Mikrofony Tesla

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Hugo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: pát 08. srp 2008 20:38:56
Bydliště: Na břehu řeky Sázavy

Mikrofony Tesla

Příspěvek od Hugo » pát 29. led 2010 16:58:09

V KD se mi válejí ve skříni dva dnes již nepoužívané mikrofony Tesla. 1x AMD 410N a 1x dvouvložkový AMD 420N s přepínatelným útlumem -9dB. Kabely jsou zapojeny symetricky na XLR. Používáte je ještě někdo? Případně k čemu by se daly použít? Myslím na zvučení ne na louskání ořechů. :-) Občas jsem ještě viděl Tesly u dechovek na trubky.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Mikrofony Tesla

Příspěvek od Pavel Sedlák » pát 29. led 2010 18:04:16

Jsou to normální dynamické mikrofony, 420 má kompenzační cívku

Tak hrozné zase nejsou - zkus je a uvidíš.
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
Alik

Re: Mikrofony Tesla

Příspěvek od Alik » pát 29. led 2010 20:58:23

Já mněl jeden amd Mikrofon TESLA AMD 410 N a byl celkem obstojny ve výškach takže asi na zpěv by nemusel byt špatný.Ale je to celkem už historický kousek.Ale klidně bych odkoupil za nějakou nepřemrštěnou částku jako raritu.

Uživatelský avatar
Hugo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: pát 08. srp 2008 20:38:56
Bydliště: Na břehu řeky Sázavy

Re: Mikrofony Tesla

Příspěvek od Hugo » pát 05. úno 2010 6:37:49

Zbavovat se jich nebudu a ani nemůžu, protože jsou stále v inventůře. Třeba se ještě někdy najde příležitost je použít. Snad ještě někdo přidá nějakou zkušenost k využití, třeba na "talkback". Ještě takovou perličku, cca tak před 20lety jsem zažil AMD 410N u jednoho DJ předělanou na bezdrát. Vysílač byl nacpanej v těle mikrofonu, na konektoru bylo kus kabelu jako anténa a jako přijímač sloužilo rádio. Bohužel už si nepamatuju na jaký frekvenci to makalo, snad VKV?

Uživatelský avatar
MIR

Re: Mikrofony Tesla

Příspěvek od MIR » pon 15. bře 2010 14:44:56

AMD 410 se dá použít v pohodě např. na snímání kytarového komba, přechody na bicích a dá se z toho dostat i obstojný kopák.

Uživatelský avatar
Hugo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: pát 08. srp 2008 20:38:56
Bydliště: Na břehu řeky Sázavy

Re: Mikrofony Tesla

Příspěvek od Hugo » pon 15. bře 2010 15:24:14

Díky za tip. Na kopák bych viděl spíš tu 420, má útlum -9dB. Někdy testnu na kapele co v KD zkouší.

Uživatelský avatar
muzikant

Re: Mikrofony Tesla

Příspěvek od muzikant » sob 08. kvě 2010 15:41:46

na těhlech mikrofonech nejni co řešit. Normální docela dobrý dynamický mikrofony. Jasně, každej má jinej hlas, někomu sednou víc, někomu míň, používam je 25 let, v pohodě, zas sem si dva na inzerát koupil.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Mikrofony Tesla

Příspěvek od Návštěvník » úte 22. čer 2010 22:38:18

Čau, AMD 410 N používám léta na foukačku, dobrý, mírně zastřený zvuk. Nakřapaný, bluesový zvuk ovšem nečekej. Huck.

Uživatelský avatar
Janci489

Re: Mikrofony Tesla

Příspěvek od Janci489 » úte 15. úno 2022 10:24:34

Zdravím mám Tesla 410n zohnal som cez bazar. Funguje v pohode akurát pri zapojení do mixu kde mám na všetky kanály 48v a nedá sa mi zapnúť iba na konkrétne kondenzatorove mikrofóny tak Tesla ma silný šum. Je to normalna vec že mu vadí 48v alebo mám niečo zle zapojené vnútri mikrofónu ? Ďakujem moc

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Mikrofony Tesla

Příspěvek od mkarr » čtv 17. úno 2022 0:03:26

Možná ani né tak v mikrofonu, jako v kabelu, pokud jsou tam stále DIN konektory. (občas se to předělávalo na XLR) DIN konektor se zapojoval Pin1 hot, pin 2 Stínění, pin 3 Cold. XLR má pin 1 stínění, pin 2 Hot a pin 3 cold. Jo a DIN nemá piny popořadě, ale mezi jedničkou a dvojkou je 4tyřka, a pětka je mezi dvojkou a trojkou.
Když na mikrofon mrknete měřákem, mezi stíněním a signálovými piny by nemělo jít naměřit jiný než nekonečný odpor. Pokud dovnitř někdo něco napájel, speciálně pokud proletoval dvojku s trojkou pinem, tak odletovat. Mikrofon se otevírá vyšroubováním tří malých šroubků po obvodu mikrofonu. Bývají pod samolepkou, která se musí opatrně odlepit, pokud ji chcete zachovat a obvykle pak nalepit lepidlem, původní už bude úplně tvrdé.

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“