Jaký typ mikrofonu pro amatérského zpěváka?

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
JanHan
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: stř 29. lis 2017 22:30:43

Jaký typ mikrofonu pro amatérského zpěváka?

Příspěvek od JanHan » stř 29. lis 2017 22:49:32

Ahoj

jsem amatérský zpěvák. učím se zpívat bez mikrofonu i s mikrofonem. Občas vystupuji na menších akcích, nic velkýho, zpívat se opravdu učím.

Má lektorka používá Shure58 a Shure58 beta.

Měl jsem možnost vyzkoušet Sennheiser e835, ale jen na chvilku a proti Shure mi zněl úplně božsky (asi subjektivní pocit)

Dále známý z Německa básnil o EV ND767, ale ten se prý už nevyrábí a ani nemám možnost jej vyzkoušet.

Rád bych si pořídil svůj první mikrofon, bednu a sluchátka, abych mohl koněcně cvičit denně a doma.

Jelikož jsem nikde nenalezl půjčovnu audiotechniky, která by mi zapůjčila na pár hodin čistě za účelem testu pro výběr koupě všechny mikrofony, mezi kterými se rozhoduji (jsou 4), rád bych Vás, kteří s níže uvedenými mikrofony máte zkušenost o Vaší zpětnou vazbu.

Dále, trochu se bojím mikrofonu bez vypínače, ale raději bych si zvykl na něj, než být stále fixován na Zap Vyp, uvítám i Váš názor na mikrofon s vypínačem - bez vypínače.

A konečně tedy můj výběr:

Vybírám mezi
EV ND767 (tedy vlastně ne, ten je v ČR již nedostupný)
nebo
e835 , e935, e945

je mezi nimi velký rozdíl ve výsledku pro neprofesionálního zpěváka?

Velmi děkuji

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Jaký typ mikrofonu pro amatérského zpěváka?

Příspěvek od PeBe » čtv 30. lis 2017 8:05:26

Nevím, jak je to u velkých obchodníků u nás, ale asi se to nebude moc lišit od německého Thomanna, kde mají místnůstku s haldou mikrofonů, zapojených do mixáku se sluchátky na jeho výstupu a ty si můžeš zkoušet do úplného zblbnutí, co ti bude nejlépe vyhovovat. Doporučil bych tedy, kontaktovat prodejce s dotazem, zda si u nich můžeš vyzkoušet své favority. Pak si domluvit termín, aby měli všechny mikrofony opravdu na prodejně a byl tam třeba i někdo, kdo by ti mohl poradit.
A vypínač? Za mě jednoznačně S a naučit se ho používat. Zvukaři v budoucnu jistě ocení, že budeš umět vypínat mikrofon, když zrovna nezpíváš.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Jaký typ mikrofonu pro amatérského zpěváka?

Příspěvek od exxxi » čtv 30. lis 2017 10:51:45

EV ND ma samozrejme kvalitniho nastupce, staci hledat, treba na kreatek.cz . Rada ND funguje dobre, odolnost 76 a 96 proti zpetne vazbe je o dobrych 6-10dB dal proti Shurkam. Nejednou me ty mikrofony zachranily, Shurky uz zasadne nepouzivam.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

midimive
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: pát 18. lis 2016 8:35:06

Re: Jaký typ mikrofonu pro amatérského zpěváka?

