Ozvučenie v kostole - mix a mic?

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
zvukarmiso
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: úte 26. úno 2013 11:23:50

Ozvučenie v kostole - mix a mic?

Příspěvek od zvukarmiso » čtv 23. lis 2017 20:42:52

Ahojte
Pred 10 rokmi som robil ozvučenie v našom dedinskom kostole.
Je to rozdelené do 8 zón, zosilňovač je 8x 120W, to som ešte doma robil keď som bol mladsi :), doslúžil pred 3 mes som to vymenil za REVAMP 8250 – 8 kanálový zosilňovač 8 x 250W, reproduktory boli menené asi pred rokom.
Ostal tam stary mix 4 kanálový. a bezdratové mik 4 kanalove. Funguje uz len jeden. Tri už dožili.
Prišla požiadavka doplniť bezdrôtové mik. ale už nie sú vstupy.

Chcel by som od Vás par rád.
Mix - zvažujem XR18, nakoľko celá technika je v racku osadená.
tu by som mal pár otázok
Dali by sa auxy a LR pouzit na riadenie zón ? Doteraz tam delay nebolo, myslím ze nie je potrebné, Poprípade ak viete poradiť nejaké externe budem rad. Alebo ako by ste to riešili.
na toto mi nechali sumu 600 €

Mik na Oltar a Ambónu:
tu zvazujem nad týmito dvomi:
Sennheiser MEG 14-40 B
AKG CGN 99
Mate nejaké skúsenosti, alebo co by ste odporučili vy ?
Moj rozpočet pre tuto položku je 430.

A môj posledný najvacsi problém nastáva tu:
Bezdrôtové mik.
Hľadal som niečo rozumné ale nič som nenašiel co by splnilo požiadavky na 4 mik do ruky:
tu sa fakt pohrávam len s týmto
the t.bone free solo Twin HT 660 MHz od thomann.de

Problém nastáva v tom ze technika je umiestnená v jednej miestnosti a nechcem tahat 4 koaxy, keď uz su tam 2 potiahnuté.
našiel som na nete takéto niečo:
https://www.ebay.com/itm/400-meters-an ... w0cdZf2RR
Alebo ako by sa to dalo poriešiť. ? Nemáte nejaké nápady ?
Moj rozpočet na tuto položku je 900 €

Ďakujem
Michal

Uživatelský avatar
MaYo

Re: Ozvučenie v kostole - mix a mic?

Příspěvek od MaYo » pát 24. lis 2017 19:40:47

Mám obavu, že rozpočet 900€ asi ani nepostačí na nejaké slušnejšie 4ks bezdrátov keď majú byť s odpájacou anténou. Napr 4 sady Shure Shure BLX24R s PG58 alebo klopové čo hadset Shure BLX14R vychádza cenovka okolo 1500€ Sennheiser XSW2 ešte drahšie a to sa ešte nebavíme o profi sérii ale o niečom čo by pri 4 ks už mohlo dajak fungovať keď sa každý objedná v inom pásme. Lacnejšie a diverzné sú len T.Bone, Monacor, AMC a pod druhotriedne značky,AMC ilive (starší model ale aktulne sú iLive2 a iLive1) mám odskúšaný dosah má prekvapivo dobrý a nevypadávajú ani pri prudšom pohybe, ale majú trocha plechový zvuk dosť to treba korigovať na EQ hlavne ak sú vo vlhkom prostredí (napr. keď prší a používa sa vonku) je to hrozne zastreté, no pomaly sa bude porúčať vypínač niekedy sa nezapne na prvý pokus, inokedy sa nedá dať mute, no tie novšie majú inakší dizajn aj vypínač.

Ináč ja som rozmýšľam že u nás v kostole spravím podobne Mixpilt asi Soundcraft Ui12 + zosil momentálne je to rozdelené u nás na 2 strany. Ak je zrozumiteľnosť dobrá a nepotrebuješ to postupne z dĺžkou kostola delayovať tak môžeš aj po 4 kanály hodiť paralelne na jede výstup mixu, mal by to vybudiť. Ak potrebuješ delayovať neviem či tie digitálne mixi umožňuju delayovať každý aux okrem. Ešte by bolo "trocha" drahšie riešenie - matrix procesor, je to premakaná mašinka napr.: Rane HAL2 alebo Yamaha MTX3, len cenovo je to nenormal ešte je lacnejší denon no ten ma iba 6 mic vstupov...

