Meriaci mikrofon Megaton M-1 - pouzitie?

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
  • Reklama
  • DEMO 15
deekei
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 7
Registrován: sob 20. bře 2010 23:20:09

Re: Meriaci mikrofon Megaton M-1 - pouzitie?

Příspěvek od deekei » pon 18. lis 2019 3:29:41

zdravim, prave pokukujem po nejakom schopnom meracom mikrofone a narazil som na na tento megaton.

chcem sa opytat ako by ste pri tomto mikrofone riesili vacsiu vzdialenost? predpokladam ze "káblík 3.5 TRRS" je pouzitelny iba v ramci FOH pocas programu na na monitorovanie frekvencii. casto totiz pouzivam mereaci mic na vacsie vzdialenosti (napr. stage - FOH) niekedy aj okolo 50m. taketo vzdialenosti ale potrebujem iba pred zaciatkom akcie na nasumienie bedni. kedze tento mic ma len chinch vystup predpokladam ze takto to nebude mozne pouzit.
kedze nie som az tak elektronicky zdatny, chcem sa opytat:
co by bolo potrebne na prerobenie mikrofonu pre phantom a xlr vystup ako ma vacsina meracich mikrofonov?
existuje na to nejaky prevodnik?
aku zvukovu kartu odporucate k tomuto mikrofonu?

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Meriaci mikrofon Megaton M-1 - pouzitie?

Příspěvek od Otas » pon 18. lis 2019 12:06:53

Mikrofon Megaton M1 se již nedá koupit (Prodance nemají a s hranicí jistoty nikdy mít nebudou). Samozřejmě, je-li nějaký kus k dispozici a nedostal-li ránu osudu :), je na Prodancích jeho měření.
Jelikož jsem byl vlastníhem jednoho kusu (než mi upadl z 30 cm na stůl a stal se nepoužitelným :() měl jsem pro něj vyvinut symetrizační člen pro napojení z fantomu, mohu poslat, nebo vložit schéma, pokud tu čáranici překreslím :).

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“