Nahrávání LetsPlayů, mikrofon na natáčení na YouTube?

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Stairn

Nahrávání LetsPlayů, mikrofon na natáčení na YouTube?

Příspěvek od Stairn » ned 10. led 2016 22:02:56

Dobrý den,

mám problém s mikrofonem - nahrává velmi slabě a s celkem citelným šumem. Aby mě bylo slyšet, musím být u mikrofonu velmi blízko (5-10cm).

Mikrofon jsem si pořídil na nahrávání LP. Lidé s nim měli celkem dobré zkušenosti dle recenzí, já ovšem nikoliv.

Jedná se o tento mikrofon:
Trust Starzz 16973
Obrázek


Mám tuto základní desku:
MSI A88X-G43

Obrázek
ObrázekObrázekObrázek

Zkoušel jsem zvuk zesílit v Audacity a poté dát pryč šum, bohužel, kvalita zvuku rapidně klesne.
Zkoušel jsem i nahrávat v nižší kvalitě (aby se zpřístupnila možnost zrušení šumu přímo v nastavení zvuku ve Win) - ale je to opět příliš hrozná kvalita na to, aby se s tím dalo reálně pracovat.

Můžu vás poprosit? Nevíte, čím to může být? Je to mikrofonem? Nebo zvukovou kartou? Mikrofon je na 3,5mm jack.

Uživatelský avatar
Stairn

Re: Nahrávání LetsPlayů, mikrofon na natáčení na YouTube

Příspěvek od Stairn » ned 10. led 2016 22:47:19

Dodatek:

Případně - můžete mi doporučit nějaký mikrofon, příp. zvukovou kartu?
Jde mi hlavně o to, abych mohl mluvit např. i z 15cm a bylo mě slyšet - a zároveň aby tam nebyl šum, případně nějaká redukce zvuků kláves apod... třeba nějaký směrový mikrofon atd.. (moc se v tom nevyznám).

Max cena za vše nesmí přesáhnout 5.000,- (tj. i případný stojan a pop filtr).

Díval jsem se na tento:
http://mikrofony.heureka.cz/superlux-e205u-set/#section

Má i stojan a pop-filtr, a je celkem levný.
Ovšem nevím, jak to funguje. Prý se chová jako samostatná zvuková karta - to znamená, že už např. externí zvukovka není třeba?

Pomohlo by mi nějak toto?
http://zvukove-karty.heureka.cz/focusri ... /#question

A co tento mikrofon?
http://mikrofony.heureka.cz/behringer-c ... e/#section

Děkuji mnohokrát, budu moc rád, když mi poradí někdo, kdo se alespoň trochu vyzná.


Uživatelský avatar
Stairn

Re: Nahrávání LetsPlayů, mikrofon na natáčení na YouTube?

Příspěvek od Stairn » pon 11. led 2016 1:44:29

Pěkně drahé mikrofony :D
Jelikož to napsal anonym, tak si ještě počkám na vyjádření někoho, kdo tu má nějaké to jméno (bez urážky).

A co zvuková karta? Nějaký volume booster? To u těch lepších mikrofonů už není třeba?

Děkuji moc

Harman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 221
Registrován: sob 12. pro 2009 14:52:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahrávání LetsPlayů, mikrofon na natáčení na YouTube?

Příspěvek od Harman » pon 11. led 2016 1:56:54

Drahé? Z nejlevnějších možných. Zvukovka je řešená přes usb, resp. předzesilovač a zvuková karta.
Mikrofon ti zachytí jen to, co do něj dáš. Pokud budeš šeptat z půl metru, tak s otevřeným oknem tam může být klidně i víc ruchů z ulice než tvého hlasu.

Uživatelský avatar
Stairn

Re: Nahrávání LetsPlayů, mikrofon na natáčení na YouTube?

Příspěvek od Stairn » pon 11. led 2016 2:51:48

@Harman: díky moc za odpověď :)

Mám v plánu nahrávat videa z YouTube, co myslíš tím "z nejlevnějších možných" ? Jakože na LP potřebuju třeba mikrofon za 20 tisíc nebo i víc?

A to s tou zvukovou kartou jsem moc nepochopil. Tak potřebuju jí, nebo ne?

