Ako nazvucit celu kapelu jednym mikrofonom?

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
  • Reklama
  • DEMO 15
J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

Re: Ako nazvucit celu kapelu jednym mikrofonom?

Příspěvek od J.J. » pon 25. led 2021 18:33:28

Ty okolnosti by musely být hodně specifické. Úzké směrové charakteristiky monitorů, zatlumené pódium bez odrazů. Mikrofon hudebníci a monitory seskládané tak aby zvuk přicházející od zdroje (nástroj, zpěv) byl v místě mikrofonu podstatně hlasitější než zvuk z monitoru. Bylo by to hodně náročné na finance a čas bez zaručeného výsledku, zato téměř s jistou degradací zvuku. Doufám, že je to alespoň trochu srozumitelné.
Zvukař bez www stránek

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako nazvucit celu kapelu jednym mikrofonom?

Příspěvek od TomasVv » pon 25. led 2021 18:33:46

Lze, ale jsou dva dobré důvody, proč to nedělat.
1) monitor bude celkem potichu, takže nebude mít velký přínos, nebo to bude dělat bordel.
2) smyslem zvučení na 1 mic je přinést autentický zvuk kapely jako celku. K tomu se kapela musí dobře slyšet, což půjde nejlíp, když je nebude nic rušit. Monitor je rušit bude, navíc se v něm budou měnit poměry podle toho, kdo si nastoupí blíž na sólo.

Já při takovém požadavku dával monitory spíše dál od kapely, na strany pódia, spíše jako side-fill.
Dělám, co mě baví.

drevorubec
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: úte 08. pro 2020 13:32:26

Re: Ako nazvucit celu kapelu jednym mikrofonom?

Příspěvek od drevorubec » pon 25. led 2021 23:08:50

Díky, myslel jsem si to.

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: Ako nazvucit celu kapelu jednym mikrofonom?

Příspěvek od mifune » úte 26. led 2021 21:03:20

https://www.youtube.com/watch?v=n213-Uj ... henSchauer - pravý BG se původně sbíral vždy jedním mikrákem a na sólovku se k tomu mikráku musel muzikant nějak přílepit (takovýto zvedání banděrem klofny nebo mandolíny - banjo nebo dobro řve samo osobě.... to je přesná ukázka .. ale borci na tady tu konkrétní hajfu by nevlezl normální maník ani po deseti škopkách nebo litru slivovice....dobrej zpěv ju nezachrání...
Praví BG žádný odposlechy neznali.. jen akusticky a poslouchat se navzájem....

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Ako nazvucit celu kapelu jednym mikrofonom?

Příspěvek od Martin » stř 27. led 2021 14:46:09

off-topic poznámka: pokračování mifuneho výlevu, nesouvisejícího s tímto vláknem, jsem přesunul do nového tématu viewtopic.php?f=24&t=8807&p=77376#p77376
administrátor, moderátor

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“