Mikrofony pro vokální kvintet

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
vasicek.o@seznam.cz

Mikrofony pro vokální kvintet

Příspěvek od vasicek.o@seznam.cz » čtv 04. led 2018 14:56:22

Ctěl bych se zeptat jaký máte názor na mikrofony pro vokální zpěv.
Zpíváme s in-ear odposlechem a chtěli bysme si pořídit kvalitní mikrofony. Zpravidla by mě zajímalo jestli si pořídit kondenzatorový nebo dynamický mikrofon, jestli kardidoida nebo superkardidoida, jakou značku apod. S cenou bychom se chtěli vlézt do 8.000,- Kč/ks.
Poradíte?

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Mikrofony pro vokální kvintet

Příspěvek od exxxi » čtv 04. led 2018 16:17:36

To si bude kazdy drzet v ruce nebo budete "tancit" kolem stojanu?
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Mikrofony pro vokální kvintet

Příspěvek od Návštěvník » pát 05. led 2018 9:13:35

Každý bude držet v ruce, máme složení SATBB.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Mikrofony pro vokální kvintet

Příspěvek od Návštěvník » pát 05. led 2018 14:14:08

Já bych použil Shure Beta87A, nebo o něco dražší AKG C636. Pro jistotu ale doporučuju vyzkoušet, jestli vám "sednou". Minimálně na sluchátka na prodejně.

Uživatelský avatar
Marián

Re: Mikrofony pro vokální kvintet

Příspěvek od Marián » pát 05. led 2018 15:31:02

Pokiaľ každý spevák bude mať svoj mikrofón a pokiaľ nemusia byť rovnaké z hľadiska image, volil by som to individuálne, každému môže sedieť dačo iné, záleží aj od hĺbky, intenzity aj od farby hlasu. Na ženský hlas sa mi osvedčili skôr kondenzátorový. Napríklad u dynamických aj veľmi slušný Beta58 sa mi nie vždy osvedčil pre speváka čo spieval bas, nikomu podstatne lepšie fungoval napr. AKG D 5 či 7.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Mikrofony pro vokální kvintet

Příspěvek od exxxi » pát 05. led 2018 22:29:10

Taky bych byl pro individualni vyber. Nebojte se zkouset EV rady ND, SE tusim V7, kazdemu sedne neco jineho. Vyzkouset lze u Audiopro a asi i jinde. Takhle na dalku nikdo nepozna, jak ostre mate zenske hlasy a tenor.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Mikrofony pro vokální kvintet

Příspěvek od safa » pát 13. črc 2018 18:57:31

vasicek.o@seznam.cz píše:Ctěl bych se zeptat jaký máte názor na mikrofony pro vokální zpěv.
Zpíváme s in-ear odposlechem a chtěli bysme si pořídit kvalitní mikrofony.
Poradíte?
Nejlépe se zastavit v nějaké firmě kde mají více mikrofonů k vyzkoušení a zkusit si. Pokud používáte IEMa tedy nemáte problém s vazbou tak bych doporučoval vyzkoušet RE410, barvou zvuku jsou v cenové kategorii do 10t takřka nepřekonatelné (akorát jsou to citlivé kardioidy, takže do odposlechu jsou nacpat jen s mírou - ale s IEM problém mít nebudete).

https://www.kreatek.cz/electro-voice-re-410.html
vasicek.o@seznam.cz píše:Zpravidla by mě zajímalo jestli si pořídit kondenzatorový nebo dynamický mikrofon, jestli kardidoida nebo superkardidoida, jakou značku apod. S cenou bychom se chtěli vlézt do 8.000,- Kč/ks.
To je na delší vyptávání po vašich potřebách a na delší diskusi (nejlépe z oka v oko). Nicméně pokud máte IEM tak bych se kardioidy ani kondíku nebál.

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“