Stránka 1 z 1

Mikroport s velkým dosahem

Napsal: pon 25. led 2010 18:19:43
od miro
Ahoj, jak už jsem tady něde uváděl, dělám velmi specifické ozvučování velkých prostor, závodních tratí, údolí ap. a to vše 100V systémy a tlakovýmu reproduktory. K tomu ale potřebuju mikroport třeba s mizerným zvukem (taky na ty trumpety ..) ale s velkým dosahem. Spíkr mi s tím běhá po areálu a když je dobrej a nevadí mu delay (a tem je někdy až 1 sec-300m!!) tak potřebuje dobrý dosah portu. Zatím se mi nejlíp osvědčil obyčejný VHF Gemini kde jsem k receiveru přibastlil BNC konektor a použil VHF televizní anténu pro 6kanál. Dosah v Mohelnických lomech až 500m. Poraďte jaký máte zkušenosti s dosahem jednotlivých portů. Dík Miro

Re: Mikroport s velkým dosahem

Napsal: pon 25. led 2010 20:29:41
od maly_medved
Přiznám se že jsem nestudoval VF výkon jednotlivých transmitterů , dobrý zkušenosti jsem měl s AKG řady 4000 nebo Sennheisser EV 300 a 500 , ale vždy ve spojení s jejich originál aktivními přijímacími anténami .

U S EV 500 a směrové přijímací antény jsme měli použitelný signál do cca 700 metrů , ale už jsme museli antény mířit ve směru zdroje.

U jednoduchých systémů by ti asi mohl dobře poradit radioamatér se stavbou slušné přijímací části , nejlépe s přesnými laděnými pásmovými propustěmi atd . Ideálně sežeň někoho se slušným vybavením měřící VF technikou aby ti to nastavil. Tohle už se na koleně bastlit moc nedá.

Re: Mikroport s velkým dosahem

Napsal: pon 25. led 2010 21:17:56
od miro
Podle ČTÚ (viz příloha-čl. 11) je povolený výkon do 50mW. Většina výrobců ale udává 10mW. Nebo se mýlím?

Re: Mikroport s velkým dosahem

Napsal: pon 25. led 2010 21:21:56
od miro
..aha, koukám že se příloha neprovedla protože pdf není povolené :( ale lze to vyhledat na stránkách ČTÚ pod značkou všeobecné oprávnění VO-R/10/03.2007-04