Díky :)

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 800
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Nahrávání LetsPlayů, mikrofon na natáčení na YouTube?

Příspěvek od PeBe » pon 11. led 2016 7:32:55

[OT]
Co čekáš na fóru zvukařů za odpověď? Nemyslíš si snad, že ti zde poradí, jako "Spartak" na PC-help, abys koupil mikrofon za jedenáct stovek, který má "překvapivě dobrý zvuk" :-D
[/OT]
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahrávání LetsPlayů, mikrofon na natáčení na YouTube?

Příspěvek od blaha » pon 11. led 2016 8:04:38

Mikrofony s USB mají už zvukovku vestavěnou uvnitř mikrofonu, tzn. s PC propojíš USB kabelem, v něm se ti nahlásí jako další audio rozhraní a je to.
Pro jednorázová řešení to má svoji výhodu, je to jednodužší na instalaci a asi i levnější.
Kdo potřebuje variabilitu (používat různé mikrofony, využít i lepší audiovýstupy) volí kombinaci zvuková karta + mikrofon (ten má XLR konektor).

Od mikrofonu s 3,5 jack konektorem opravdu nemůžeš čekat zázrak, vůbec, když chceš mluvit z 15cm. Ano odkazované mikrofony je tak použitelný start. Mimochodem je tomu tady věnováno několik vláken a to jsou vlákna, kde se lidi do toho snaží vejít i s polovičním rozpočtem než máš ty. Na rozdíl od tebe, oni se tam nevejdou, ty ano.

Ještě jedna věc, kterou si budeš muset ošetřit, pro tebe použitelné a potřebné jsou velkomembránové kondenzátorové mikrofony, ty ale většinou, pokud jsou přidělané "natvrdo" berou dost i manipulační hluk, v případě umístění na stole, pokud budeš na tom stole i zároveň něco dělat, bude to v nahrávce, pokud bude stát ve stojanu na zemi, opět kroky, dupání, pohyb židle apod. může do nahrávky prolézt. Úplně ideální je mít mikrofon v tzv. pavouku, nebo si alespoň na spojích vyřešit nějaké tlumící body.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Stairn

Re: Nahrávání LetsPlayů, mikrofon na natáčení na YouTube?

Příspěvek od Stairn » pon 11. led 2016 11:56:19

PeBe: omlouvám se, jak říkám, nejsem vůbec v tomto oboru znalý, proto jsem příspěvek umístil nejprve sem.

blaha: mockrát děkuji za vysvětlení, velmi mi to pomohlo alespoň částečně pochopit problematiku a maličko se zorientovat.
Mi bude stačit asi ten USB mikrofon. Takhle bych musel rozpočet rozdělit a udělat jakýsi kompromis. Takhle můžu aspoň všechny peníze obětovat přímo do mikrofonu.

Rozhodl jsem se tedy pro USB mikrofon.
Velmi se mi zalíbil tento mikrofon http://www.thomann.de/cz/rode_nt_usb.htm
I YouTube testy a různá porovnání vycházela pro tento mikrofon nejlépe. Líbí se mi že má i stojánek a pop-filtr, který je jakoby součástí toho mikrofonu.

Jediné, co na tom stole budu při nahrávání dělat, bude, že budu používat klávesnici a myš. Ovšem už mám i objednanou velmi tichou klávesnici, tak snad to bude lepší.

Harman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 221
Registrován: sob 12. pro 2009 14:52:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahrávání LetsPlayů, mikrofon na natáčení na YouTube?

Příspěvek od Harman » pon 11. led 2016 15:33:58

Řeknu to jednoduše - co "vypadá" jako mikrofon a prodávají firmy se spotřební elektronikou, tak nemůžeš očekávat nic moc funkčního jako spíš na okrasu. Hlavně pokud se standard kupuje za cenu s jednou nulou navíc.
Například, kdyby sis chtěl koupit notebook za pět tisíc a myslel sis, že ti tam pojede poslední Far Cry na max. detaily ve fullHD

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Nahrávání LetsPlayů, mikrofon na natáčení na YouTube?