Oba typy tebou vybraných mikofónov sú zvukovo OK, len majú nevýhodu lebo ma iba jeden ohybný bod, niekedy sa to nehodí. Ak chceš šetriť kľudne zober Rduch MEGz (MEGzw) su v striebormej aj čiernej farbe, ide k tomu hodne príslušenstva doobjednať (držiaky, statívy, podstavce...) s poľska je to výrazne pod stovku za ks a sú celkom dobré, takmer porovnantelné s AKG či Shure, Sennheiser MEG či Audix ADX je o čosi málo lepší.

Uživatelský avatar
MaYo

Re: Ozvučenie v kostole - mix a mic?

Příspěvek od MaYo » pát 24. lis 2017 19:52:14

Ešte k tým mikrofónom Sennheiser MEG 14-40 B má iba 45cm neviem aký vysoký máte oltar a aký dlhý ambon ale obvykle na ambon dávam 50-65cm ak je z rohu, kratší iba ak je umiestnený v strede ambonu a ambon je kratší a na oltár je 60cm minimum.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Ozvučenie v kostole - mix a mic?

Příspěvek od exxxi » sob 25. lis 2017 14:59:41

Na zpozdovani je sikovny mix Mackie DL1608.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Bildic
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: ned 17. bře 2013 17:00:04

Re: Ozvučenie v kostole - mix a mic?

Příspěvek od Bildic » ned 26. lis 2017 16:38:33

Pozrel som link toho splitra, pise sa tam ze “The Model UA845 is an amplified, UHF”.....

Pouzivam splitter model UA845 - moj vyzera takto: https://www.shure.de/produkte/zubehoer/ ... r/ua845swb

Odporucam Ti kupovat riesenie so servisom a zarukou. Cena je vsak odlisna od ebay.

Aktivny splitter + placky (akt/passive) su cenovo mimo rozpocet.


Ak nie je potrebne, aby vsetky bezdraty isli sucasne, riesenie je 1prijimac a viac vysielacov/mikrofonov.

Uživatelský avatar
zelatina
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: pon 15. srp 2011 1:37:05
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Ozvučenie v kostole - mix a mic?

Příspěvek od zelatina » ned 26. lis 2017 23:28:19

Ako mix by som použil X32 Rack, tam ide priamo delayovať všetky výstupy, prípadne aj v XR18 to ide, ale nie je to úplne ono a človek sa oberá o FX sloty.
Chcelo by to trochu rozviezť, aké sú tam koaxy, ako dlhé, aké antény, atď... Tak ako už niekto písal za rozumné minimum považujem Shure BLX24R, aj keď to tiež nie je nič moc a príde mi to pomaly na úrovni čínskych kópií Shure SLX... Neviem ako ďaleko sa bude chodiť s mikrofónmi, ale "plutvové" LogPer antény mi prídu ako zbytočnosť. Ak tie koaxy za volačo stoja, dal by som na koniec iba splitter a vybavené.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Ozvučenie v kostole - mix a mic?

Příspěvek od exxxi » ned 26. lis 2017 23:37:55

Jak zpozdujes vystupy v xr18?
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
zelatina
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: pon 15. srp 2011 1:37:05
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Ozvučenie v kostole - mix a mic?

Příspěvek od zelatina » pon 27. lis 2017 1:04:52

delay s 0% feedbackom...núdzovka, ale funguje

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Ozvučenie v kostole - mix a mic?

Příspěvek od exxxi » pon 27. lis 2017 7:04:38

Ano, to me taky u tohoto mixu napadlo. Ktery ten delay presne pouzivas?
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Ozvučenie v kostole - mix a mic?

Příspěvek od safa » pát 13. črc 2018 19:20:12

zvukarmiso píše: Mik na Oltar a Ambónu:
tu zvazujem nad týmito dvomi:
Sennheiser MEG 14-40 B
AKG CGN 99
Mate nejaké skúsenosti, alebo co by ste odporučili vy ?
Moj rozpočet pre tuto položku je 430.
Máme do instalací v kostelech vynikajícíc zkušenosti s řadou EV PolarChoice - mají proměnnou směrovost, která se dá upravit podle potřeby na místě:

https://www.kreatek.cz/search.html?q=polarchoice

Jinak jako mix do kostelů dáváme Powermix PM502 kterej má pro tohle použití spoustu vychytávek (talk-over, kompresor na mic-in, GEQ na všech výstupních sběrnicích aj.) ale je jednoduchej na ovládání i pro technicky nezaloženou obsluhu.

https://www.dynacord.com/product.php?id=279&country=RU

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“