty?

Příspěvek od safa » úte 29. kvě 2012 11:05:54

lumirt píše: si přijímač chytí vysílač s pilotem a přijímá jen tento.
... nerad bych se pletl, ale pilot tone u bezdratu se pouziva jen na otvirani SQUELCH brany, ne ?

lumirt
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 10. kvě 2007 20:36:23

Aktuální a budoucí pásma pro bezdráty?

Příspěvek od lumirt » úte 29. kvě 2012 12:50:10

Pokud jsem prostudoval správně manuál tak ne. Studoval jsem MIPRO a tam psali, že bude přijímat jen ten jeden vysílač aby se nepomíchal s dalšími. Možná by k tomu měl říct nějaký odborný obchodník či zástupce dodavatele. U Senheiseru je to tak že na přijímači vypnu detekci pilota a můžu přijímat více vysílačů. (nevím k čemu je to dobré, ale funguje to).

Uživatelský avatar
kanjec
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: ned 17. kvě 2009 18:11:59
Bydliště: Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Aktuální a budoucí pásma pro bezdráty?

Příspěvek od kanjec » pon 04. čer 2012 11:19:35

Tak mi je z toho zblo. Myslím, že své bezdráty budu moct tak akorát zavřít do nějaké pevné instalace s dostatečným stíněním do okolí... Mrzuté
Ondřej Hornig
home - http://www.ohornig.cz/

kalfar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 241
Registrován: ned 19. srp 2007 16:21:00
Bydliště: Podkrkonoší

Aktuální a budoucí pásma pro bezdráty?

Příspěvek od kalfar » pon 04. čer 2012 14:57:39

Obávám se, že ani to nepůjde. Tohle pásmo by se mělo uvolnit pro mobilní telefony, takže v budoucnu každý návštěvník může mít v kapse potencionální rušičku. Tak jsem to z toho jednoho výše zmíněného odkazu pochopil.
Žijem, pijem, tancujem! Jsem velký a tvrdohlavý!

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Aktuální a budoucí pásma pro bezdráty?

Příspěvek od blaha » pon 04. čer 2012 15:08:31

Jednou z variant využití licencovaného pásma bude DVB-H vysílání, což je televize do mobilu. Jak rychle a kdy se to u nás začne využívat je jinou otázkou.

Mě to postihuje jeden AKG WMS450, ten přeladit nejde, takže výměna obou desek, cca 5000,-.
Pak mi to šahá na 4 Trantecy S4.5, kde vůbec netuším jestli přeladit půjdou, i když Data konektor na nich je, problém je, že to sem dováželi MusicData, ty už to nedělaj. Se servisákem jsem mluvil, ale už si to nepamatuje, není si jistej jestli to přeladění jde a kam. A navíc na novejch počítačích snad nefunguje už ani SW a kabely pro připojení už taky padly do zapomění. Navíc Trantec se o těchhle seadách ani na webu nezmiňuje, no zkusím to nějak sesmolit v angličtině a poslat dotaz přímo na Trantec, ale obávám se nejhoršího. A to jsem si ty sady teď nedávno předělal, aby jsme je mohli využívat víc než doposud :( .
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
mi-ro

Aktuální a budoucí pásma pro bezdráty?

Příspěvek od mi-ro » čtv 07. čer 2012 19:00:32

Pilotní kmitočet u mikroportů slouží jako druhá pojistka proti otevření SQ u receiveru díky cizímu rušení a vypnutém nebo slabém vysilači. Přijímač bez pilotu otevře sqelch při jakémkoli i rušivém signálu, což může být nepříjemné právě při vypnutém vysílači. Přijímač s pilotem se otevře pouze při dostatečném signálu+pilotním subtónu. Tento subtón je v daném přijímači následně odfiltrován!! Je to 38 kmitočtů od 88,5 do asi 236Hz. Teda, na jednom kmitočtu může tak i tak pracovat pouze jedena souprava.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Aktuální a budoucí pásma pro bezdráty?

Příspěvek od safa » čtv 14. čer 2012 17:16:19

Mi-ro: Diky, jsem rad ze jsem nezil v bludu ;-)
lumirt píše:Pokud jsem prostudoval správně manuál tak ne. Studoval jsem MIPRO a tam psali, že bude přijímat jen ten jeden vysílač aby se nepomíchal s dalšími.
Citat z webu MIPRO:
Differences between PiloTone and No PiloTone?

The main function is to prevent unwanted signal and sudden bursting noise interference when the receiver is at stand-by mode. With PiloTone, both the microphone and receiver are equipped with built-in sub audible modulation signals. The receiver tone squelch opens only when receiving a signal containing a matching sub audible tone. Thus, it prevents other signals or noises from interfering. As such, another non-PiloTone system with the same frequency will be unable to open the PiloTone receiver. However, a PiloTone microphone can open a non-PiloTone system, but it will generate a high pitch noise. The PiloTone design is quite sophisticated. Only higher quality systems are equipped with this advanced function.

Uživatelský avatar
Jose1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 638
Registrován: stř 20. kvě 2009 19:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Aktuální a budoucí pásma pro bezdráty?

Příspěvek od Jose1 » pon 18. čer 2012 8:42:45

No, já netuším, jaký dopad bude mít na moje provozování bezdrátů v nepovoleném pásmu, co se týče legislativy. Možná mě to ani moc nezajímá......
Ale docela určitě vím, že poslední dobou, kamkoliv přijedu se Sennheisery, tak ještě než nahodím Tx, tak mám na Rx, 1-4 čáry na VF grafu.
Jedná se o EW100, EW100 G2, v pásmu 700MHz.
A pokud je v místnosti instalované nějaké AP na dohled, tak ten signál statečně leze až do audio výstupu. Projevuje se to slabým, leč slyšitelným chrastěním.
A nepomůže se přeladit.
Po zapnutí handek, pokud jsem před tím byl na 1 čáře, tak provoz v pohodě, ale pokud jsem byl na 4 čárách, tak to tam je pořád....!!!
A to mě zajímá hodně...!

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Aktuální a budoucí pásma pro bezdráty?

Příspěvek od janek » pon 18. čer 2012 12:26:55

Jose1 píše:Ale docela určitě vím, že poslední dobou, kamkoliv přijedu se Sennheisery, tak ještě než nahodím Tx, tak mám na Rx, 1-4 čáry na VF grafu.
Jedná se o EW100, EW100 G2, v pásmu 700MHz.
Jose1 píše:A pokud je v místnosti instalované nějaké AP na dohled, tak ten signál statečně leze až do audio výstupu. Projevuje se to slabým, leč slyšitelným chrastěním.
A nepomůže se přeladit.
Kamarat si nedavno kupil 300vu sadu, ta sada pripojit na pocitac, a da sa kreslit graf kolko je na ktorej frekvencii signalu (scan). Trochu som sa s tym hral.

Ad 1: v tom pasme je DVB-T, ako tu uz urcite niekto spominal. Na grafe to vyzera ako 8 MHz siroky obdlznik. Takze treba si najst tabulky kanalov, a overit, ktore frekvencie su volne.
Takto to zhruba vyzera:

Obrázek

Ad 2: na tom skene sa wifi prejavovalo nahodnym sumom na roznych frekvenciach - ja som chcel dat wifi router do racku s prijimacmi, tak som radsej wifi vypol (to boli tie standarne anteny). Ked sme pouzili externe anteny, tak to wifi vyzeralo ze nevadi, ale neskusal som pocuvat, iba som skenoval. Wifi vysiela na 2,4 GHz.

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“