Příspěvek od Ondráš » pon 11. led 2016 20:21:29

Harman: Zmíněné mikrofony A-T i Rode se od sebe trochu liší svých zvukovým podáním (ukázky asi i na YT), ale jinak jsou to kvalitativně srovnatelné mikrofony a koupí ani jednoho za účelem natáčení Let's Play neuděláš chybu, na cokoli serióznějšího s vyššími nároky počítej s vyšší cenovou hladinou a pořízením zvukovky.
Jinak snímání hlasu z 20cm mě přijde naprosto normální, byls někdy v rozhlasovém studiu? Komentování LP se tomu dost podobá.

P.S. Počítej s tím, že pořídíš i nůžkový stojan a hlavně držák s odpružením, mikrofon ve trojnožce-stojánku totiž na stole bude přenášet sebemenší hluk (pohyby rukou, klepání myší, bušení do klávesnice, tichá klávesnice ti nepomůže). Pro začátek dej trojnožku na 5-10cm vysoký molitan, jako
bonus bude to, že se ti mikrofon dostane blíž ústům a nebudeš se muset k němu hrbit.

Podívej se, jestli tvá PC zvukovka umí v nastavení mikrofonu funkci "Hi-Pass" nebo Low-Cut, pokud ano, zapni ji, omezí se tím přesnos nízkých kminočtů = manipulačního hluku. Mikrofon NT-USB tuhle funkci sám o sobě nemá (škoda).

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Nahrávání LetsPlayů, mikrofon na natáčení na YouTube?

Příspěvek od Ondráš » pon 11. led 2016 20:22:36

Pardon, reakce byla na tazatele, Stairna.
Musím si pořídit větší obrazovku :lol: .

Uživatelský avatar
Stairn

Re: Nahrávání LetsPlayů, mikrofon na natáčení na YouTube?

Příspěvek od Stairn » pon 11. led 2016 22:48:55

Tak nakonec jsem si vybral mikrofon rode nt-usb
http://mikrofony.heureka.cz/rode-nt-usb/

Za dva dny mi přijde, udělám pak srovnání mého starého a nového mikrofonu, jestli bude zájem :)
Mockrát díky všem za názory a rady, velmi si toho cením :)

Ondráš: jak zjistím, zda tuto funkci integrovaná zvuková karta má? Ve vylepšeních je jen nějaký DC offset.
To s tím molitanem je pro začátek opravdu dobrý nápad, díky za něj =D>

Uživatelský avatar
Paul

Re: Nahrávání LetsPlayů, mikrofon na natáčení na YouTube?

Příspěvek od Paul » pon 01. úno 2016 22:18:37

Dobrý den,

jaký mikrofon vybrat na natáčení videí na YouTube?
Amatérská tvorba - vlogy, Letsplaye, návody, ...
Budget se vším všudy: rád bych se vlezl do 5.000 Kč.

Ptám se nejen na mikrofon, ale také na případné příslušenství - POP filtr, držák, pavouk, trojnožka, ...
Je pro mě velmi důležité, aby mikrofon nezaznamenával stisknutí kláves a myši, nebo alespoň aby to zaznamenával co nejméně.

Ideální by byl nějaký stojan na zem a na něm by ten mikrofon byl nějak navěšený, jakoby ve vzduchu, takže můžu jen mluvit a nemusím se starat o místo na stole a kde ten mikrofon je... (snad víte co myslím).

Je pro mě vhodný kondenzátorový mikrofon? Měl jsem Rode NT USB, ale extrémně zaznamenával hluk, stisky kláves, stisky myši apod... zkrátka pro mě nepoužitelné, musel jsem ho vrátit.

Záleží mi samozřejmě i na kvalitě záznamu, ale jak jsem psal, využití bude na YouTube, nemám v úmyslu zaznamenávat zpěv, hudební nástroje, nebo dělat nějakou profesionální tvorbu. Externí zvukovku nevlastním.

Pomůžete mi prosím s výběrem? Díky

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký mikrofon vybrat na natáčení na YouTube

Příspěvek od blaha » úte 02. úno 2016 7:49:01

Každý trochu citlivý prostorový mikrofon ti bude zaznamenávat stisky kláves a ostatní ruchy, pokud je taky slyšíš.

Nějak začínám nabývat dojmu, že v tvém případě by byl možná lepší náhlavní mikrofon.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“