Příspěvek od midimive » čtv 30. lis 2017 20:20:34

Mikrofony Sennheiser řady 845, 945 mohu vřele doporučit, zatím při mém zvučení různých zpěváků jak v tvrdší muzice či folku a country si na ně nikdo nestěžoval a vždy bylo potřeba minimálních úprav v nastavení na mixpultu. Řada s vložkami x35 je více vhodná pro mluvené slovo, má silnější výstupní signál, srozumitelnější středy. Na některé typy hlasů pro zpěv ale vyhoví také. Řada s vložkami x45 je vhodná především na zpěv, má lepší proximity efekt, lepší průběh spodního pásma, brilantní středy a výšky, ale o něco slabší výstupní signál (není problém dorovnat Gainem na pultu). Všechny mají minimální citlivost na hluk přenášený při držení v ruce. Je ještě řada s vložkami x65, kondenzátorové, ale to už je jiná kapitola. Cenově pro začátek je vhodný mikrofon Sennheiser řady 845S s vypínačem, poněkud dražší ale o level lepší je řada 945, mohu vřele doporučit. Samozřejmě je lepší mít možnost si všechny možné typy vyzkoušet, i jiné značky, to nenahradí žádné doporučení či popisy. Každý hlas si "sedne" s jiným typem mikrofonu, někdy i překvapivě s mikrofonem s opačnými vlastnostmi k danému hlasu. Mikrofony Shure SM 58, 57 a varianty Beta jsou tzv. letité etalony, vždy se s nimi dá cokoliv odzvučit, ale dnes už překonané mnoha značkami a typy různých mikrofonů, jen si mezi nimi umět vybrat.

Kajman2nd
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 14. led 2016 11:40:22

Re: Jaký typ mikrofonu pro amatérského zpěváka?

Příspěvek od Kajman2nd » pát 01. pro 2017 9:51:41

Jako příležitostně zpívající člen kapely jsem pořídil Sennheiser 845, a nemůžu si vynachválit. Zvukově mi (resp. zvukaři) vyhovuje, robustní, odolný (přežil bez jakékoli viditelného poškození pád ze stojanu na beton na kopulku). Mám verzi s vypínačem a vypínač používám :-)

JanHan
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: stř 29. lis 2017 22:30:43

Re: Jaký typ mikrofonu pro amatérského zpěváka?

Příspěvek od JanHan » pon 04. pro 2017 17:29:25

Moc Vám všem děkuji

:roll:

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Jaký typ mikrofonu pro amatérského zpěváka?

Příspěvek od mkarr » čtv 07. pro 2017 19:21:21

Zvážil bych i mikrofony AUDIX. Lidé kteří je používají na ně obvykle nedají dopustit, podobně jako jste to teď mohl číst o Sennheiserech a o EV. Z Audixů mám ale pocit, že většina z nich nejsou příliš univerzální mikrofony, ale když sednou ke hlasu zpěváka, odvádějí skvělou práci. Teda né všechny si vybírají. Mám pár OM2 a na většinu věcí fungují pěkně, ale pravidelně zvučívám borca, co mu vyloženě nesedne a daleko raději zpívá na betu 58. Tohle by asi chtělo zajet do VelMezu do musicdata, a tam si je v klidu vyzkoušet. Výhoda je, že když člověk vybírá jeden mikrofon pro sebe, může za něj dát i větší peníze a nebolí to tolik, jako když jich sebou tahá kufr, jako to dělá většina lidí tady na fóru. Všechny značky a modely asi nebudou mít nikde, ale obejet pár větších prodejců a vyzkoušet jak který z nich sedí, by mohla být docela příjemná práce. Jo a chce to vozit sebou dobrá sluchátka, aby bylo možné srovnávat, protože každý bude mít samozřejmě showroom nazvučenou jinak.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký typ mikrofonu pro amatérského zpěváka?

Příspěvek od safa » pát 13. črc 2018 19:15:55

exxxi píše:EV ND ma samozrejme kvalitniho nastupce, staci hledat, treba na kreatek.cz . Rada ND funguje dobre, odolnost 76 a 96 proti zpetne vazbe je o dobrych 6-10dB dal proti Shurkam. Nejednou me ty mikrofony zachranily, Shurky uz zasadne nepouzivam.
Já ještě dodám přesněji filtrovaný odkaz na mikrofony Electro-Voice řady ND a nabídku k vyzkoušení u nás v předváděčce (viz http://www.audiopro.cz ):

https://www.kreatek.cz/search.html?q=ne ... ctro-voice

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“