Kolik můžu mít bezdrátových mikrofonů na rack přijimač

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Hunduk
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: pon 06. lis 2017 11:19:04

Kolik můžu mít bezdrátových mikrofonů na rack přijimač

Příspěvek od Hunduk » pon 06. lis 2017 11:24:21

Dobrý den,

jsem relativně nezkušený ve zvukařině a mám takový dotaz. Budu teď dohlížet na jednu přednášku za kamaráda. Mají dvě hendky a dva přijimače, každý mikrofon je naladěný na jinou frekvenci. Klient ovšem chce další dva mikrofony a tak mě zajímá jedna věc: můžu ty další dva mikrofony naladit na stejný rackový přijímač na kterém už jeden mikrofon naladěný je?Podle mých chabých znalostí by to snad neměl být problém, pokud seženu bezdráti ve vhodném frekvenčním pásmu.

Děkuji za odpověď.

Krakonosh
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 12. úno 2015 7:23:10

Re: Kolik můžu mít bezdrátových mikrofonů na rack přijimač

Příspěvek od Krakonosh » pon 06. lis 2017 11:54:09

Samozřejmě že to jde, jenom s pár podmínkami - ta první ti to ale zhatí - mikrofony nesmí být zapnutyy současně, chová se to pak nepředvídatelně a párkrát se mi stalo, že jsem omylem přijímal signál odjinud - pak mi vazbil mikrofon, kterej jsem dle všeho měl v ruce vypnutej. Dle toho lze soudit, že je to také krajně nepraktické. A pokud i tak je důvod k naladění na stejnou frekvenci, měly by být od stejného systému...
TCHKPH - zvukař mírně pokročilý, pořadatel, muzikant

Hunduk
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: pon 06. lis 2017 11:19:04

Re: Kolik můžu mít bezdrátových mikrofonů na rack přijimač

Příspěvek od Hunduk » pon 06. lis 2017 12:06:02

Super díky. A když bych vzal k těm mikrofonům dva přijimače (bodypack), jdou normálně napojit na reproduktory v pohodě ne?

miro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: pon 18. led 2010 20:07:27

Re: Kolik můžu mít bezdrátových mikrofonů na rack přijimač

Příspěvek od miro » pon 06. lis 2017 17:20:04

Nějak to tady motáte. Každý vysílač (handka/bodypack) musí mít svůj vlastní přijímač. Každý naladěný na jiný kmitočet s dostatečným rozestupem. Jen tak lze provozovat všechny čtyři současně.
Nvm co je bodypack přijímač ale pokud myslíš kamerový přijímač který vypadá podobně, lze ho připojit do míchačky k dalšímu zpracování signálu, následně do zesilovače a až potom na reproduktor.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Kolik můžu mít bezdrátových mikrofonů na rack přijimač

Příspěvek od mkarr » pon 06. lis 2017 20:49:33

Pokud seženete další dva bezdrátové mikrofony(tedy vysílače), půjčte si je určitě i s jejich přijímači. a ideálně i s kabelem od přijímače do mixu. Každý mikrofon musí pracovat na jiné frekvenci, aby se vzájemně nerušily. Téměř určitě nechce pořadatel čtyři mikrofony proto, aby byly vždycky dva z nich vypnuté. No a je samozřejmě potřeba mít mixážní pult (ten asi váš kamarád má) který má dost volných mikrofonních vstupů.
Protože každý mikrofon se musí do mixu připojit zvlášť přes svůj vlastní přijímač. Ono se to nikde jen tak mimoděk nesloučí ze dvou mikrofonů na jednom přijímači. To jen některé přijímače jsou stavěné na dva nebo i víc mikrofonů, ale to je pak jenom více přijímačů v jedné pixli, namísto aby byly oddělené.

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“