Problém s výběrem mikrofonu k PC

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
KubaKuba

Problém s výběrem mikrofonu k PC

Příspěvek od KubaKuba » stř 24. dub 2013 16:36:49

Dobrý den,
potřeboval bych nějaký (relativně) kvalitní mikrofon, který bych mohl pouze připojit k PC a nahrávat. Nechci si kupovat žádné předzesilovače, mixážní pulty, externí zvukovky atp.
Na netu jsem si vyhlídl BEHRINGER C-1U, ale někde jsem se dočetl, že vyžaduje externí napájení Phantom (čehož se tak trochu bojím, vzhledem k tomu, že jsem se s tím nikdy nesetkal a nevím jak to funguje, ani jestli to je součástí balení mikrofonu atp. - rád bych těmhle problémům předešel).
Hledal jsem tedy dál a dospěl jsem k závěru, že nejrozumnější bude koupit nějaký mikrofon s jackem 3.5, což by bylo naprosto bez komplikací, jenže kvalita takových mikrofonů není moc dobrá (Genius MIC-01A) a tak sem skončil u něčeho zase trochu jiného - Nikon ME-1.
Na co se chci zeptat? Jaké máte zkušenosti s USB mikrofony co se týče připojení k PC, jaký mikrofon s jackem 3.5 by byl podle vás nejrozumnější a jestli má smysl kupovat směrový mikrofon.
Mikrofon používám k nahrávání zpěvu a kytary (dohromady i zvlášť) a následně s tím pracuji v programu CoolEdit Pro. Většinou nahrávám doma v místnosti - na notebook.
Ještě bych chtěl podotknout, že nepotřebuji studiový zvuk, ale aby to bylo lepší než "poslouchatelné".
Předem děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s výběrem mikrofonu k PC

Příspěvek od TomasVv » stř 24. dub 2013 17:03:50

Můžu ti slíbit, že žádný mikrofon do 3,5 jack nebude lepší než "poslouchatelné". Tyto mikrofony a 3,5 jack vstup na PC jsou určené pro aplikace, kde na kvalitě zvuku tolik nezáleží (Skype apod). Jako naprosté minimum pro smysluplný poslech bude až USB mikrofon - je to vlastně normální mikrofon s externí zvukovou kartou zabudovanou do těla mikrofonu. Ale ani tady to není s kvalitou záznamu příliš valné, většina USB mikrofonů nahrává do 16bitů, což limituje možnosti editace. BEHRINGER C-1U stačí zapojit do USB, napájení bude běhat z toho USB.
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
gabluk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 246
Registrován: stř 30. čer 2010 8:03:19
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s výběrem mikrofonu k PC

Příspěvek od gabluk » stř 24. dub 2013 17:04:12

Phantom napajeni potrebuje protoze je to kondenzatorovy mikrofon. Muzes pouzit i dynamicky, ten napajeni nepotrebuje. Staci hledat na internetu, treba http://mikrofony.heureka.cz/f:12929:385365;6045:104259/. Pres 3,5 jack bych to moc nepripojoval, karta nejspise nebude moc valne kvality, vetsinou staci na skype, nikoliv vsak na nahravani zpevu. Predzesilovac v te karte je proste vesmes takto koncipovan.

Uživatelský avatar
marian

Re: Problém s výběrem mikrofonu k PC

Příspěvek od marian » čtv 25. dub 2013 8:29:24

Najlepsie riesenie je kupit externu zvukovu kartu + mikrofonny predzosilnovac (ten ma aj phantom), resp. mikrofonny predzosilnovas z USB vystupom by tiez mohol nejaky existovat.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s výběrem mikrofonu k PC

Příspěvek od blaha » čtv 25. dub 2013 8:56:21

Ne nejlepší bude začít, ZA KOLIK, a NA CO?

Jinak přikláním se buď k USB mikrofonu, nebo zvukovka s mic. vstupem, případně i Phantomem + mikrofon (předzesilovač je v ní).

Je třeba si určit priority a možnou následnou využitelnost, třeba zatím co na USB mikrofon se dá jen nahrávat, tak zvukovka+mic. poskytují daleko větší možnosti využití i pro přehrávání, nějaké základní Live míchání (třeba kytara+zpěv+PC), atd.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Stan
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 61
Registrován: sob 27. dub 2013 16:00:49
Bydliště: Ireland,Cork

Re: Problém s výběrem mikrofonu k PC

Příspěvek od Stan » sob 27. dub 2013 22:36:26

Pro začátek by ti tento mikrofon mohl stačit. Nemám s ním zkušenosti, ale pro základní nahrávání hlasu či zpěvu je ok. Jelikož je USB tak je v podstatě Plug & Play a napájení je přes USB. Zde je video v ang. pro představu kvality nahrávaného hlasu a určitě jich najdeš více. http://www.youtube.com/watch?v=Dn4derYK_CU

Uživatelský avatar
Vomo03

mikrofonPC

Příspěvek od Vomo03 » ned 22. led 2017 14:01:44

Chtel bych vyzkoušet mikrofon který se mi zda kvalitní ale nevím jestli dobře nahrává htel bych se zeptat jestli byste mi ho doporučili auna mic 900b black děkuji za odpověď :D

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Problém s výběrem mikrofonu k PC

Příspěvek od Petr Z. » ned 22. led 2017 18:24:58

au - co? :lol:

Uživatelský avatar
Pavel

Re: Problém s výběrem mikrofonu k PC

Příspěvek od Pavel » pát 23. bře 2018 13:16:43

Dobrý den,
pokud nechcete studiovou kvalitu, tak USB mikrofony určitě svojí práci odvedou dobře. Já osobně používám Blue Yeti a nemůžu si absolutně stěžovat. Našel jsem si článek o nejlepších USB mikrofonech, pročetl recenze na heurece a výběr byl jasný. Pokud článek najdu, vložím vám ho sem.

S pozdravem,
Pavel

Článek:
http://oritech.cz/nejlepsi-usb-mikrofon-2018/

Uživatelský avatar
mekmek

Re: Problém s výběrem mikrofonu k PC

Příspěvek od mekmek » pon 16. dub 2018 14:50:50

Samozřejmě, že chce studiovou kvalitu a ne no-name shit. Proč bych měl chtít proboha něco jiného, než studiovou kvalitu?

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“